Ford S-Max kijkt 'om de hoek' 49." 99." AUTONIEUWS 250.000 keer elektrisch McLaren succesvol Audi gaat voor maanmissie Mini maakt Clubman ruimer en zuiniger VW bedrijfswagens KOOPZONDAG 12 juli 2015 DAKA.NL O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 juli 2015 23 De alliantie Renault-Nis san verkocht onlangs de 250.000ste elektrische auto. De eerste in serie geprodu ceerde elektrische auto, de Nissan Leaf, kwam 4,5 jaar geleden op de markt. De al liantie is goed voor de helft van alle wereldwijd ver kochte volledig elektrische voertuigen. De Nederlandse importeur en dealer Louwman Exclu sive ziet de belangstelling voor en verkoop van McLa ren stijgen. Daarmee volgt het bedrijf de wereldwijde verkooptendens. In 2014 steeg de verkoop met veer tien procent ten opzichte van 2013. In totaal vonden in 2014 1.649 McLaren's hun weg naar een klant ergens ter wereld. Met het Duitse team 'Part- Time Scientists' bereidt Audi een nieuwe missie naar de maan voor. Dit ge beurt in het kader van de Google Lunar XPRIZE-com- petitie, die als doel heeft om een onbemande maanwagen naar de maan te brengen. De maanwagen krijgt de naam Audi lunar quattro. Ford komt met een nieuwe cameratechnologie, een die zelfs om de hoek kan kijken. Dit vermindert de stress en kan aanrijdingen voorko men. De Front Split View Camera, nu'beschikbaar als optie in de nieuwe Ford S- MAX en de Galaxy, laat in een straal van 180 graden de verkeerssituatie voor de auto zien. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van een camera in de grille. Bij een kruispunt met beperkt zicht of bij het verlaten van een oprit kunnen bestuurders dankzij de camera moeite loos naderend verkeer, voet gangers of fietsers waarne men. De technologie wordt geactiveerd met een druk op de knop. Een 1-mega- pixelcamera in de voorgril- le geeft de bestuurder zicht (zowel links als rechts) op het 8 inch kleurenscherm van de auto. De camera is 33 millimeter breed en wordt schoongehouden door een telescopische sproeier die wordt geactiveerd met de ruitensproeiers. Mini levert de Clubman in drie motorvarianten (benzine en een diesel), stuk voor stuk met Mini TwinPower Turbo technologie. De nieuwe Mini Clubman is in de lengte 27 centime ter gegroeid en in de breedte negen centimeter. De grotere lengte heeft vooral effect op de beenruimte achterin en de bagageruimte. Die komt nu aan 360 liter en dankzij de neerklapbare rugleu ning van de achterbank is tot 1.250 liter beschikbaar. Door nieuwe ondersteltech nologie is het kartachtige gevoel naar een hoger ni veau getild. De Clubman is er vanaf 23.990 euro. Het Nederlandse model en wereldster Doutzen Kroes is op 13 juli aanwezig tijdens de Mercedes-Benz FashionWeek Amsterdam. Doutzen, die zelf modeshows liep van diverse beroemde modehuizen, woont op de laatste dag van de FashionWeek Amsterdam onder meer de catwalkshow van Maria Cle Leal bij. Deze show is het resultaat van een uitwisselingsprogramma met de Fashion Week Madrid waar de Spaanse awardwinnaar was. De Volkswagens Caddy, Transporter en Amarok zijn bij lezersverkiezingen van toonaangevende vak tijdschriften in Duitsland uitgeroepen tot de beste be drijfswagens in hun klasse. De Amarok werd door lezers van een gespecialiseerd 4x4- magazine beloond met de Offroad Award. De Caddy kreeg in zijn segment 53,2 procent van alle stemmen en werd daarmee voor het twaalfde jaar op rij uitgeroe pen tot beste bestelwagen in zijn klasse. In de categorie tot 2,8 ton won de Transpor ter overtuigend: hij kreeg 59 procent van alle stemmen. In het pick-up-segment eiste de Amarok de overwinning voor zich op met 68 procent van alle stemmen. Osprey Folding Move Longboard Scooter green/ 41Flower Surf orange Van 129,99 NU VX3 team scooter pro Van 199,99 Move Junior verstelbare kinderskate ABEC 5 lagers Van 59,99 NU Unisex skate ABEC 7 lagers Van 99,99 NU Rollerblade Zap jr. ROLLeBBLJkDiE A Rollerblade 3-pack protectie jr. Van 34,99 NU RoHerblade protectie sr. Van 39,99 NU cij. Workout sr. Van 39,99 NU Rollerblade Zetrablade voor beginnende skater 80mm 82A SG5 lagers Van 119,99 NU K2 Freedom lichtgewicht skate 80mm 80A ABEC 5 Van 149,99 NU Daka Superstore Abr. v. Stolkweg 64 12-16 u Daka Coolsingel Coolsingel 48 - centrum 13-17 u Intersport Daka Megastore Alexandrium Megastores 13-17 u ANOTHER YEARS Druk- en zetfouten voorbehouden. Deze advertentie is geldig t/m 12 juli 2015 en zolang de voorraad strekt 0P=0P. (#15095)

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 23