Kasteel in je achtertuin <bZ0MER OPRUIMING Veel gegevens gemeente nu ook online te vinden PROFITEER VAN DE Lintje voor Borstkliniek Verhuizen of verbouwen? Plaatsje bericht op onze website Vervanging van bruggetje Camera drone met Mission: Impossible! HUURDERS OOST BOEKEN SUCCES GEWAAGDE DOELSTELLING 010-4.618.618 .www.correct.nl. KHkftWIn SCHIEDAM - Borstkanker- vereniging Nederland heeft de locatie van Borstkliniek Rijnmond Noord in het Vlietland Ziekenhuis op nieuw beloond met het roze lintje. Dat betekent dat de locatie van de Borstkliniek borstkankerzorg bieden op het hoogste niveau. Ook de ervaringen van pa tiënten wegen mee bij de toekenning van het lintje. Uit meerdere reacties van het patiëntervaringsonder- zoek blijkt dat patiënten te vreden zijn over de zorg van de Borstkliniek Rijnmond Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 Noord. "Bedankt voor de persoonlijke benadering. Fijn om steeds dezelfde ge zichten te zien. Ook de bege leiding vind ik echt top", zo luidde een van de reacties. Die waardering door patiën ten is voor de Borstkliniek een belangrijk criterium. De Borstkliniek is er dan ook trots op dat ze aan de aangescherpte criteria van de borstkankervereniging voldoet. De locatie van Borstkliniek Rijnmond Noord in het Sint Franciscus Gasthuis is ook beloond met een roze lintje. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten BARENDRECHT Sauna ^yThalasso Beautyoenter SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft een open data portal gelanceerd. Dit is een website waarop bij voorbeeld gegevens te vin den zijn over de bevolking, criminaliteit en afval. De vrij beschikbare data van de gemeente kan door iedereen gebruikt worden voor nieu we initiatieven en oplossin gen, bijvoorbeeld als input voor beleid of voor ontwik keling van apps en andere datadiensten. Schiedam wil niet alleen zaken vóór inwoners en ondernemers doen, maar vooral ook samen met hen en ze zelf de mogelijkheid geven om zelf initiatieven te ontwikkelen. De gemeente beschikt over veel data, zo als geografische, demografi sche en mobiliteitsgegevens. Steeds meer van deze data zal via deze website, www. schiedam.nl/opendata, be schikbaar komen. Door data beschikbaar te stellen, worden burgers, maatschappelijke instellin gen en bedrijfsleven in staat gesteld deze voor allerlei doeleinden te hergebrui ken. Hierdoor kunnen ze bijdragen aan economische, educatieve, sociale en duur zame activiteiten in Schie dam. "Door deze gegevens be schikbaar te stellen wil de gemeente partners stimule ren om eigen initiatieven te ontwikkelen. Opengestelde data slim gebruiken kan ook SCHIEDAM - Het fietsers- en voetgangersbruggetje op de Stadhouderslaan in Schie dam wordt later dit jaar ver vangen. Bij inspectie eind vorig jaar bleek al dat de brug onderhoud nodig heeft. Nader onderzoek wijst nu uit dat de brug meer gebre ken vertoont en moet in zijn helpen om sneller inzicht te krijgen in ontwikkelingen in de stad, zoals zwerfafval. De open data portal past bij de laagdrempelige en open manier waarop de gemeente Schiedam als betrouwbare partner van de samenleving wil samenwerken met haar inwoners en ondernemers", licht burgemeester Cor La- mers toe. De lancering van de open data portal is de eerste stap, waarna de gemeente verder gaat met betrokkenen in de stad om data slimmer in te zetten. Dit draagt bij aan een verbetering van de dienst verlening en communicatie, het stimuleren van partici patie en het creëren van ef ficiëntere (werkprocessen. SCHIEDAM - Plaats voortaan zelf je berichten op www. nieuwestadsblad.nl. Onze website is helemaal ver nieuwd en nu nog toeganke lijker voor meeschrijvers! Er maken al volop Schie dammers en allerlei organi saties en instellingen uit de stad gebruik van. Je kunt er op een eenvoudige manier zelf je berichten opzetten, de agenda vullen of iets te koop aanbieden op het prik bord. De redactie verspreidt regelmatig berichten verder via @NieuweStadsblad op Twitter en zet ze op de Face- bookpagina van het Nieuwe Stadsblad. En bovendien zoeken we voor de berichten op onze site zo veel mogelijk ook een plekje in de papieren krant! Ga dus snel even naar: www. nieuwestadsblad geheel moet worden vervan gen. Met het oog op de veilig heid van fietsers en voetgan gers is de brug nu helemaal afgesloten. De brug wordt in het najaar vervangen. De nieuwe brug zal uiterlijk zo veel mogelijk identiek zijn aan het huidige fietsers- en voetgangersbruggetje. gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Bewoners tegen bouw Kethels landhuis Omwonenden spreken van een kasteelachtig landhuis in hun achtertuin. Reden om bij de Raad van State te protesteren tegen aantasting van het landelijke landschap van de historische Kerkbuurt. Ook de lokale politiek is verdeeld. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Bewoners van de Kethelse kerkbuurt vrezen dat een kasteelachtig land huis in hun achtertuin komt te staan. Al eerder trok de vereniging tot behoud van de Historische Kerkbuurt bij de politiek aan de bel. Het college, met daarin het CDA, gaf toestemming voor een landhuis in het bestem mingsplan Kethelse Venen. Ondanks grote bezwaren van het CDA, die de bouw plannen afkeurde omdat die niet cultuurhistorisch in de landelijke omgeving passen en vijf hectare omvatten. Een groot deel van de be woners vrezen dat het ge daan is met het uitzicht op Woensdag 22 juli 2015 O www.nieuwestadsblad.nl Huizen Van Leeuwenhoeck- straat krijgen alsnog nieuwe douche en toilet. De honkballers van Schiedam doen wat hun trainer Leo Voogd voorzag. hun rustieke poldertje waar koeien grazen. Ze zijn ook bang voor een metershoog geluidscherm tussen trein en landhuis. Maar ook het grote landhuis, dat cynisch kasteel wordt genoemd, stuit op grote bezwaren. Wethouder Houtkamp (D66) verklaarde al eerder dat de vergunning genoeg ruimte overlaat om verder met de ontevreden omwonenden te praten. Vorige week diende het be zwaar van de omwonenden bij de Raad van State tegen de beslissing van Schiedam om het landhuis toe te staan. De Raad zal over zes weken een uitspraak doen. Timmeren, zagen en bouwen. Er wordt hard gewerkt in het KidsBouwdorp in het Beatrixpark. Daar bouwen zo'n 350 jeugdige timmermannen- en vrouwen aan hun eigen droomhuis. Het thema is deze zomer de middeleeuwen, de tijd waarin de Schiedamse heilige Liduinia leefde. De bouwwerken bestaan dan ook uit stoere kastelen en andere middeleeuwse huizen. KidsBouwdorp is speciaal voor kinderen tussen de acht en dertien jaar. Zij kunnen tot 7 augustus dagelijks timmeren op het terrein tussen de kinderboerderij en speeltuin Fort Drakesteijn. Er is professionele begeleiding en natuurlijk wordt er ook voor drinken gezorgd. De toegang kost 1 euro per dag. Iedere vrijdag wordt de week feestelijk afgesloten. Dan kunnen ouders, opa en oma, broertjes en zusjes, vriendjes en vriendinnetjes de bouwwerken komen bewonderen. Ook zijn er gave prijzen te winnen voor de mooiste en duurzaamste resultaten en het beste bouwteam. Meer informatie staat op de website: www.kidsbouwdorp.nl. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1