Vrijwilligers brein achter nieuw muziekfestival in Schiedam Kinderen op avontuur in de natuur van Schiedam Crowdfunding boekhandel Schoenendoos inzameling Dansfeest voor senioren O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 augustus 2015 19 Stichting MET organiseert: Where we've met! Het nieuwe, ontspannen en verrassende muziekfestival in en rond het Monopole in Schiedam, op vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus 2015. Met natuurlijk veel live muziek in de vorm van optredens op een groot buitenpodium en intieme huiskamerconcerten. SCHIEDAM - Na wat korte brainstormsessies was het al snel duidelijk, Produc- tieFRONT en MET gaan samen een écht jong en ver rassend muziekfestival or ganiseren. Wat MET betreft is dat precies het soort initi atief dat ze door samenwer king willen aanwakkeren. Voorzichtige plannen groei den snel toen ook de overbu ren, het Stedelijk Museum Schiedam, wilden meewer ken. Zo zal de binnenplaats van het museum omge bouwd worden tot festival terrein met hoofdpodium. Grote namen Liefhebbers van Chef'Spe- cial en Splendid opgelet. Want de mannen van Bare Jams varen over uit Groot- Britannië. Deze heren heb ben inmiddels al het podium gedeeld met grote Engelse ska- en reggeabands, zoals Will and the People and Yes Sir Boss. Met een speelse mix van upbeat pop-funk PLANNEN GROEIDEN SNEL TOEN OOK DE OVERBUREN WILDEN MEEWERKEN zullen ze vrijdagavond het hoofdpodium van Where we've met betreden. Noe menswaardig, want deze show zal het enige optreden in Nederland zijn binnen de tour van deze Britten. Daarnaast kondigt de or ganisatie met gepaste trots de heren van Jack and the Weatherman aan. Het voor malige 3FM Serious Talent tourt al twee jaar de wereld over om, onder andere, hun hit 'Free' live ten gehore te brengen. Programma Van intieme huiskamercon certen tot aan een groot bui tenpodium met headliners. Op het diverse programma staat ook nog muziek van Petrol, Charmplay, Mark Lotterman, Tim Verhaal, Try Acrobatics en meer. Op de site www.wherewe- vemet.nl worden dagelijks nieuwe acts en activiteiten aangekondigd. Stichting MET De organisatie van Where we've met hoopt een on vergetelijk weekend neer te zetten met een keur aan bekende en minder bekende bands. Iedereen is welkom het festivalweekend mee te komen vieren en zo de zo mervakantie af te sluiten. Stichting MET streeft er naar Schiedam op de kaart te zetten als verrassende en bruisende stad voor jong en oud en anderen te prikkelen initiatief te nemen in eigen stad. Ze hebben met hun koffiebar, die volledig op vrijwilligers draait, het goe de voorbeeld willen geven. Where we've met: de feiten Wanneer? Vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus 2015 Waar? Festivalterrein bij Museumplein Stedelijk Mu seum Schiedam, Monopole, Hoogstraat en Appelmarkt. Toegang gratis Meer informatie en line-up: www.wherewevemet.nl. SCHIEDAM - De crowdfun- dingscampagne voor het Schiedams Boekhuis, de boekhandel in oprichting, staat online. Op www.crow- daboutnow.nl/schiedams- boekhuis kunnen geïnteres seerden investeren in het Schiedams Boekhuis. Door te investeren, kunnen Schiedammers bijdragen aan de boekhandel. Het Schiedams Boekhuis wordt een laagdrempelige, breed georiënteerde winkel, mid den in de samenleving en waar van alles te beleven valt. Initiatiefnemer is boekenfan Annette Jongen. Zij hoopt met deze actie ervoor te zor gen dat er een boekhandel en daarmee leven terugkomt in de binnenstad van Schie dam. Het Schiedams Boekhuis wordt een stenen winkel in het centrum van Schiedam met een groot assortiment boeken en cadeauartikelen, ramsj en tweedehands boe ken. De winkel krijgt een leescafé waar je van leesvoer en andere versnaperingen kunt genieten. De openings tijden worden ruim: van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 uur 's morgens tot 20.00 uur 's avonds en zon dag van 12.00 tot 18.00 uur. Er komt een uitgebreide pro-' grammering met lezingen, signeersessies, presentaties, proeverijen en workshops. Ook is er een webwinkel. Meer informatie op www. schiedamsboekhuis.nl. SCHIEDAM - Spelend de na tuur ontdekken deze zomer? Dat kan in verschillende nieuwe Schiedamse natuur- speeltuinen. Hier kunnen kinderen klauteren, hutten bouwen en kliederen met water, modder en takken. Natuurspelen biedt kin deren avontuur en kennis over planten en dieren. Het brengt de natuur weer dich terbij. Daarnaast bevordert het de creativiteit en licha melijke ontwikkeling van kinderen. De gemeente Schiedam hecht veel waarde aan na tuurspelen. Kinderen spe len tegenwoordig minder zelfstandig buiten dan vroe ger. Volgens onderzoeken zijn minder speelruimte en digitaal speelgoed onder meer oorzaken die kinderen binnenhouden en minder creatief in spel maken. Piet Bliek,procesmanager groen en spelen: "Het is dus be langrijk die uitdagingen bij kinderen aan te bieden. Tra ditionele speeltuinen waar je kunt schommelen of glij den bieden dat onvoldoende. Daar is nauwelijks fantasie voor nodig. Natuurspeeltui- nen bieden wel uitdaging. Het leert kinderen weer op een vrije manier buitenspe len en zelf ontdekken, met de voeten in de modder en Kinderen kunnen zich vermaken in de nieuwe Schiedamse natuurspeeltuinen. Ze kunnen er klauteren, hutten bouwen en kliederen met water, modder en takken. Foto: Jan v/d Ploeg in een groene omgeving". Het Schiedamse Speelruim teplan vertaalt de zorg van de gemeente voor voldoende en afwisselende speelruim te. Natuurspelen heeft daar binnen steeds meer prioriteit gekregen. In de afgelopen maanden zijn verschillende traditionele speelplekken veranderd in natuurspeel- plekken, zoals in het Volks park en op het Wibautplein. Ook zijn er nieuwe speel plekken bijgekomen zoals Beleef Kethelpoort, waar een natuurspeeltuin, beleef- pad en speelpolder bij elkaar liggen. In de komende tijd worden nog meer natuur- speelplekken gerealiseerd, waaronder in Park Bijdorp. En Stichting Vrienden van het Beatrixpark wil een klein speelbos met natuur spelen creëren grenzend aan Fort Drakensteijn. Kin deren werken mee aan het ontwerpen van de natuur- speelplekken. Het enthousiasme voor na tuurspelen leeft op meer plekken in de stad. Zo zijn enkele schoolpleinen omge vormd tot natuurspeelplek en hebben bewoners delen braakliggend terrein veran derd tot speelgebied. Spelen in de natuur is gratis en voor iedereen. Aanleidingen om actief in de Schiedamse na tuur bezig te zijn komen ook terug in de vorm van het nieuwe Calisthenics park en het Speeleiland. Jack and the Weatherman is één van de bands die te zien is tijdens het nieuwe muziekfestival Where we've met op vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus. Foto: PR SCHIEDAM - Sevda Özmen is een inzamelactie begonnen voor haar beste vriend Rob Thiele. Hij is van de Schie damse stichting Librada, die zich inzet voor de mensen van de Filipijnse gemeente Sebaste. De actievoerster is voor de stichting op zoek naar schoenendozen, ge vuld met spulletjes voor de minder bedeelde kinderen in Sebaste. In de schoenendozen moet de volgende inhoud zitten: paracetamol, EHBO dozen, potloden, schaar, schriften, zeep, tandpasta, tandenbor- stels, handdoeken, zeep en stiften. Bruikbare zomerkle ding en beddengoed is ook welkom. De dozen kunnen ingeleverd worden op de burgemeester Knappertlaan 18c in Schiedam. Rob Thiele is samen met zijn vrouw Ernestine de oprichter van de stichting Librada. Het stel zet zich al jarenlang vol passie en liefde in voor de mensen in Sebaste. Doel van de stich ting is het onderteunen en bevorderen van het welzijn en de zelfredzaamheid van de mensen. Dit gebeurt door het verlenen van financiële steun, het geven van goede ren en advisering. Wil je ook wat bijdra gen? Doneer dan een ge vulde schoenendoos of stort een geldbedrag op NL65INGB0006550036 ten name van Librada. Meer in formatie over de stichting: www.stichtinglibrada.nl. SCHIEDAM - Muziek, dan sen en gezelligheid staan centraal tijdens de 'Mag ik deze dans van u?' dansfees ten onder leiding van Rita Young. Dans mee op zondag 16 augustus van 14.30 tot 17.00 uur in Zorgcentrum J Frangois HaverSchmidt aan T de Willem de Zwijgerlaan 35 in Schiedam. Dansen is niet alleen leuk, maar ook nog eens gezond. 'Mag ik deze dans van u?' is een uitnodiging aan alle senioren uit Schiedam en omstreken om gezellig te komen dansen. De kosten bedragen 3 euro per per soon, dit is inclusief een kopje koffie of thee. Kaar ten zijn bij aankomst in de zaal verkrijgbaar. Partners of (klein)kinderen zijn ook van harte welkom. Zangeres Rita Young neemt de presentatie en muzikale begeleiding van de avond op zich. Rita vertelt: "Alles mag en alles kan. Sommige be zoekers komen om de Engel se Wals te dansen, anderen om alleen te bewegen vanuit de stoel. Ook nemen mensen regelmatig hun kinderen en kleinkinderen mee." 'Mag ik deze dans van u?' is een initiatief van Argos Zorggroep en wordt geor ganiseerd in samenwerking met Seniorenwelzijn, Stich ting Vlaardingen in Bewe ging en Stichting Muzikaal Onthaal Vlaardingen. Meer informatie, locaties en data vindt u op www.argoszorg- groep.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 19