S k Sensoor: Dag en nacht luisterend oor Help kanker bestrijden é- opdidakt k,aar ZORG WELZIJ Eirugklastraining www.opdidakt.nl Contact Sensoor Vrijwilliger bij Sensoor SP.. Maakt uw zoon of dochter zich zorgen over de overstap naar de middelbare school? Een goed gesprek; een luisterend oor: het zijn belangrijke vormen van een eerste ondersteuning wanneer het even niet zo lekker gaat. Bijvoorbeeld omdat je je eenzaam voelt, voor moeilijke beslissingen staat of met levensvragen worstelt die je (nog) niet met bekenden wilt delen. Je kunt dan altijd terecht bij Sensoor. Sensoor is een landelijke stichting met in totaal 25 lo caties door heel Nederland. Getrainde vrijwilligers zijn 24 uur per dag, 365 dagen per jaar voor iedereen ano niem bereikbaar via de tele foon, chat of e-mail. Anne is een van de ruim 900 vrijwil ligers van Sensoor. "Luiste ren en aandacht staan in de gesprekken centraal. Wij zijn geen therapeuten, oor delen niet en geven ook geen adviezen. De beller geeft aan waar hij of zij het over wil- hebben. Sensoor belt mensen ook niet zelf,of te rug naar aanleiding van een eerder gesprek. Degene die contact zoekt kan anoniem blijven en de gesprekken zijn vertrouwelijk," bena drukt Anne. "Vaak blijkt dat anoniem je zorgen kunnen delen al de eerste stap is om weer verder te kunnen." Arm om je heen Het aantal mensen dat Sensoor inmiddels weet te vinden, groeit. Anne denkt dat dit mede wordt ver oorzaakt doordat commu nicatie steeds meer via de social media verloopt. "We mogen dan wel honderden Facebookvrienden hebben maar zijn die er ook als je behoefte hebt aan een arm om je heen of een schouder om op uit te huilen? Ook al is ons contact op afstand; bellers ervaren een gesprek met iemand van ons als een arm om zich heen." Steuntje in de rug De mensen die contact zoe ken met Sensoor doen dit om uiteenlopende redenen. "Soms zijn het mensen die al langer psychische proble men hebben en daar ook pro fessionele hulp voor krijgen. Voor hen zijn we een extra steuntje in de rug. Maar ik spreek ook mensen die wor stelen met levensvragen die ze liever (nog) niet met hun partner of bekenden willen delen. Bijvoorbeeld omdat ze vrezen dat dit gevolgen kan hebben voor de relatie." Ook de achtergronden van de bellers zijn heel divers: van laag tot hoog opgeleid en van jong tot oud. "Het gaat om het gesprek van mens tot mens. Meerwaarde Wat is voor Anne zelf de meerwaarde van het werken bij Sensoor? "Enerzijds is dat het fijne gevoel als bel lers zeggen dat ze kunnen blijven functioneren door de gesprekken met ons. An derzijds is dat zeker ook het contact met medevrijwil- ligers. Mensen die voor dit vrijwilligerswerk kiezen zijn in hun leven bijna altijd de nodige obstakels tegen gekomen en zijn daarnaast empathisch ingesteld. We staan ook open voor elkaar; gesprekken gaan altijd over wezenlijke dingen. In deze groep ontmoet je bijzondere mensen. Na zware gesprek ken zijn we een luisterend oor voor elkaar. We voelen ons veilig en vertrouwd met elkaar, al houdt dat niet in dat we ook vrienden moeten worden. Opgenomen zijn in dit clubje mensen voelt als een warme deken om je heen en geeft je energie." Sensoor is in 1958 opge richt onder de naam SOS Telefonische Hulpdienst. In 2008 veranderde de naam in Sensoor. Jaarlijks worden er ruim 250.000 gesprekken ge voerd via de telefoon en bij na 13.000 via chat en e-mail. De vrijwilligers van Sensoor werken ook mee aan de dag en nacht bereikbaarheid van 1130nline: de hulplijn voor mensen met suïcidale ge dachten en gevoelens. Contact opnemen kan via: Telefonische hulplijn: 0900 0767 (5 ct. p/m). Een goed gesprek per e- mail kan via de beveiligde website e-hulp. De chathulp die overdag en 's avonds een aantal uur open is. Sensoor is altijd op zoek naar vrijwilligers. Volwas senen (bij voorkeur met le venservaring) die goed kun nen luisteren, empathisch zijn ingesteld en open staan voor anderen. Vrijwilligers worden ge traind in het voeren van gesprekken met aandacht. Alle medewerkers doorlo pen een basistraining, krij gen vervolgtrainingen, ne men deel aan intervisie en krijgen feedback op hun ge sprekken. Van vrijwilligers wordt verwacht dat zij aan dachtig kunnen luisteren naar bellers, kunnen helpen om problemen te ordenen en, indien gewenst, de bel ler een tip geven of wijzen op de aanwezigheid van professionele instanties. Sensoor is namens de mees te Nederlandse gemeenten dit anoniem luisterend oor. Op lokaal niveau werken de verschillende Sensoor-lo- caties samen met verschil lende maatschappelijke organisaties, zoals MEE, politie, thuiszorg, huisart sen, psychologen en andere vrijwilligersorganisaties en zelfhulpgroepen. Omdat Sensoor 24 uur per dag, 365 dagen per jaar be reikbaar is, moeten vrijwil ligers bereid zijn in wisse lende diensten te werken op een Sensoorlocatie. O sensoor.nl www.irado.nl 010 2621000 alle zorg onder één dak Meld hem of haar dan nu aan voor de brugklastraining in de zomervakantie. Onderwerpen die aan bod komen: zelfvertrouwen en emoties kritiek geven en ontvangen voor jezelf opkomen pesten en omgaan met conflicten samenwerken plannen en organiseren van schoolwerk De training vindt plaats op 12,13 en 14 augustus van 9.30 -12.45 uur op onze vestiging aan de Stadhouderslaan 179 in Vlaardingen. Voor meer informatie en aanmelden gaat u naar: Opdidakt Vlaardingen Stadhouderslaan 179 010 261 7100 Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 juli 2015 9 Heeft u een taxus in de tuin? Help dan mee kanker te bestrijden, door de jonge takken te snoeien en te brengen naar het afvalbreng- stationin Schiedam. Daar staat een speciale container voor het taxussnoeisel dat wordt gebruikt voor de basis van kankerbestrijdende middelen. Inzamelactie tot 31 augustus U kunt de takken brengen op maan-/dins-/ donder-/vrij-/zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Woensdag is het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 gesloten. De inzamelactie loopt tot 31 augustus 2015.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 9