Uw foto in de krant? Dat kan toch! e bewaartip WONEN >.t%. t. Koel huis Hypotheekrente niet lager Nederlandsche Bank: meer concurrentie Samen eten weer steeds belangrijker gevonden Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 juli 2015 21 O www.nieuwestadsblad.nl En dit stuurde u ons afgelopen week allemaal op "Hier een reactie op de foto van de schildpadden uit het Stadsblad van 1 juli. Het betreft hier de Vellevest, niet de Noordvestsingel. Dit is al ruim 10 jaar het zomeruitzicht vanuit mijn woonkamer en een van de redenen waarom ik hier wilde gaan wonen", aldus M. Hatenboer In een warme week vonden de examens voor alle Budosporten (Karate- Jiu-Jitsu-Judo-Taekwondo) plaats voor de leerlingen van Ped's Sports Centre en die van Wijksportvereniging Oost en Zuid. Schiedammer Coen Meeder volgt de zwaantjes die dit voorjaar in de omgeving van de Kasteelweg zijn geboren op de voet. "Eerst waren het er negen, nu nog maar vier." Aad Luijsterburg stuurde deze fraaie foto op: "Vanuit de grote kauwenkolonie in het wandelpark achter de z-flats in Schiedam biedt een kauw zijn diensten aan om de fietsen te bewaken en kijkt daarbij de fotograaf streng aan." Warme zomerdag? Doe overdag de zonneschermen omlaag of de gordijnen dicht en zet 's nachts juist ramen open. Nog meer verkoeling nodig? Gebruik een ventila tor in plaats van een airco. Dat scheelt flink voor het milieu en de portemonnee. De stroomkosten van een airco bedragen tot 95 euro per jaar, terwijl het gebruik van een ventilator jaarlijks maar 3 euro kost. Hoe groter de waaier, hoe meer lucht de ventilator verplaatst. Kies dus liever één grotere ventilator dan meerdere kleine. De venti lator kan ook gecombineerd worden met een ontvochti- ger: die zorgt voor een lagere luchtvochtigheid, waar door de warmte draaglijker yvordt. O www.milieucentraal.nl/ airco-en-ventilatoren Uit het ING WoonBericht blijkt dat vier op de tien starters en woningbezitters denken dat de bodem van de hypotheekrente nu is be reikt. Circa een op de tien verwacht dat de hypotheek rente vanaf nu gaat stijgen. Verder toont het WoonBe richt aan dat starters en wo ningbezitters het een gun stige periode vinden om nu een huis te kopen. De Nederlandse banken- sector heeft volgens De Ne derlandsche Bank (DNB) behoefte aan meer con currentie en vernieuwing. Buitenlandse banken en in novatieve geldverstrekkers betreden de Nederlandse markt nog te weinig, vindt DNB. DNB zegt dat de con currentie kan verbeteren door staatsgaranties terug te dringen, maar ook door de introductie van standaard producten die de consument eenvoudiger op prijs kan vergelijken. Dat kan zorgen voor redelijke, kostendek kende hypotheekrentes. Vereniging Eigen Huis (VEH) is blij dat ook DNB erkent dat de Nederlandse hypotheekmarges te hoog zijn 6 miljoen overwinst op hypotheken) door gebrek aan concurrentie. Rob Mul der, directeur Kennis Be langenbehartiging bij VEH, verwacht van DNB dat zij zich inspant om barrières voor toetreding te slechten: "Dat kan door oplossingen te zoeken voor de drempels die de Autoriteit Consument en Markt vorig jaar consta teerde. Verder kan DNB bui tenlandse geldverstrekkers duidelijk maken dat de ver houding tussen hypotheek en woningwaarde in Ne derland nu al na vijf jaar is gedaald naar 90%, vanwege de verplichte aflossing. Ook zou het voor mogelijke toe treders goed zijn als de on rust over fiscale ingrepen tot een minimum beperkt blijft." Maple en Goldman zijn al actief op de markt. Venn volgt eind 2015. Tijdens warme periodes is de koelkast onze steun en toeverlaat. Daarom is het verstandig hem 's zomers met beleid te gebruiken. Zet de oudste producten vooraan. Bewaar de meest bederfelijke spullen op de koudste plek, minder bederfelijke spullen kunnen minder koud. Het is weliswaar niet altijd meer in de traditionele samenstelling, maar er wordt weer steeds vaker gezamenlijk gegeten. We eten veel vaker samen voor de gezelligheid. Vooral onder jongeren is het po pulair om gezamenlijk met vrienden in de keuken te gaan staan wanneer er een etentje moet worden voorbe reid. Dit blijkt uit onderzoek dat Markteffect heeft gehou den.in opdracht van Franke Kitchen Systems naar de Nederlandse eet- en kookge- woontes. Het onderzoek is gehou den onder ruim 1.000 res pondenten. Nederlanders tot 35 jaar nemen vooral in het weekend de tijd om uit gebreid te eten (37%). Een derde van deze groep neemt zelfs het liefst iedere dag de tijd om lekker lang aan tafel te zitten. Een ruime meer derheid van de 50-plussers neemt dagelijks de tijd voor de avondmaaltijd. De kin deren in huis hebben geluk en kunnen aanschuiven zo dra ze thuis komen. Slechts 0,3% van de respondenten heeft aangegeven dat de kinderen koken. Traditio neel zijn het overigens nog steeds de vrouwen die het meeste koken, 64% van de vrouwelijke respondenten geeft aan het vaakst te ko ken, tegenover 39% van de mannen. Bij ruim een tiende van de Nederlanders kookt degene die het eerste thuis komt, ongeacht of dit de man of vrouw is. Als het aankomt op etentjes met vrienden geeft 42% van de mannen aan zelf in de keu ken te staan. Toch geeft een vijfde van de mannelijke respondenten aan het over te laten aan hun partner.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 21