II Emigreren naar New York; van de Gorzen naar Manhattan II JUMPER 4,39 de vanaf voor Ondersteuning zorggebruikers Culturele samenwerking JUMPERf j FRONTLINECsnh h FRONTLINE 15% EXTRA KASSAKORTING www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 29 juli 2015 7 In 1967 staat Magda Boer op de kade van de Holland Amerika Lijn. Met haar tweelingdochters op weg naar een nieuw leven. Naar New York. Nu 48 jaar later, keert zij terug voor een sentimental journey. Geen spijt, wel heimwee. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Magda Boer (78 jaar) heeft een bewogen en avontuurlijk leven achter de rug. Nu nog steeds waar ze in hartje New York haar twee kleindochters opvoedt. Deze zomer keert zij met haar dochter en kleindoch ters terug naar haar geboor tegrond. Zeven hutkoffers Magda is levenslustig, on deugend en avontuurlijk aangelegd. Ze vertelt hoe haar huwelijk sneuvelde, maar een nieuw avontuur lonkte. Ze ontmoet een Amerikaanse zeebootkapi- tein, die haar naar New York lokt. Met de tweeling wacht ze op de Wilhelminakade met zeven hutkoffers, twee katten en een mini-bike. Dochter Brigitha is negen jaar als zij de oceaansto mer opstapt. "Samen met mijn tweelingzusje op naar Amerika. Whauw, dat was een groot avontuur." Zo herinnert zij haar tienertijd in Manhattan als "de tijd van mijn leven". Inmiddels is Brigitha een stewardess, "DEZE REIS IS EEN SENTIMENTAL JOURNEY, MAAR WEL EENTJE ZONDER SPIJT" die de wereld overvliegt en woont ze op Haïti. Volle agenda Magda zelf groeide in Schie dam op met vrienden als tv-presentator Jan Willem de Boer. Met hem heeft ze altijd contact gehouden. In zijn huis in Spaland vliegen oude foto's over tafel van de jaren tachtig, toen de Ame rikaanse familie op bezoek kwam. "I love de mentaliteit hier, die op New York lijkt", ver telt oma Magda. Ze is onder de indruk van de wederop bouw en architectuur van Rotterdam. In Schiedam treft zij stadgenoten op plek ken uit haar jeugd. Hoewel Magda maar tien dagen in Holland is, staat haar agen- Magda Boer (links), Jan Willem de Boer en Magda's dochter Brigitha. Magda was samen met haar dochter en kleindochters vanuit Amerika op bezoek in Schiedam. Foto: Frank Willemse da vol met afspraken. Magda kijkt terug op een enerverend leven. In New York overleefde ze na de scheiding met een baantje als serveerster. Later had ze succes met haar eigen Ita liaanse restaurant en een jazzclub. Het was ook een bewogen leven. Twee jaar geleden overleed dochter Monique aan een ongenees lijke ziekte. Magda nam als oma beide tienerdochters .onder haar hoede. "Ze is een ondernemend type", vertelt oud-buurjon gen Jan Willem de Boer. Magda is volgens hem altijd een actieve dame geweest en gebleven. Een extroverte vrouw, die met iedereen kan omgaan. "Voor mij is deze reis een sentimental jour ney, maar wel eentje zonder spijt", zegt Magda bij het af scheid. Van Kralingen naar Schiedam Hoewel Magda (1937) in Kralingen is geboren, verhuisde ze al als kleuter - haar geboortehuis werd gebombar deerd - naar Schiedam. Magda groeide op in de Gorzen waar ze haar eerste man ontmoette in de jaren vijftig. Zij was danseres en hij was zanger in een musical. SCHIEDAM - Zorgbelang Zuid- Holland behartigt de belan gen van gebruikers van zorg en welzijn, ondersteunt or ganisaties van cliënten, pa tiënten, ouderen en mantel- zorgers, geeft informatie en voorlichting en biedt gratis en onafhankelijke klachtop- vang. Iedereen die gebruik maakt van langdurige zorg heeft recht op kosteloze onder steuning bij het regelen en uitvoeren van de zorg. Meer informatie en contactgege vens staan op de website www.zorgbelang-zuidhol- land.nl. SCHIEDAM - Vorige maand zorgden 115 Schiedamse amateur toneelspelers, zan gers, dansers en muzikan ten voor volle zalen. Het was een mooi voorbeeld van een nieuwe manier van samen werken. De artiesten ontvingen een daverend applaus met hun energieke toneelspel 'Vuur en Vlam' in Theater aan de Schie. Deze grote productie werd financieel mogelijk doordat diverse organisaties zó samenwerkten met de afdeling Cultuur van de ge meente, dat er verschillende kleine subsidies bij elkaar konden worden gelegd. Lees het hele artikel op www. nieuwestadsblad.nl. cpf Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestiging t/m 02-08-2015. umper Vlaardingen Jumper Hoogvliet Jumper Maassluis Jumper Almere Dirk De Derdelaan 5 Lengweg 29 Elektraweg 2C Markerkant 1006 j Vlaardingen Hoogvliet Maassluis Almere 1:010 -4660032 T: 010 - 41 64 610 T: 010 - 59 12 361 T: 036 - 52 98 400 Dentastix Mini4,39 Medium 5,29 Maxi 7,39 1 ZAK 100% :.100% 100% D1SCOUNTPRIJS PmémU fer Cmt Cm Biokat s classic 20 liter Biokat's Fresh 20 liter W Vol-o* SpW-»,, opto,,™. Frontline Frontline Spot-On, Combo of huidspray voor hond of kat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 7