Viering van culturele diversiteit UIT IN ROTTERDAM Rondje zwemmen in de Maas: Rotterdam Swim Een levendige binnenstad met Eendracht Festival Buitenfilms Sunday roast in Kralingen Woensdagmiddag kindermiddag O www.nieuwestadsbtad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 juli 2015 16 ROTTERDAM - De Stichting Aquarius organiseert op 26 juli voor de achtste keer Rotterdam Swim, een open water zwemevenement door het snel stromende water van de Maas. Deelnemers zwemmen een rondje om het Noorderei land van 3 kilometer, mooi gelegen tussen de Erasmus- brug, de Willemsbrug en de Hef en de indrukwekkende skyline aan weerskanten van de route. Naast de hele tocht kunnen deelnemers zich ook inschrijven om een halve tocht of de estafette te zwemmen. Wetsuits zijn bij de Swim verboden. Met het inschrijfgeld dat deelnemers voor het eve nementen betalen, wil Stichting Aquarius in 2016 vanaf het stadhuis van Rot terdam tot aan het stadhuis van Amsterdam het wa ter schoonmaken van de Rotte, de Maas, de IJssel, de Gouwe, het Aarkanaal en de Amstel. De stichting maakt elk jaar op Wereld Water Dag een rivier schoon en financiert, organiseert en/of onder steunt in binnen- en bui tenland goede doelen op het gebied van schoon water. Zo maakte de stichting in 2009 een kilometer van de Schie in Schiedam schoon en een jaar later twee kilometer van de Rotte in Rotterdam. De Rotterdam Swim maakt deel uit van de King Of The Rivers, een serie open wa ter zwemevenementen in Amsterdam en Rotterdam. Deze bestaat uit tochten van 2,5 kilometer, dit is de Royal Amstel Swim, 3 kilometer, de Rotterdam Swim en de 5 en 10 kilometer zijn de Am sterdam Swim. Robin Rotterdam Unlimited presenteert nog tot en met 25 juli een veelzijdig programma waarin culturele diversiteit wordt gevierd met artiesten van wereldformaat, aanstormend talent en natuurlijk het Zomercarnaval. ROTTERDAM - Denk aan spec taculaire acts zoals George Clinton Parliament/Fun- kadelic, Gentleman, Typ hoon, Akwasi, de allerlaats te voorstelling van Mijn Vader de Expat Oumi en nog veel meer. ROTTERDAM - Buitenfilmfes tival Roffa Mon Amour vindt van 22 tot en met 26 juli plaats Bij Station Hofplein, op het dak van de Hofbogen. De films nemen je mee op een vervreemdende maar bovenal inspirerende we reldreis aan de hand van een ongekend topje wereld cinema. "Met het festival bieden we een podium aan aanstormend cinema ta lent. Op het filmprogramma staan films van beginnende makers, die het afgelopen jaar wereldwijd in première zijn gegaan met hun eerste of tweede speelfilm", meldt Roffa Mon Amour op de website. In het weekend opent het festivalterrein eerder van wege de themamarkten: op zaterdag is een platenbeurs en op zondag een mode- markt. Kaarten zijn aan de deur of online te koop. Een normaal kaartje kost 7,50 euro, een kaartje waarmee je het fes tival steunt, kost 10 euro. Het geluid van de films is te horen via koptelefoons. Kijk voor de filmprogrammering op www.roffamonamour. com/program. ROTTERDAM - De zesde editie van het Eendracht Festival komt eraan! Op donderdag 23 juli vanaf 14.30 uur gaat het eendaagse festival van start. Het Eendracht Festival is een gratis showcase festival dat twee keer per jaar een podium biedt aan creatieve' Rotterdammers die geza menlijk de binnenstad le vendiger willen maken. Meer dan 130 Rotterdamse muzikanten, kunstenaars, organisaties en onderne mers, verspreid over zo'n 20 locaties op en rond het Eendrachtsplein laten zien hoeveel talent Rotterdam te bieden heeft. De winnaar van de Lek- ker-Bezig bokaal van het Metropolis festival en twee verrassingsacts van het Rot terdam Unlimited festival zullen de line-up af maken. Ook presenteert Route du Nord een markt vol lekker eten, andere hebbedingen en biertjes. Op het Eendrachtsplein zijn pop-up optredens te beluis teren en RewritersOlO ver zorgt street-art op het Een drachtsplein van Dopie Vinze. De locaties van het Een dracht Festival zijn dit keer: WORM, Rotown, Vi bes, Zondebok 't Zwarte Schaap, Bar3, Boudewijn, Coffee Company, De Witte Aap, Wunderbar, Iez en ijs- salon Venezia. Alle loca ties zijn gratis toegankelijk. Meer informatie over het programma is te vinden op Facebook bij de evenement pagina van deze editie 'Een dracht Festival 6.0'. Op het festival zullen boekjes wor den uitgedeeld met een plat tegrond en tijdschema. Het interieur van Osteria Vicini, de 'burenherberg' van Kralingen. Foto: pr ROTTERDAM - 'Vicini' is Ita liaans voor buren en een 'Osteria' is van origine een Romeinse herberg waar de buurt samenkomt, precies het doel van Osteria Vicini in Kralingen. Vanaf het moment dat de sfeervolle 'huiskamer' haar deuren opende komen mensen uit Kralingen en omstreken hierheen voor gerechten uit de Italiaanse keuken. In de kelder is er het Laboratorio: een broedplaats voor dans, mode, eten, kunst en work shops. De zomermaanden staan bij Vicini in het teken van bijzondere visgerech ten. Daarnaast organiseert Vicini in samenwerking met K&B - even verderop aan de Oudedijk - deze zomer op diverse zondagen de Sun day Roast, waarbij groentes, vlees-, vis- en kipsoorten rechtstreeks van grill of bar becue komen. De donderdag van Rotter dam Unlimited sluit aan bij de programmering van het Eendracht Festival. Op deze dag zullen lokale ta lenten laten zien wat ze in huis hebben rond het Een drachtsplein, aangevuld met een aantal artiesten die Rotterdam Unlimited heeft geprogrammeerd. Bij De Doelen zal op deze dag de laatste voorstelling van Mijn Vader de Expat Oumi te zien zijn. Op de vrijdag en de zaterdag verspreidt het festival zich verder door de stad en vin den ook de grote optredens plaats. Op het Schouw burgplein, Hofplein, bij De Doelen en BIRD zullen ver schillende programma on derdelen te vinden zijn. Ne derlandse artiest Typhoon treedt op vrijdag op bij het Hofplein en George Clinton Parliament/Funkadelic en Gentleman op zaterdag. Op het Schouwburgplein op vrijdag 24 juli wordt vanaf 18.00 uur een bonte stoet gevormd door de partici panten van de Post Apoca lyptic Queer Beauty Page ant, die zich presenteren en bezoekers oproepen voor de Schoonheidswedstijd van die avond in concertgebouw De Doelen. Op zaterdag 25 juli om 12.00 uur zal op het stations plein voor het Rotterdamse Centraal Station een ode gebracht worden aan diver siteit. Een groot en divers koor, onder leiding van Ak wasi, zal een lied ten gehore brengen, die de viering van diversiteit als uitgangspunt heeft. Iedereen die wil, kan zich aansluiten hij dit koor en meezingen. Op deze laatste dag van het festival kunnen bezoekers na afloop van de Zomercar naval Straatparade op het Schouwburgplein dansen op de Marokkaanse mestizo van Isri, de Spaanse mes tizo van La Sra. Tomasa en de geanimeerde rapstijl en dwingende aanwezigheid van Akwasi. Kijk voor een overzicht en het volledige programma van Rotterdam Unlimited op de website www.rotter- damunlimited.com. ROTTERDAM - Het Schouw burgplein houdt geen va kantie. Elke woensdagmid dag is hier kindermiddag. Op 22 juli om 15.00 uur komt Hakim (bekend van Sesamstraat) naar het Schouwburgplein met een voorstelling waarin alles mogelijk is; iets geks uit de sprookjes van 1001 nacht of stoere cowboys en indianen. Warm gekregen? Op 29 juli komt Aadje Piraatje met zijn schip in de sneeuw terecht. Rotterdam - Cretopia's zondagse happening 'Lekker zonder Stekker' krijgt hoogwaardig bezoek van blues legende Keith Dunn! Dunn en zijn band spelen op zondag 2 augustus de sterren van de hemel in de pop-up culturele supermarkt Toko 51 op de West-Kruiskade. Na deze spectaculaire aftrap zal dit blues festijn elke eerste en derde zondag van de maand terugkeren om de blues in Rotterdam nieuw leven in te blazen. Inloop: 13.00 uur. Foto-.pr Nederlandse artiest Typhoon treedt op vrijdag op bij het Hofplein. George Clinton Parliament/Funkadelic en Gentleman zullen hier op zaterdag te bewonderen zijn. Foto: pr/Robin Rotterdam Unlimited

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16