Nieuw pand voor jongerenstichting Hilversum: een avonturier Nieuwe cursus Mooi Werk Boek van de Week: Ook dit gaat voorbij (8,5) Palliatieve Terminale Zorg Hardlopen voor beginners O www.nieuwestadsblad.nl Het Njeuwe Stadsblad woensdag 12 augustus 2015 -13 Avonturier Hilversum heeft een toepasselijke naam. Deze jonge kater is namelijk meegereisd met een werkbusje vanuit Hilversum. Hij zit nu in Schiedam te wachten op een nieuw baasje. SCHIEDAM - Na meegereisd te zijn met een werkbusje vanuit Hilversum, kwam deze jonge kater terecht in de opvang in Schiedam. Hier kreeg hij zijn toepas selijke naam: Hilversum. Na zijn avontuur is deze druk temaker op zoek naar een nieuw baasje. Hilversum is erg speels, ontzettend graag in de buurt van mensen en hij heeft geen bezwaar tegen kinderen. Gun jij dit leuke katertje een nieuw huis? Neem dan contact op met dierenopvangcentrum de Hargahoeve: 088-3437112. SCHIEDAM - Mooi Werk or ganiseert nieuwe cursus in Schiedam-Zuid. Vanaf 30 september gaat kunsthis torica Lilian Boes van start in de pastorie van de Heilig Hartkerk met een nieuwe reeks kunstgeschiedenisles sen. Gedurende acht weken be handelt zij wisselende on derwerpen op het gebied van kunst, cultuur en kunst geschiedenis. De cursus kan gezien worden als een in troductie op veel onderwer pen in de wereld van kunst. Daarom is een bepaalde ba siskennis van cursisten niet vereist. De eerste les is op 30 sep tember, de laatste op 25 november. De lessen zijn al tijd op dinsdag en zijn van 13.30 tot 15.30 uur. Locatie: pastorie van Heilig Hart kerk, Rijnstraat 1. De kosten zijn 64 euro per deelnemer. Opgeven en meer info via: www.cultuurscouts.stich- tingmooiwerk.nl. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Ook dit gaat voorbij' van Milena Bus- quets, dat van Ruud een 8,5 krijgt. Deze week aandacht voor een opvallend goed geschre ven verhaal. In Ook dit gaat voorbij is de moeder van Blanca na een ziekbed over leden. Nu Blanca wees is gaat zij met haar twee zoons van twee exen naar het kleine kustplaatsje Cadaqués waar het familiehuis staat. Alles daar herinnert Blanca aan haar moeder en zorgt ervoor dat het verdriet alleen maar toeneemt. Om daar enige vorm van weerstand aan te bieden nodigt zij vrienden uit om te ondervinden dat ook rouw 'ook voorbij gaat'. Blanca portretteert zich als. een veertigjarige vrouw met een levensstijl die een vrije moraal verraadt. Seks is be langrijk voor haar en op de ene flirt volgt de andere. De dagen in en rond het familie huis zijn lang en worden ge vuld met lange gesprekken, boottochtjes, veel drank en wiet. En er komt een ruzie tje om de hoek piepen. Maar het is of altijd haar moeder meekijktde vrouw die haar bijbracht dat schuldgevoel niet telt. Blanca voelt zich zelfs tussen haar vrienden verlaten en kan maar geen keuze maken tussen feest en rouw. In dit boek is het de luch tige toon van de schrijfster die dit boek zo aangenaam laat weghappen. Zoals een avond Vol liefde voorbij gaat of een mooie week in Cada qués. Zo gaat ook het lezen van dit boek (helaas) in een zucht voorbij. Rouw kan langer duren. SCHIEDAM - Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg (VPTZ) in de regio Nieuwe Waterweg Noord kunnen een 'lichtpuntje' zijn bij in zet in de laatste fase van iemands leven. Zij zijn een aanvulling in zorg door mid del van nabijheid, aandacht en tijd. Kortom: ze zijn er, óók voor eventueel aanwezi ge mantelzorger(s). Zij kun nen verschillende dagdelen per week beschikbaar zijn voor Zij zijn er voor een ieder die thuis wil blijven om te sterven én voor diens naaste (n). U kunt VPTZ be reiken voor het aanvragen van hulp of voor nadere in formatie via telefoonnum mer 0651175006. REGIO - In Vlaardingen start in september een hardloop- clinic voor beginners. De clinic duurt tien weken. Deelnemers kunnen na af loop vijf kilometer hardlo pen. Het is nooit te laat om te beginnen met hardlopen. Belangrijk is dat je het op een verantwoorde manier doet. Natuurlijk kun je al leen beginnen, maar om blessures te voorkomen en op een gestructureerde ma nier te gaan trainen houdt AV Fortuna in Vlaardingen een speciale startersclinic om kennis te maken met het hardlopen. Meer info staat op de website www.star- tersclinic.nl. Een opvallend goed verhaal. Zo omschrijft Ruud Aret het boek 'Ook dit gaat voorbij', dat van hem een 8,5 krijgt. Foto: PR Jongerenstichting Tha New Generation is al een aantal jaren actief in Schiedam. Maar met de verhuizing naar een nieuw pand aan de Hoogstraat 93 is het tijd dat de vrijwilligersdub eens echt in de picture komt, zo vindt voorzitter Remco Lelienhof. Door Margje Kooistra SCHIEDAM - De naam van de stichting zegt het al. Tha New Generation zet zich in voor de nieuwe generatie, kinderen en jongeren. De vrijwilligers, zelf ook nog jongeren, organiseren acti viteiten, gaan met de jeugd in gesprek en geven voor lichting over bijvoorbeeld financiën en drugsgebruik. Chillen Voorzitter en oprichter Rem co (28) weet waar hij het over heeft. Zelf was hij ook ooit een hangjongere die moeilijk aan werk kwam. "Het was daarom altijd een droom van mij om een stichting voor jongeren op te richten en zo de jeugd een plek te geven i,n de maat schappij." Om dat laatste voor elkaar te krijgen, organiseert Tha New Generation wekelijks inloopdagen voor kinderen van 6 tot en met 14 en jonge ren van 15 tot en met 27 jaar. "Ze kunnen hier dan chil len, videospelletjes doen of knutselen. Ook zijn er regel matig activiteiten zoals voet- baltoernooitjes ën gaat Rem co met zijn team de straat op om in gesprek te gaan met hangjongeren. Remco: "We maken de jongeren bewust "WE LEREN ZE OM ZICH NORMAAL TE GEDRAGEN EN OM TE GAAN MET MENSEN." van de overlast, vertellen dat ze zich gedeist moeten houden en bieden ze een al ternatief voor het rondhan gen op straat." Dit alles heeft een tweezijdig effect, vertelt de voorzitter. Want niet al leen worden de jongeren geholpen, bewoners voelen zich weer prettig in hun ei gen buurt en respecteren de jongeren. En dat is ook een doel van Tha New Genera tion: voor binding zorgen. Tussen jong en oud, maar ook tussen verschillende culturen. Muziekstudio Eigenlijk is het een stukje opvoeding van de nieuwe generatie. Remco: "We le ren ze om zich normaal te gedragen en om te gaan met mensen." Tegelijkertijd valt er ook wat te doen, want veel te beleven is er niet voor de jeugd in Schiedam. Groot voordeel is volgens Remco dat zijn hele team zelf ook nog jong is. "Dat maakt de drempel lager." Sinds kort zit de stichting in het nieuwe pand aan de Hoogstraat 93. Daarvoor hadden ze een plekje in het onderkomen van de bewo nersvereniging, een paar deuren verderop. Volgens Remco groeide de stichting daar uit haar jasje. "Hier hebben we meer ruimte. Er is zelfs een muziekstudio." O Meer weten over Tha New Generation en de activiteiten die de komende tijd op het programma staanKijk dan op de Facebookpagina van de stichting. Openingsfeest nieuwe pand Op maandag 7 september wordt het nieuwe pand van de stichting feestelijk geopend. Er zijn verschillende dj's, er komt een brassband en de straat is mooi versierd. Een hapje en drankje ontbreken natuurlijk ook niet. Iedereen die een kijkje wil nemen of wat meer wil weten over Tha New Generation is welkom. Meer informatie over de opening, bijvoorbeeld het tijdstip, volgt nog. Hou daarvoor de Facebookpagina in de gaten. Voorzitter Remco Lelienhof van stichting Tha New Generation met vrijwilliger Carmen Verbrugge (rechts) en stagiaire Sameena Akbarkhan in het nieuwe pand aan de Hoogstraat 93. Foto: Margje Kooistra

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 13