Ben je toe aan een andere fiets? Borstkliniek Rijnmond Noord behaalt opnieuw Roze lintje Advies punt ZORG WELZIJN 'Wantje bént ook nooit alleen ziek' Je vindt hem op ons prikbord Wilt u hulp of advies bij (het regelen van) uw zorg? ProBail Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 juli 2015 17 Borstkankervereni- ging Nederland heeft Borstkliniek Rijnmond Noord, locatie Sint Fran- ciscus Gasthuis en lo catie Vlietland Zieken huis, opnieuw beloond met het roze lintje. Dat betekent dat beide loca ties van de Borstkliniek borstkankerzorg bieden op het hoogste niveau. Ook de ervaringen van patiënten wegen mee bij de toekenning van het lintje. Uit meerdere reacties van het patiënt- ervaringsonderzoek blijkt dat patiënten tevreden zijn over de zorg van de Borstkliniek Rijnmond Noord. 'Bedankt voor de persoonlijke benadering. Fijn om steeds dezelfde gezichten te zien. Ook de begeleiding vind ik echt top' zo luidde een van de reacties. Die waardering door patiënten is voor de Borstkliniek een belang rijk criterium. De Borst kliniek is er dan ook trots op dat ze aan de aange scherpte criteria van de borstkankervereniging voldoet. Samenwerking Erasmus MC Bij borstkanker zijn er tegenwoordig steeds meer mogelijkheden om de borst te behouden, of indien een amputatie van de borst noodza kelijk is, deze te recon strueren. De chirurgen van de Borstkliniek zijn gespecialiseerd in het 'oncoplastisch opere ren': het kwaadaardige weefsel verwijderen met een mooi cosmetisch resultaat. De Borstkli niek werkt nauw samen met plastisch chirurgen- van het Erasmus MC. Bij de Borstkliniek is het mogelijk om een directe borstreconstruc- tie te laten uitvoeren. De borstamputatie en borstreconstructie vin den dan tijdens dezelfde operatie plaats. Er zijn verschillende mogelijk heden voor een directe reconstructie. De keuze hiervan is afhankelijk van verschillende facto ren, waaronder het type en stadium van de borst- tumor, uw algemene gezondheidstoestand, leeftijd en leefstijl. Over de Borstkliniek Bij Borstkliniek Rijn mond Noord kunt u rekenen op een snelle diagnose, persoonlijke begeleiding en een opti maal nazorgtraject. De Borstkliniek behandelt en begeleidt jaarlijks bijna 400 patiënten met borstkanker en heeft hierdoor veel ervaring met en kennis over borstaandoeningen. Het behandelteam bestaat uit medisch specialisten en verpleegkundigen die gespecialiseerd* zijn in borstaandoeningen. Zij begrijpen dat een borstaandoening veel impact heeft op het leven van de patiënt en haar naasten. Daarom begeleidt het behandel team patiënten en hun naasten in het gehele traject waarbij zorg op maat wordt geboden op lichamelijk, psychisch en emotioneel vlak. Kijk voor meer informatie op www.borstkliniekrijn- mondnoord.nl. Wij helpen u verder De onafhankelijke medewerkers van het Adviespunt Zorgbelang helpen u graag. Ook familie, mantelzorgers of kennissen kunnen ons raadplegen. Algemene informatie en advies T: {088)929 40 19 E: adviespunt@zorgbetang-zuidholland.nl Individuele ondersteuning langdurige zorg (Wlz) T: {088)929 4040 E: clientonder5teuning@zorgbelang-zuidholtand.nl Onze ondersteuning is kosteloos en onafhankelijk van zorginstellingen en zorgverzekeraars. Wij werken aan het spoor - w Om het spoor in goede conditie te houden en stiller te maken, slijpen wij de rails. M Daarom rijdt in de nachten van 1 op 2 en 4 op 5 augustus op het traject Den Haag - Rotterdam CS een slijptrein. Z Woont u in Schiedam in de buurt van dit spoor, dan kunt u •3 hinder ondervinden van het slijpgeluid. Wij hopen op uw begrip j Na het slijpen kan het treinverkeer een ander geluid maken. m Dit zal na enkele weken weer verdwijnen. Meer inhoudelijke informatie kunt u vinden op F www.prorail.nl/vernieuwing. Voor vragen verwijzen wij u graag naar de afdeling Publiekscontacten: www.prorail.nl/contact of tijdens kantoortijden 0800-7767 245 (gratis). 9 'Tijdens het borstkan- kerbevolkingsonderzoek werd voor de tweede keer in dezelfde borst een afwijking gevonden', begint Renée de Vries haar verhaal. 'Ik werd doorgestuurd naar Borst kliniek Rijnmond Nöord van de Sint Franciscus Vlietland Groep. Na een intensieve onderzoeks dag werd afwijkend weefsel gevonden. Het was direct duidelijk: ik moest een borstsparende operatie ondergaan. Mijn arts, de chirurg, was echt geweldig: zij sleepte ons door die moeilijke periode. Natuurlijk staat een heel team van zorg professionals om haar heen.' Opvallend anders Renée: 'We lazen over de visie van de Borst kliniek: "een kliniek die er is voor patiënten en hun omgeving". Dat is zo treffend. Want je bént ook nooit alleen ziek.' Wim knikt instem mend: 'Wij vinden de Borstkliniek opvallend anders. Ik ervaar een saamhorigheid, een pret tige sfeer. Daar werkt het hele team aan mee. Een beeldend detail: in de wachtkamer liggen een puzzel en breiwerkje. Die huiselijkheid, dat zegt zoveel meer dan kunst aan de muur.' Re née: 'Je hoort wel dat wij bijzonder tevreden zijn. Ik had vanaf het eerste moment het gevoel: ik geef me aan hen over. Ik ben in goede handen.' Lees het hele verhaal van Renée de Vries op www.borstkliniekrijn- mondnoord.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17