"Emy mag niet vergeten worden" KORT NIEUWS Afspraken over geluid Huisman Werk aan Proveniersbrug Celstraf voor overvaller COLOFON Jongen (13) berooft vrouw w www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 29 juli 2015 3 SCHIEDAM - De gemeente Schiedam en kranenbouwer Huisman hebben afspraken gemaakt ter vermindering van de geluidsbelasting voor de omgeving, veroor zaakt door de zogenaamde "hotelfunctie' van schepen die voor werkzaamheden bij Huisman zijn afgemeerd. De 'hotelfunctie' houdt in dat er elektriciteit aan boord wordt gebruikt. De afspraken houden in dat Huisman aanvullende maatregelen neemt om ge luidsoverlast voor de om geving te verminderen. Bij ieder schip dat afgemeerd is, zullen geluidsmetingen worden verricht. Aan de hand van de meetresultaten wordt bepaald of aanvul- Kranenbouwer Huisman en de gemeente Schiedam hebben afspraken gemaakt over geluidsbelasting. lende geluid reducerende maatregelen nodig zijn. Daarnaast zal Huisman er bij de kapitein van het schip op aandringen om het gebruik van de geluids installatie van het schip en de scheepsverlichting in de avond- en nachtperiode zo veel mogelijk te beperken. SCHIEDAM - Op korte termijn wordt het werk aan de Pro veniersbrug in Schiedam hervat. Daarmee komt vol tooiing van de nieuwe brug in zicht. Naar verwachting kunnen de werkzaamheden aan de brug voor het eind van dit jaar worden afge rond. In de afgelopen periode heeft de gemeente Schie dam intensief overlegd met de aannemer. De insteek van deze gesprekken is steeds geweest om een brug te realiseren die op het ge bied van veiligheid voldoet aan alle randvoorwaarden. Naar aanleiding van deze gesprekken is nu het mo ment aangebroken dat de werkzaamheden kunnen SCHIEDAM - De 26-jarige Bul gaar Atanas Hr. kreeg voor de zeer gewelddadige over vallen op twee Schiedamse ouderen onlangs vier jaar cel opgelegd. Justitie eiste eerder voor 'de laaghartige laffe berovingen' vijf jaar cel. De veroordeelde is in ei gen land al een aantal keer veroordeeld voor overvallen en diefstallen. In Nederland zette hij zijn criminele car rière voort. In 2012 overviel hij met zijn maat in een flat in de Burg. Stulemeijerlaan in Schiedam een 79-jarige bewoonster, die hij van ach teren bij de keel greep en bij haar rollator weg trok, me ters door de hal sleepte en naar de grond werkte. Daar trokken de twee zeer pijnlijk haar vastgegroeide gouden ringen van de vingers. Ze krijgt 960 euro schadever goeding toegewezen van de rechter. Kort daarop over viel het duo met veel geweld een 63-jarige bewoner uit de Voltastraat, die een gebro ken kaak, oogkas en sche delbasis opliep en een lichte hersenbloeding te verduren kreeg. Atanas verhuisde na de laffe berovingen naar België. Daar is hij veroor deeld tot zeven maanden cel, omdat hij zich bediende van een vervalst ID-hewijs en leefde onder een valse naam. Na zijn vrijlating is hij uitgeleverd. Zijn maat is eerder al veroordeeld. weGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.nieuwestadsblad.nl/Service 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)V4 5726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren. zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A. Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV worden hervat. De werkzaamheden aan de Proveniersbrug worden vanaf eind juli hervat en du ren naar verwachting tot het einde van dit jaar. De brug zal hiervoor nog enkele ma len voor het verkeer moeten worden afgesloten. Begin augustus zal de brug een dag worden afgesloten. Ook in de tweede helft van au gustus zal de brug een dag gestremd zijn. In het najaar vereisen de werkzaamhe den een afsluiting van circa drie weken. Zodra de exacte data bekend zijn, worden deze aangekondigd. De bin nenstad van Schiedam blijft bereikbaar via een alterna tieve route, die met borden wordt aangegeven. SCHIEDAM - Een 13-jarige jongen uit Rotterdam is za terdagochtend aangehouden op verdenking van een be roving op het metrostation Schiedam Centrum. Rond de klok van 07.00 uur werd een 21-jarige vrouw uit Den Bosch beroofd van haar tas bij metrostation Schiédam Centrum. De verdachte stap te na de beroving meteen in de metro die klaar stond om te vertrekken. In samenwerking met de RET werd de metro op het volgende metrostation stil gezet. De 13-jarige verdachte kon niet meer ontkomen en werd op station Pernis di rect aangehouden. dat ik het gevoel kreeg dat ze dachten dat ik er wat mee te maken had." Schuldgevoel "Toen bleek dat Koos H. Emy had vermoord en hij was veroordeeld, was het voor mij nog niet voorbij. Ik bleef een schuldgevoel hou den. Wat als ik niet naar dat toernooi was gegaan? Had ze dan nog geleefd? Het heeft me gemaakt tot wat ik nu ben. Keihard voor de mens heid, maar ook voor mezelf. De opleiding heb ik niet af gemaakt. Dat kon ik niet. Met de topsport ben ik eerst nog wel doorgegaan, voor haar. In 1988 heb ik met het Nederlandse vrouwenhoc keyteam meegedaan aan de Olympische Spelen in Seoul. We werden derde. Die bronzen medaille heb ik voor Emy gehaald, zodat haar dood niet voor niets was. Daarna ben ik meteen gestopt." Met de dood van Koos H. is het hoofdstuk eindelijk afgesloten. Maar een happy end zal het boek nooit krij gen. Het geeft wel veel rust en een gevoel van gerechtig heid. Daar hebben we heel lang op moeten wachten. Eén ding is zeker: Emy mag niet vergeten worden." 3 Joyce Brons is niet de echte naam van de geïnterviewde, maar een fictieve naam. Column van Joke Ballijns verplaatst SCHIEDAM - De wekelijkse column van Joke Bal lijns van de ANBO op deze pagina is eenmalig te vinden op pagina 19. Volgende week is haar bijdrage weer op de gebruikelijke plek te vinden. Woninginbreker op heterdaad betrapt na tip SCHIEDAM - Een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is vorige week donderdag betrapt bij een woninginbraak op de Burgemeester van Haarenlaan. Een buurtbe woner-alarmeerde de po litie nadat zij een man op bet balkon zag staan bij de buurvrouw, die op dat moment niet thuis was. Agenten waren er snel. In de slaapkamer troffen zij de inbreker aan. Hij had inbrekerswerktuig bij en in zijn zakken zaten persoonlijke spullen van de bewoner. De 37-jarige verdachte werd direct aangehouden. fVleisje gevwond door hete koffie SCHIEDAM - Een meisje is vorige week gewond geraakt in een trein op station Schiedam Cen trum, nadat ze hete koffie over zich heen kreeg. Het slachtoffer is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. De Schiedamse Joyce Brons (56) was de studievriendin van stadsgenoot Emy den Boer, één van de slachtoffers van de Haagse crimineel Koos H.. De seriemoordenaar overleed vorige week. Joyce: "Toen ik dat hoorde, heb ik wel even gejuicht." Door Margje Kooistra SCHIEDAM - "Dit is voor het eerst in 35 jaar dat ik in het openbaar over Emy vertel. Alleen met haar moeder kan ik goed over Emy pra ten. En lachen. Dan halen we samen herinneringen op. Zo hoort het ook. Want als je niet meer over mensen spreekt,, dan vergeet je ze. Daders krijgen vaak meer aandacht dan slachtoffers en nabestaanden, dat is niet oké. Daarom wil ik Emy nog één keer in de spotlights zet ten. Dat heeft ze verdiend." "Brons voor Emy", zegt Joyce Brons over de Olympische medaille in haar handen. De prijs heeft ze gehaald voor haar vermoorde studievriendin Emy den Boer, slachtoffer van seriemoordenaar Koos H.. Foto: Margje Kooistra Samen "Het was een vriendelijk en lief meisje, nog maar 18 jaar toen ze verdween. We hebben elkaar ontmoet in de vierde klas van de havo. Vanaf het moment dat bleek dat we allebei graag naar de Academie Lichamelijke Op voeding in Den Haag wil den, trokken we veel samen op. We trainden voor de toe lating. Heel wat uurtjes heb ben we hardgelopen. We werden toegelaten. Sa men reden we naar Den Haag, Emy ging bij mij ach terop de motor. Totdat ik een hockeytoernooi had met het Nederlans jeugdelftal in Barcelona. Ik vertrok naar Spanje en Emy ging die dag met het openbaar vervoer naar school. Daar is ze al leen nooit aangekomen." Ondervraagd "Ik kreeg tijdens het toer nooi een telefoontje dat er wat mis was. Het duurde niet lang voordat ze gevon den was, een paar dagen misschien. Ik speelde het toernooi uit, niet wetende wat er precies aan de hand was. De dag na mijn terugkomst in Nederland was er een sa menzijn voor Emy op school. Maar naar binnen mocht ik niet. Ik werd apart gehouden van de rest. Urenlang werd ik ondervraagd. Nu snap ik dat wel. De recherche moest natuurlijk alles weten, maar toen snapte ik dat niet. Ik wilde het liefste bij mijn studiegenoten zijn, maar werd apart gehouden in een kamertje. Het ergste vond ik

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3