Taboe doorbreken over borstprotheses De wonderen der Westlandse kassen ZOMER TEMPUR E bij Alexander Slapen U SLAAPT AL OP EEN COMPLEET BED M www.slaapwel.nl Alexander O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 juli 2015 19 In Vlaardingen is het bevolkingsonderzoek borstkanker voor vrouwen, geboren van 1940 tot en met 1965, weer gestart. Doel is borstkanker zo vroeg mogelijk opsporen. door Peter Spek VLAARDINGEN - Vroege ont dekking van borstkanker vergroot de kans op gene zing en maakt vaak een min der ingrijpende behandeling mogelijk. Marieke de Haan en Merel Sluis willen het taboe doorbreken bij vrou wen die na een operatie en behandeling van borstkan ker, overwegen een borst- prothese aan te brengen. "Gelukkig gooien steeds meer vrouwen de schroom van zich af en kiezen voor een borstprothese", zegt Ma rieke de Haan in haar Pas- tElle lingeriewinkel in bet centrum van Vlaardingen. "Als zij hier binnenkomen, stellen wij ze op hun gemak met een kopje koffie, nemen de onbekendheid over borst protheses Weg en schetsen de vele mogelijkheden?' Het afgelopen jaar hebben de twee vrouwen zich gespeci aliseerd in het aanbrengen van borstprotheses. "Onze Marieke de Haan (links) en Merel Sluis zijn gespecialiseerd in het aanbrengen van een borstprothese. Foto: Peter Spek ervaring is dat als vrouwen de stap eenmaal hebben gezet, het zelfvertrouwen stijgt en het nieuwe leven kan beginnen na een vaak hectische en emotionele pe riode van het ontdekken van borstkanker en de operatie." De moeder van Merel Sluis dreef al ruim tien jaar een lingeriewinkel, toen ook bij haar borstkanker werd ge constateerd. "Na aanvanke lijke genezing, openbaarde de ziekte zich opnieuw met uiteindelijk catastrofale ge volgen." Inmiddels was de Vlaardingse in de winkel van haar moeder gaan wer ken en zag de behoefte bij vrouwen voor borstprothe ses groeien. "Mijn moeder gaf hiervoor de eerste aan zet. Ik heb beloofd het werk voort te zetten." Het materi aal van de borstprotheses is de laatste jaren sterk verbe terd. "Het geeft een natuur lijk uitstraling en is prettig te dragen. Een borstprothese kan gekozen wórden naar de lichaamsvorm", vertelt Ma rieke de Haan die eerder in het kappersvak zat. "Het is natuurlijk heel anders dan het werken in een kapsalon maar wel dankbaar werk. Ik zie veel vrouwen met een glimlach de winkel uit stap pen en dat geeft ons een blij gevoel." De ondernemende Vlaardingse vrouwen wil len zich ook gaan speciali seren in het aanbrengen van pruiken. "Ook dat is nog een groot taboe." Met 450.000 bloemen, 120.000 planten en 80.000 stuks groente en fruit gaat over een maand het fleurigste en gezondste evenement van Nederland weer van start: het Varend Corso Westland. REGIO - Op vrijdag 31 juli, zaterdag 1 en zondag 2 au gustus barst in het West- land voor de 18e keer het feestelijk spektakel- op het water én langs de waterkant los. Het corso, begeleid door muzikanten en figuran ten, vaart door onder meer Westland, Delft, Maassluis, Midden-Delfland en Den Haag onder het thema 'Pluk de Dag', een thema waar de deelnemers al hun winding rijkheid en originaliteit in kwijt kunnen. Jaarlijks ge nieten ruim een half mil joen mensen van dit gratis driedaagse spektakel! De stoet omvat dit jaar maar liefst 50 schitterend opge maakte boten, uiteenlopend van authentieke zeilende Westlanders tot historische pramen. Allemaal zijn ze kleurrijk opgemaakt met de geurigste bloemen en planten en de voedzaamste groenten, afkomstig uit de Alle informatie over de route, zoals locaties en doorkomsttijden, zijn terug te vinden op de (mobiele) website varendcorso.nl. Westlandse kassen. Daar voor zijn totaal 450.000 bloemen nodig, waaronder rozen, gerbera's, chrysanten, zonnebloemen, orchideeën, gladiolen en dahlia's. Verder worden voor de opmaak van de boten 36.000 paprika's, 15.000 trossen tomaten en 30.000 exotische vruchten gebruikt. Drie dagen lang trekken de vaartuigen door de West landse wateren en omstre ken. Dit jaar varen ze op Shell GTL Fuel, een vloei bare brandstof gemaakt van aardgas dat schoner ver brandt dan conventionele diesel uit aardolie, en daar door minder lokale uitstoot en minder zichtbare zwarte rook produceert. Het prach tige evenement belooft ook dit jaar weer een waar spek takel te worden. Traditiege trouw zijn voor deze editie ook weer fiets- en boottoch ten naar het corso uitgezet. Tijdens de 80 kilometer die de schippers in drie dagen tijd afleggen zijn 400 vrijwil ligers op de been die worden voorzien van 3.500 flesjes water, 4.500 liter koffie, bij na evenzoveel liters thee en 1.200 snackpakketten. Tijdens het corsoweekeinde varen de kinderen zelf met 7 boten een dag mee over de Westlandse wateren. Vooral het kindercorso wordt en thousiast ontvangen door ouders en hun kinderen, die het evenement jaarlijks met veel plezier bezoeken. vanaf 2999. (180x200)* Persoonlijk contact Advies op maat Altijd de beste prijs Oude bed retour in overleg GRATIS parkeren voor de deur Escudostraat 11 2991XV Barendrecht 010 438 41 63 Ingang Auping Pïaza Slapen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 19