Afscheid kindergemeenteraad Poes Harley: speels en stoer ledereen moet sporten Markt Nieuwland Festival Het Boek van de Week: 'En de akker is de wereld' Minder uitkeringen DKA REDACTIE 'Dame met een eigen mening' 'We hebben goed samengewerkt' Slotadvies van de kinderraad Onderlinge vriendschappen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 juli 2015 13 SCHIEDAM - Gemeente Schie dam vindt het belangrijk dat iedereen kan sporten en bewegen. Dit is niet alleen goed voor de gezondheid, maar vooral ook leuk om te doen. Door het beoefenen van een sport of door mee te doen aan een beweegac- tiviteit hoor je ergens bij en ontmoet je nieuwe mensen. Voor mensen met een beper king is dit soms niet van zelfsprekend. Daarom zet de gemeente sportconsulenten in van stichting MEE om mensen met een beperking kosteloos te begeleiden in het vinden van een passen de sport- en/of beweegac- tiviteit. Aanmelden: www. blijfmeedoen.nl/contact. SCHIEDAM - Op zaterdag 12 en zondag 13 september barst het Nieuwland Festi val weer los op het Wibau- tplein, naast muziek, zang en dans optredens zijn er ook twee dagen leuke kin deractiviteiten, en natuur lijk weer de grote markt en wereldkeuken. Voor de markt en wereld keuken zijn nog kramen te huur. Het terrein is bewaakt zodat verkopers de spullen s'nachts kunt laten staan. Ook zijn er enkele kramen gratis ter beschikking om uw goede doel of organisa tie te promoten. Voor meer informatie kunt u bellen: 0634553840 of mailen: cpauw@swswelzijn.nl. REGIO - In de arbeidsmarkt- regio's Drechtsteden, Gorin- chem en Rijnmond zijn in de eerste zes maanden van 2015 in tota,al ruim 2.200 minder nieuwe WW-uitke- ringen toegekend in verge lijk met begin vorig jaar. De afname geeft aan dat er min der mensen werkloos zijn geworden. In deze verzamelde regio's gaat het om een afname van 7%, landelijk om 5%. In totaal daalde het aantal nieuwe WW-uitkeringen in deze regio's van 31.620 naar 29.400 (Drechtsteden -170, Gorinchem -200 en Rijn mond -1.850). Ook het totaal aantal lopende WW-uitke- ringen is afgenomen. De daling van de nieuwe WW-uitkeringen verschilt per sector. In de drie ar beidsmarktregio's daalde in bijna alle sectoren het aantal nieuwe WW-uitkeringen. Alleen in de sector Vervoer Opslag was een stijging waar te nemen van 3% En de akker is de wereld wordt door Gerben beloond met een 8,5. Poes Harley is een speelse dame met een stoere naam. Deze jonge waar ze haar energie in kwijt kan. SCHIEDAM - Harley is speelse dame met een stoere naam. Het is een jong katje met veel energie. Spelen vindt Harley heer lijk, een huis met een tuin staat daarom bovenaan haar wensenlijstje. Eenmaal uit gespeeld komt ze graag bij haar baasje een knuffel ba len. Kan jij deze lieve kat een kat zoekt een huis met een tuin, nieuw huisje bieden? Neem bij interesse of vragen con tact op met dierenopvang centrum de Hargahoeve in Schiedam, dit kan telefo nisch via 088-3437112. opgepikt. Nu proberen ze op een braakliggende akker hun maaltje te verbouwen. Het is ploeteren in diepe armoede. Het veld levert nauwelijks genoeg op voor z'n negenen en eigenlijk is doorgaan geen optie. Maar dit ligt niet in Aarts karak ter. Als hij op een gegeven moment wordt gearresteerd, neemt 'zoon' Hans het heft in handen en gaat het lang zaam beter. De stad zit ech ter ook vol spionnen op zoek naar Joden en vluchten naar de VS is misschien wel het verstandigst. Maar ze zijn niet de enige... En de akker is de wereld is een knappe roman die het leed van de Tweede Wereld oorlog op een andere manier verwoord. Een roman over vluchtelingen (actueel!), maar ook over in je eigen karakter opgesloten zitten. Lezen! SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn of Ruud Aret van Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stads blad. Deze week is dat 'En de akker is de wereld' van Dola de Jong, dat beloond wordt met een 8,5. Uitgeverij Cossee bracht ons vorig jaar Een dwaze maagd van Ida Simons, een succesvolle herontdekking. Met datzelfde idee Is nu En de akker is de wereld van Dola de Jong uitgegeven. De Jong vluchtte in het voorjaar van 1940 uit Nederland via Tanger naar de Verenigde Staten. Daar schreef ze En de akker is de wereld, een roman die in de VS altijd in druk is gebleven. Maar niet in het Nederlands en daar is nu verandering in gebracht. Aart en Lies zijn naar Tanger gevlucht en hebben onder weg verschillende kinderen, ieder met hun eigen verhaal, SCHIEDAM - Alice, de moeder van kindergemeenteraads lid Marjolein, vertelt uit er varing: "Eindelijk komt de dag dat je dochter gaat sol liciteren. Al is dat een beetje vroeg, op negenjarige leef tijd. Goed voorbereid en met een schrift met foto's gaat ze solliciteren bij de kinderge meenteraad. Van een verlegen meisje is ze uitgegroeid tot een dame met een eigen mening. Ze heeft niet alleen geleerd hoe de Kindergemeenteraad werkt, hoe je interviews moet afnemen en hoe het is om bij een wijkoverleg te zitten. Maar ook dat je met een groep van 23 kinderen, die je niet allemaal kent, een leuke en leerzame tijd kunt hebben. Naast de gewone lessen en excursies werden de kinde ren regelmatig gevraagd om de kindergemeenteraad te vertegenwoordigen op di verse bijeenkomsten. Daar was mijn dochter dan ook regelmatig te vinden. Ook al was de drempel vaak wat lager als je vader midden in de politiek zit. Soms zou je denken dat het met de paplepel ingegoten is, maar je kind moet het wel leuk blijven vinden. Kortom het was een pittige periode, waarin veel geleerd is en waarin veel ervaring is op- SCHIEDAM - Het zit erop, de eerste zittingstermijn van de kindergemeenteraad van Schiedam. 24 kinderraads leden hebben zich twee jaar ingezet om de gemeente Schiedam te adviseren. Zij verdiepten zich in verschil lende beleidsterreinen, heb ben professionals ontmoet en zijn regelmatig op excur sie geweest om met eigen ogen te zien hoe het er in de praktijk aan toe gaat. Door te discussiëren werd een eigen mening gevormd en nage dacht over verbeterpunten in de stad. Hun adviezen zijn aangeboden aan de ge meente. Na de zomervakan tie is het de beurt aan kin dergemeenteraad 2015-2017. Maar nu eerst een afsluitend woord van kindergemeente raadsleden en ouders. De kindergemeenteraad neemt afscheid en presenteert hun slotadvies in de Aleidazaal van het stadskantoor in Schiedam. Foto: PR SCHIEDAM - Kindergemeen teraadslid Demi vertelt: "Tijdens mijn periode in de kindergemeenteraad heb ik leren spreken voor een grote groep, In het begin had ik daar nog veel moeite mee, maar dat ging uiteindelijk steeds beter. Als ik niet in de kindergemeenteraad had gezeten zou ik nooit met zo veel vertrouwen voor een grote groep durven spreken. De periode bij de kinderge meenteraad is heel leerzaam geweest. Het was erg leuk om samen met kinderen van een andere school aan een project te werken. Ook vond ik het erg leuk om dit na te bespreken met mijn klasge noten. Ik denk dat elk kind in de kindergemeenteraad een bijdrage aan Schiedam heeft kunnen leveren. We hebben als groep heel goed samengewerkt." Kindergemeenteraadslid Marjolein vult aan: "Ik vond het heel leerzaam en gezel lig. We. hebben geleerd wat ze in de grote gemeente doen en we hebben zelf natuur lijk ook een advies voor de gemeente Schiedam. Als ik niet in de kindergemeente raad had gezeten, had ik nu geen goed advies voor de ge meente. Ik heb bijvoorbeeld al een route uitgestippeld naar de leukste speeltuinen van wijk West." SCHIEDAM - Dit is het eindad vies van de kindergemeen teraad: Laat alle kinderen ontdekken hoeveel moge lijkheden er zijn om bui ten te spelen in Schiedam. Maak een overzicht van de speelplekken en geef daar bij tips over waar en hoe je leuk kunt spelen. Met routes en tips, gebundeld in een boekje, kun je de informatie in een keer terugvinden. SCHIEDAM - Astrid, de moe der kindergemeenteraadslid Bram, vertelt: "De afgelopen twee jaar heb ik als zeer positief ervaren. Ik ben als hulpouder een aantal keer mee geweest op excursie. Door ergens.zelf aanwezig te zijn en daar ter plekke alle informatie tot je te nemen, kun je het veel beter plaatsen en onthouden. Wanneer je met de kinderen begint over de Tweede Kamer of het Eu ropees Parlement, kunnen ze daar heel gepassioneerd over. vertellen. Ze hebben alle verhalen zo goed tot zich kunnen nemen, omdat ze meteen een beeld had den bij alle informatie die ze kregen. Ik vind het ook heel knap hoe de kinderen hun visie over bepaalde zaken zo goed konden verwoorden tijdens het Gesprek met de stad. Daarvoor is het nodig om goed samen te werken. Ook hierin zijn ze de afgelopen twee jaar steeds beter ge worden. Ik denk dat ze hier in het voortgezet onderwijs zeker veel profijt van gaan krijgen. Het was een leuke, drukke, maar vooral leer zame tijd voor de kinderen en ik als ouder heb vooral genoten van de onderlinge vriendschappen die zijn ontstaan. Het waren twee leuke jaren, ik zal het als betrokken ouder erg gaan missen."

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 13