auping auping Standaardwerk over Schiedam opnieuw te koop plaza WAT IS TE DOEN IN SCHIEDAM Wij bezorgen een frisse morgen mm "V fj. €1.975,- O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 juli 2015 17 Digitaal spreekuur in de bibliotheek De Bibliotheek Schiedam organiseert activiteiten voor volwassenen die hun digi tale vaardigheden willen verbeteren. Voor computer, laptop, tablet, smartphone en e-reader. Voorheen aan het Stadserf, nu in de prach tige ambiance van de Koren beurs en in de Bibliotheek in de Brug. Ook voor dit najaar is er een gevarieerd programma samengesteld. Wie geïnte resseerd is, kan zich aan melden voor een cursus of workshop. Of langskomen bij het Digitaal Spreekuur voor advies van de vrijwil ligers van het Leercentrum Seniorweb de Bibliotheek Schiedam. Het eerstvolgen de Digitaal Spreekuur is op dinsdag 14 juli van 14.00 tot 16.30 uur in de Bibliotheek in de Brug aan het Heijer- mansplein. V/erueno naar Post Scriptum Om het eerste lustrum te vieren verzorgt wereldmu ziekfestival Verueno eenma lig een gevarieerd optreden bij boekhandel Post Scrip tum in het Hof van Spaland. Vrijdag 10 juli klinken daar zomerse klanken van de Kaapverdiaanse zangeres Dina Medina en de wereld- muziekgroep Kalasjnikova. Tussendoor is er aandacht voor Portugeestalige poëzie en draait DJ Anjo wereldse plaatjes. Deze avond is een voorproefje voor wat de Schiedammer in het week end van 4, 5 en 6 september in het Julianapark kan ver wachten. De avond in de boekhandel duurt van 20 tot 23 uur en is gratis te bezoeken. Loop 'ns binnen in de kerk Zaterdagmiddag 11 juli is de Plantagekerk aan de Lange Nieuwstraat 61-63 geopend van 14.00-16.00 uur. Loop eens naar binnen voor een moment van rust, er wordt gratis een lekker kopje koffie/thee/frisdrank geschonken. Ook kan op het gemakl het gebouw worden bekeken of een praatje wor den gemaakt. Het histori sche Rütter-orgel uit 1881 is te beluisteren tussen 14.30- 15.30 uur. Filmmiddag in De 5 Molens In ontmoetingscentrum De 5 Molens wordt vrijdag 10 juli weer een gezellige film middag georganiseerd. Kom kijken en genieten van de film 'Gooische vrouwen 2'. De Gooische vrouwen Claire, Cheryl, Anouk en Roelien zijn in deze film weer terug. Claire komt totaal veranderd terug uit Afrika, Cheryl gaat een echt scheiding regelen, Anouk neigt naar een eetprobleem en Roelien zegt ja op Everts aanzoek. Kaarten kosten twee euro en zijn verkrijgbaar bij De 5 Molens. Dat is inclusief pop corn en een consumptie. Aanvang is 13.30 uur. Taxatiedag oude boeken en bijbels Donderdag 9 juli is Arie Molendijk, taxateur en veilinghouder van oude boeken uit Rotterdam, te gast in de Grote Kerk. Van 13.00 - 16.00 uur kan het publiek hier terecht om hun oude boeken, atlassen (staten)bijbels handschrif ten, documenten, oude an sichtkaarten op waarde te laten schatten. Molendijk is vooral gespecialiseerd in oude geschiedenis, topogra fie, (staten)bijbels en theo logie en vele ja alle andere soorten boeken. Activiteiten Inloophuis de Boei In inloophuis De Boei op de Dam is komende week weer van alles te doen. Maandag 13 juli is er van 10.30 -11.30 uur naald draad (1,50), tussen 12.30 - 13.30 uur lunch 2,-) en tussen 14.00 - 15.30 uur creatief met kra len, sieraden maken. Door te weinig animo komen de ontspanningsoefeningen te vervallen. Dinsdag 14 juli is er van 10.45 - 12.00 uur Yoga (1,50), tussen 12.30 - 13.30 uur lunch 2,-) en tussen 14.00 - 15.00 uur Open ate lier (1,50). Voor info: deboei- schiedam@gmailcom Van het standaardwerk over de historie van Schiedam is een nieuwe uitgave verschenen. Het oude werk was 40 jaar oud en aan vervanging toe. Door Frans Assenberg SCHIEDAM - De titel van het boek was en is 'De geschiede nis van Schiedam'. Wat met een opvalt aan het nieuwe boek is dat de universitaire titel 'drs.' (doctorandus, met punt) van schrijver G. van der Feijst, is weggelaten. In plaats daarvan is zijn voor naam, Guus, aan de schrij- verstitel toegevoegd: Guus van der Feijst. Van der Feijst was gemeentearchivaris van Schiedam van 1964 tot 1987 en een erudiet geschiedkun dige waarvan het de vraag is of hij een dergelijke omissie en naamsverandering met instemming zal hebben be groet. Werd het eerste boek in 1975 uitgegeven door In- terbook International, nu tekende de Stichting Musis daarvoor. Musis gaf tot vorig jaar het maandblad Musis uit, nu boeken. Je kunt je afvragen wat het nut van een dergelijke her uitgave is. Immers, de sa menstellers hebben de tekst Opname zoals die in het boek staat van het schoolgebouw (rechts) van de Armenschool aan het Broersveld. Foto-.F.A. bijnaintegraalovergenomen. "In de tekst zijn wijzigingen en preciseringen aange bracht in overeenstemming met nieuw gevonden his torische gegevens en bron nen," schijven zij voorin. De verhalen in de le uitgave eindigen net als in de 2e in het jaar 1795. Jammer is der halve dat er wel een 2e druk kwam, maar de rest van de lokale geschiedenis onbe sproken blijft. Samenstel lers Jef Jansen en Hans van der Sloot leggen daarover uit dat na 1795 in Schiedam een heel andere tijd aanbrak en voor het beschrijven van die periode was geen tijd en bovendien geen toegankelij ke archieven. Dat is jammer, want dan was de globale beschrijving van Schiedam een compleet werk gewor den. Uiteraard ontbreekt Liduina niet. Een foto van haar grafzerk laat een devo te vrouw zien die voor velen heel wat betekende. Met het opnemen van bijvoorbeeld een schilderij, waarin af gebeeld het bezoeken van zieken door de Meester van Alkmaar en dergelijke werken, krijgt het boek een kleurrijk karakter en bijzon der imago. Het visualiseren van een heksenverbranding, niet zo'n mooie episode in de historie van Schiedam, toont de gruwelijke recht spraak en willekeur in de 16e eeuw. Gelukkig bracht het toen een juridische om mekeer teweeg. Nieuw! De Auping Original boxspring met A vanaf (in de maat 180 x 200/21 Ocm) éi MBKZm Wie kiest voor de Original boxspring kiest voor Auping perfectie. De perfectie zit in het unieke Actieve Ventilatie en Support Systeem (AVS®) welke in maximale ventilatie en perfecte ondersteuning voorziet. Kom naar onze winkel en laatje adviseren over comfortabel slapen en fris en uitgerust wakker worden. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Auping nights, Better days Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17