Elke minuut een vallende ster WAT IS ER TE DOEN IN SCHIED Woonplus Koopwoning van de maand augustus 2015 We hebben een groter huis nodig. Maar is een verbouwing financieel mogelijk? Tuinfeest de Boei www.woonplus.nl De Hypotheker adviseert je over jouw mogelijkheden. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 augustus 2015 17 MA Biblioscoop Het is zomervakantie, ook in de bibliotheek in de Ko renbeurs. Daar zijn dan ook veel activiteiten voor kinde ren, waaronder de Biblios coop. Vrijdag 14 augustus draait de film Mr Peabody Sherman (6+). aanvang 14.00 uur. Op de website www.debi- bliotheekschiedam.info en elders in deze krant is meer te vinden over de zomeracti- viteiten in de bibliotheek. Avondmaaltijden MAC Brandersstad Vanaf september kun u elke dinsdag -en' donder dagavond genieten van een 3-gangenmaaltijd van 17.00 tot 19.30 uur in MAC Bran dersstad, het Multicultu rele Activiteiten Centrum aan het Spinhuispad 19 in Schiedam. Kosten zijn 4,50 euro. De maaltijd start om 17.30 uur en we zijn open tot 19.30 uur. Een vaste groep van vrijwilligers stelt elke week een gezonde maaltijd sa men. Er is altijd verse soep en een toetje en de hoofd maaltijden variëren van kip in bladerdeeg tot Hollandse pot. Een keer per maand hebben wij een thema avond met een gastkok. Donderdag 27 augustus is dit Surinaamse Roti gemaakt door Lesley. Graag voor donderdag 12.00 uur aanmelden en betalen, meer info via 010-2463724. Inloophuis de Boei organi- séert op zondag 23 augustus vanaf 14.00 uur een tuin feest. Er is een optreden van een mystery gast. De Boei is een inloophuis voor mensen die kanker (ge had) hebben, hun naasten en nabestaanden. Je kunt er gewoon even onder de men sen zijn of meedoen aan één van de vele activiteiten. Het huis is geopend op maan dag, dinsdag en woensdag. Vaartocht door de natuur Stap zondag 16 augustus aan boord van de Andante, een ruime overdekte fluis terboot, en vaar mee met de vrijwillige boswachter voor een tocht over de Vlaarding- se Vlietlanden. We varen door de bijzondere en eeu wenoude natuur. Wat doet een boswachter in een ge bied waar maar weinig bos is? En welke vogels vliegen er allemaal om de boot? De boswachter laat je de mooi ste plekjes van de Vlietlan den zien en vertelt je tijdens het varen over de geschiede nis en de natuur van het na tuurgebied. De boot vertrekt om 09.30 uur vanaf de Broekkade in Vlaardingen en is rond 12.00 uur weer terug. Als je mee wilt op deze excur sie is vooraf aanmelden noodzakelijk. Dit kan via de site van de Andante: www. vlaardingsefluisterboot.nl. Zomermarkt Op donderdag 27 augustus organiseert GGZ Delfland van 10.00 tot 15.00 uur een zomermarkt in Schiedam. Er is een rommelmarkt, een kunstmartk en er zijn boe tiekjes met leuke cadeautjes. Ook wordt er tweedehands kleding verkocht. Locatie: Stadhouderslaan 98. Discozwemmen Lekker uit je hol gaan en evën alleen maar met je vriendjes en vriendinne tjes zwemmen met heel de avond top muziek en dis coverlichting. Vrijdagavond 28 augustus is van 19.00 tot 21.30 uur discozwemmen in Sport- en Recreatiebad Groenoord. Het wordt een superleuke avond want er is speelmate riaal voor iedereen, je kunt lekker vaak van de glijbaan gaan en chillen in het bub belbad. Ben je al 7 jaar maar niet dan ouder dan 13 jaar? Kom dan ook chili disco zwemmen. Breng wel je zwemdiploma mee, dat is verplicht. Filmmiddag Vrijdag 14 augustus is er in ontmoetingscentrum de 5 molens weer een gezellige filmmiddag. Kom kijken en genieten van de film Loena- tik. Kaarten a 2,00 euro zijn verkrijgbaar bij de 5 molens. Dit is inclusief popcorn en een consumptie. Aanvang 13.30 uur. Dertig tot veertig vallende sterren per nacht. Dat is tientallen wensen! Hobby- sterrenkundige Case Lagendijk uit Ommoord weet niet of alle wensen uitkomen als woensdag 12 augustus de beroemde Perseïden- meteorietenregen te zien is. Maar hij kijkt zei elk jaar, en: "Ik ben nog steeds gelukkig getrouwd en heb drie gezonde kinderen!" Door Emile van de Velde REGIO - Lagendijk bekijkt de meteorietenregen elke augustus vanaf de Skiberg aan de Rotte in Bergschen- hoek. Met zijn gezin, andere familieleden, de buren en vriendjes en vriendinnetjes van zijn kinderen. Leuk. Ligstoelen mee, wat lekkers te eten en te drinken, de Ski- berg op en genieten maar. De hele nacht lang vallende sterren kijken. "Dit jaar is er maar een heel klein gedeelte van de Maan zichtbaar, dus de hemel is extreem helder. Het wordt prachtig. En ei genlijk vind ik dat iedereen het een keer zou moeten Het gezin Lagendijk bekijkt de meteorietenregen elke augustus vanaf de Skiberg aan de Rotte in Bergschenhoek. Foto: Arjen Stada zien. Daarom begon Lagendijk vorige week met een kleine campagne via Twitter om meer mensen dan voorgaan de jaren uit te nodigen naar de Skiberg te komen. Lagen dijk: "Bovenop die heuvel is een plateau en daar is plek zat. In de nacht van woens dag op donderdag is de regen van Perseïden op z'n hoog tepunt en hoe meer mensen dat kunnen zien, hoe leuker. Ik altijd wat er zoal te zien is; de Kleine Beer, de Grote Beer. Of hoe je met een app op je telefoon je eigen ster renbeeld op kan zoeken." Elk jaar komt de Perseïden- meteorietenzwerm (een wolk van stofdeeltjes) onze dampkring binnen. Als die zwerm op zo'n 80 tot 120 kilometer hoogte verbrand, geeft dat een spectaculair effect met vrijwel élke mi nuut een vallende ster. En je weet: bij elke vallende ster mag je een wens doen! Ook kijken? De beste tijd jom te kijken is tussen 3 en 4 uur 's nachts, maar ook voor middernacht zijn er al tot circa 50 mete oren per uur te zien. Een nacht eerder en later zijn ook vallende sterren zichtbaar, maar dit zijn er maximaal ongeveer 40 per uur. Om de meteoren waar te nemen is geen speciale apparatuur nodig; het blote oog, een donkere waarneemplaats en een heldere hemel volstaan. ALLE VOORZIENINGEN VLAKBIJ 3-kamer eengezinswoning woning voorzien van carport voor meerdere voertuigen woningbreed balkon aan voor- en achterzijde van de woning verwarming en warm water middels individuele CV-ketel vlakbij winkelcentra en bus/tram woning gelegen op eigen grond 90 m2 woonoppervlak Koopsom 157,500f~ k.k. netto maandlast ca. 530,- Voor de snelle beslisser! Wie in augustus 2015 het koopcontract ondertekent ontvangt Bent u koopstarter op de woningmarkt? Informeer dan meteen 5.000,- kopers korting* naar de starterslening. Vraag bij de makelaar naar de mogelijkheden van besteding hiervan. Informatie bij 3D makelaars, T. 010 427 77 88 Valeriusstraat 3 3122 AM Schiedam T. (oio) 204 51 00 Kijk voor ons actuele woningaanbod op Meer informatie op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17