1' Feest ondanks hitte en onweer i i i i Diploma-uitreiking in de kerk KORT NIEUWS COLOFON EF EP ANB0-NIEUWS Wat een hitte! Zorg goed voor uzelf Dik tevreden over 27e editie WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Ve rspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.ni neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV n i H. C www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 juli 2015 3 Kom naar de Argos l'Entrée Zomerkoffie SCHIEDAM - Ook benieuwd wat er deze zomer alle maal georganiseerd wordt om goed en gezellig de zo mer door te komen? Kom dan naar de Argos l'Entrée Zomerkoffie op donder dag 16 juli in zorgcentrum Frangois HaverSchmidt. Veel ouderen zien op te gen de zomer; de kinderen zijn op vakantie, de buren naar hun tuinhuis en vaak is het te warm om iets te ondernemen. Tijdens de Argos l'Entrée Zomerkof fie vertelt de consulente wat er deze zomer alle maal te doen is op de gast- locatie en in de buurt. De bijeenkomst is gratis bij te wonen in Frangois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35, er staat een kopje kof fie klaar. Vanaf 9.30 is de zaal open, de bijeenkomst duurt tot uiterlijk 12.00 uur. Milieudefensie: "Huisman Itrec solt met de buren" SCHIEDAM - Milieudefensie Schiedam roept leden van de burenraad van Huis man Itre'c op om voor een spoedzitting bijeen te ko men. Reden is dat Huisman Itrec een testtoren van 90 meter hoog wil bouwen zonder dat de directe bu ren, burenraad of de ge meente zijn geïnformeerd. De constructie ligt al klaar op de kade en moet na het afwerken van de testplaat nog in elkaar gezet wor den. Argwaan Milieudefensie Schiedam kreeg argwaan na het uitkomen van de laatste nieuwsbrief van Huisman Itrec. Er stond testtoren boven het stukje wat over de testplaats ging. "Er wordt momenteel gewerkt aan deze testplaat. De vergunning van deze test plaats dateert uit 2012. Huisman Itrec vertelde woensdag 24 juni aan de gemeente over het bouw werk van 90 meter hoog wat al op de kade in de len ligt opgestapeld. De gemeente wist van niets. Gemeente laat nu de ju risten van de gemeente uitzoeken of dit zomaar kan en mag en heeft ook de DCMR om advies ge vraagd", aldus Milieude fensie. Niet gecommuniceerd "Huisman heeft dit met niemand gecommuni ceerd", zegt Fred van der Drift. "Niet met de directe buren of met de buren raad. De burenraad van Huisman die inmiddels ook is uitgebreid met an dere havenbedrijven wil problemen bespreken en naar oplossing zoeken. Wanneer de burenraad dit over zich heen laat komen kan het zich beter opheffen De burenraad, welke eigenlijk al weinig daadkracht heeft, faalt dan in alle opzichten." Het is in Nederland eerlijk gezegd nooit goed. Terwijl ik dit schrijf val len de mussen bij wijze van spreken van het dak. Een hittegolf in Nederland en ja, ook ik klaag erover. Eerlijk gezegd een beetje dubbel, want tijdens mijn vakanties zoek ik altijd de warmte op. Maar daar heb ik dan ook een lekker zwembad en de zee in de buurt om af te koelen, hier heb ik de keuze uit; de schaduw in de tuin en een koude douche, of aanschuiven in de file naar het strand, maar nee daar heb ik geen zin in. Voor oudere mensen en die met hun gezondheid kampen is het nog erger, voor hen geen keuze, maar gewoon zo wei nig mogelijk bewegen en in de schaduw blijven. Wat wel heel erg belangrijk is: veel drinken, heel veel drinken. Het liefste gewoon lekker water uit de koelkast. Dat is de beste dorstlesser en goedkoop. Vorige week de start van het gratis OV voor de minima meegemaakt. Na de officiële ingebruikstelling door de wethouders een ritje gemaakt met een his torische tram, helaas zonder airco, maar niet getreurd als u ook gebruik gaat maken van het OV, de nieuwe trams hebbeh een heerlijk klimaat. Men is trouwens heel hard bezig om alle aanvragen hiervoor te behandelen, maar zoals ik al eerder schreef het kost best wel veel moeite en tijd om alles te verwerken. Ik zie het nu al voor mij: blije gezichten, minder eenzaamheid, want wij in Schie dam zitten heel strategisch. Met uw OV kaart kunt u zowel Vlaardingen als het gehele Oosten naast Schiedam bezoeken, waar het netwerk van de RET aanwezig is. Alvast veel plezier en tot volgende week! Joke Ballijns Met de bescheidener opzet, zonder topact en tv-scher- men blijft het festival met markt, eetkramen en op tredens dé reden om naar de boulevard te gaan. Een stralend familiefeest voor opa's en oma's, vrienden en kennissen en familie die el kaar weerzien. En natuurlijk lekker meezingen met feest bands als Lekke Band met populaire hits of met nostal gie zoals zondagmiddag An nie Schilder en Jan Keizer. Die het publiek kennelijk nog altijd moeiteloos over eind krijgen met meezingers als Mon Amour en'andere BZN-hits. Slechts een enke ling bleef in het gras liggen bij deze Volendamse paling sound. Zelf zegt de organisatie dat de weergoden de organisa tie tijdens deze 27ste editie flink op de proef hebben gesteld. "Van extreme hitte tot minimale temperaturen met een flinke windhoos en regenbuien, alles kwam voorbij. Gelukkig waren we goed voorbereid, er hebben zich dan ook geen proble men voorgedaan." Zo waren er tijdens het weekend extra waterpunten aangelegd voor het geval de hitte de over hand zou krijgen en was er een team dat zonnebrand ging smeren. Tijdens de re genbuien van zondag moes ten er weer poncho's worden uitgedeeld. "Het publiek en de vele enthousiaste vrijwil ligers hebben zich niet laten kisten en hebben er weer een mooi feest van gemaakt waaj Schiedam trots op mag zijn'", aldus een tevreden or ganisatie. SCHIEDAM - Scholengemeen schap Spieringshoek reikte de diploma's dit jaar op een speciale lokatie uit. In ver band met een verbouwing aan het schoolgebouw wer den de geslaagde leerlingen en hun aanhang in de sfeer volle Heilig Hartkerk ver wacht. De markante stijl van het gebouvy en de aankleding door twee kunstdocenten gaven de feestelijkheden ex tra glans. Op deze mooie zomerdag ontvingen 189 leerlingen hun diploma. De leerlingen, hun familie en de docenten werden toegesproken door de rector, hun afdelingslei der en twee medeleerlingen. Dit jaar werden de diploma's op wel heel sfeervoile lokatie uitgereikt. Elke leerling werd door mid del van een oneliner en een roos in het zonnetje gezet. Het jaarboek kregen ze mee Foto: pr als herinnering aan hun ja ren op Spieringshoek. Kort-, om; een dag die de leerlin gen nooit zullen vergeten. Met code geel waarschuwde het KNMI tegen de hitte. Gratis water en extra parasols zorgden voor verkoeling. Het extreme weer, boven 30 graden, maakte voetballen moeilijk en darters dreven de tent uit. Maar door de zwoele avonden werd het wel een tropisch feest voor jong en oud. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Enigszins zorge lijk kijkt de organisatie naar de buienradar zondagmid dag. Onweer en zware wind stoten worden voorspeld. Het publiek puft inmiddels een beetje uit en krijgt ener gie van de muziek van Hol landse bodem. De handjes gaan in de lucht en er wordt meegedeind met Jan Keizèr en Annie Schilder. Om vier uur gaat het echter harder waaien en vallen de eerste druppels. Het festivalterrein stroomt snel leeg. Alleen de die-hards blijven als de tem peratuur daalt van tropisch naar rond de 16 graden, jr. Dit jaar geen grote, dure aas op het gratis Maasboule- vardfeest. Waren vorige ja ren nog Frans Bauer, Barry is er natuurlijk ook bij op de Maasboulevard. Ook heerlijk als het warm is, door het koele windje Foto: Rob Kamminga Gewoon lekker in attracties zitten dat het teweeg brengt. Hay en Waylon van de par tij, dit jaar wilde het festival terug naar de roots. Terug naar een kratje bier en zit ten in het gras. Net als 26 jaar geleden. Dit jaar zijn de twee mainstages daarom ge vuld met regionale bands en lokaal talent. Misschien wat minder bekend maar wel uit Schiedam. Zoals een optre den van de Schiedamse bal letschool van Rowana Wolf, maar ook regionale bands als Biggs, Dead Flowers of Bob Offenberg. En natuur lijk feestband de Wannabiez die het publiek altijd weet te vermaken. Voorfijnproevers, want geen bekende naam, blies de Engelse gitarist Ian Siegal zaterdag het feestter rein omver met zijn rock/ blues. Ruig en provocerend tot de feesttent met disjoc keys. 'Breek die tent af' om erna in een wilde Southern- blues los te barsten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3