Touwtrekken om Bert en Birgit Proveniersbrug dicht voor verkeer KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS HEEFT U AL UW GRATIS OV AANGEVRAAGD? 1100 bomen groener? COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 augustus 2015 3 In 2010 verdwenen de beelden bij verbouwing van de Koemarkt. Dit jaar zijn ze 'herontdekt' door Kethelse bewoners, die Bert en Birgit willen bevrijden voor hun weidepark. Maar Koemarktbewoners roepen 'boe' tegen verhuizing en willen de koeienkoppen terug. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De koeienkoppen van de Koemarkt stonden tot 5 jaar geleden op tweemeter hoge sokkels boven de par keergarage van de Nieuwe Passage. De runderkoppen sneuvelden toen het plein op de schop ging. De gemeente beloofde herplaatsing. Drie jaar geleden voerde Kethellapper Peter Staal al actie om de dieren te bevrij den. Zijn plan om ze naar het Kethelpark te halen sneuvelde, omdat omwo nenden geen kunst wilden op het historische landje, maar echte koeien. Ook po litieke partijen als Leefbaar Schiedam en D'66 vroegen aandacht voor Bert en Birgit. Maar die stem ging verloren in het politiek gewoel. Tot de gemeentelijke afde ling Cultuur de beelden aan bewonersvereniging Spa- land aanbood. Die zochten voor de beelden een mooie plek uit: de Kethelse Poort op hoek Slimme Watering en Harreweg. Centrumbe woners reageerden echter verontwaardigd. Woord voerder Henk van den Broek van de bewoners rond de Koemarkt: "Bert en Birgit horen hier thuis." Herbert Nikkels van bewonersver eniging Spaland betreurt de opwinding en wil geen getouwtrek. "Het gaat ons alleen om de beelden een plek te geven, zodat elke Schiedammer daarvan kan genieten." SCHIEDAM - Nieuwe Stads blad-lezer Ronald Ruseier reageert op het artikel in de krant van vorige week over de aanplant van 1100 bomen door de gemeente Schiedam: Ik kan het nut hiervan al léén maar onderschrijven. We wonen in het Rijnmond gebied, één van de vuilste gebieden van Europa qua luchtverontreiniging. Elke geplante boom is "beeld bepalend en verhoogt de leefbaarheid, omdat zij ver koeling biedt, stof opvangt en zuurstof geeft" zoals het artikel meldt. Maar is dit hosanna-verhaal van de ge meente Schiedam hu wer kelijk zo positief als wordt voorgesteld? Als bewoner van de Mo lensingel heb ik de massale houtkap van de honderden Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager, bel met (088) 013 99 85 of mail: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A. Anneveldt@wegenermedia.nl De beschuldigende vinger gaat naar het stadskantoor, dat de beelden 'wegschonk' zonder qverleg met wijkamb- tenaren. Volgens wijktoe- zichthouder Leon Verzijden is het miscommunicatie. bomen langs de Churchil- lweg 2 V2 jaar geleden mee gemaakt. Slechts 110 boom pjes zijn er teruggeplaatst. Behalve deze verwoestende kaalslag denk ik ook aan de kap van rijen populieren, die moesten verdwijnen op de Hargalaan. Er staan nu slechts 3 boompjes. En dan praat ik niet eens over de kap van duizenden bomen langs de A4 en de A20 en de kap van vele bomen van het nieuwbouwterrein tussen de Burgemeester Knappert- laan en de Nassaulaan. Het groene verhaal van de gemeente Schiedam is dus wat genuanceerder dan in de krant staat beschreven. Helaas! Lees de hele ingezonden brief van Ronald Ruseier op de website www.nieuwestadsblad.nl. Bezorgklachten I www.nieuwestadsblad.nl/service Verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie lwww.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV Ingezonden brief SCHIEDAM - Fred van der Drift van wil namens Milieudefensie Schiedam en de VTM (Vereniging tegen Milieubederf) reageren op het artikel in de krant van vorige week over de sloop van kunst grasvelden in Harga: Het is kapitaalvernieti ging en blijft mogelijk braak liggen. De velden werden zeer intensief gebruikt door jongeren uit de omgeving; Er is ook een kapvergunning af gegeven voor 275 bomen in het Hargapark. Het is allemaal zeer dubieus en onzorgvuldig omdat de gemeente nog met een voorontwerp bestem mingsplan bezig is. Het is ook maar zeer de vraag of in dit stuk Hargapark mensen willen gaan wo nen, in de oksel van het Kethelpein en dadelijk langs de drukste stuk A4. Voor de dichtstbijzijnde voorzieningen moeten bewoners dadelijk bijna de auto nemen om er te komen. Laat de gemeente /pro jectontwikkelaar eerst maar aantonen dat er kopers zijn. Het omzagen van 275 bomen en twee kunstvelden eruit halen dat is in enkele weken gebeurd. Dit heeft niets met duurzaamheid te ma ken, iets waar Schiedam prat om gaat. De VTM heeft overigens bezwaar aangetekend tegen deze bomenkap. Hond uit snikhete auto gered SCHIEDAM - De Dierenpoli- tie heeft vorige week een hond uit een snikhete auto gered in Schiedam. Het dier zat al minimaal twee uur in de auto. Agen ten van de Dierenpolitie hebben een ruit ingesla gen, de hond is vervolgens naar het asiel gebracht. Daar heeft de eigenaar het dier later weer opgehaald. De eigenaar heeft een boe te gekregen van 360 euro. Auto over de kop bij Kethelplein SCHIEDAM - Op de A20 ter hoogte van het Kethel plein bij Schiedam is maandagmiddag een auto over de kop geslagen. De betrokkene is met de schrik vrijgekomen en heeft er alleen schaaf wonden aan overge houden. Vanwege het ongeluk was één rijstrook in de richting van Rotter dam een tijdlang afge sloten. Er was daardoor een korte file ontstaan bij Vlaardingen. KidsBouwdorp SCHIEDAM - Van 13 juli tot en met 7 augustus kon den kinderen dagelijks terecht in het KidsBouw dorp in het Beatrixpark. De organisatie kijkt terug op een succesvolle editie, met dagelijks 50 tot 100 deelnemertjes. Alleen op regenachtige dagen was het een stuk rustiger. Als ik het bericht van onze wethou der Mario Stam lees, zie ik dat er maar 128 senioren deze kaart hebben aangevraagd. Van verbazing trek ik hierbij mijn wenkbrauwen omhoog en denk: zo weinig? Als ik bedenk dat ruim 1000 personen zijn benaderd hiervoor vind ik dit toch een heel Maar ik denk dat ik het antwoordt hierop weet. Veel senioren met alleen AOW en/of een heel klein pensioen hebben geen idee dat dat zij hierop recht hebben. AOW is toch geen bijstand denken zijr daar hebben wij toch keihard en jaren voor ge werkt. Nu is het zo dat voor senioren andere bedragen gelden en heeft u alleen AOW of AOW met een klein pensioentje dan heeft u hier gewoon recht op, dus vraag die kaart gelijk aan. U moet eerst een persoonlijke OV-kaart hebben of aanvragen op de website www. ov-chipkaart.nl, daarna een Digidcode, aan vragen op www.digid.nl. Denkt u nu dat is veel te moeilijk voor mij of heeft u geen internet? Laat ons Service Team of het WOT-team in uw wijk u helpen. Voor een bedrag van 7,50 euro voor uw chip kaart (als u deze chipkaart nog niet bezit) kunt u tot eind 2018 gratis gebruik maken van het routenet van de RET. Bedenk dus dat er heel veel mogelijkheden zijn om al les lekker gratis te gaan bezoeken. Het is een van de manieren om eenzaamheid op te los sen. Dus senioren kom in actie en ga genieten van die kaart, u heeft er recht op. Tot volgende week, JOKE BALL1JNS WGGGNGR Media Koeienkoppen Bert en Birgit in het depot. De beelden verdwenen in 2010 van de Koemarkt, maar zijn na vijfjaar herontdekt. Het is alleen nog niet duidelijk waar het runderstel nu een plaatsje krijgt. Foto: gemeente Schiedam SchiaiaBFCeilrOT ProwwtraliroS Afgesloten 2WWJ15*f» WOOu SCHIEDAM - Vrijdag 21 augus tus kan het verkeer geen ge bruik maken van de Prove niersbrug. Dit geldt ook voor maandag 28 september tot en met vrijdag 16 oktober. Bussen en trams rijden tot en met 19 oktober niet over de brug. De binnenstad van Schiedam blijft bereikbaar via een alternatieve route, die met borden wordt aan gegeven. Vorige week woensdag was de Proveniersbrug ook al af gesloten. Er wordt hard ge werkt om de brug eindelijk helemaal klaar te krijgen. In 2013 is de Proveniersbrug gerenoveerd, maar dit is niet goed gegaan. De brug kan namelijk niet open, omdat Er wordt hard gewerkt aan de Proveniersbrug. Dit betekent afsluitingen voor het verkeer. Foto: Margje Kooistra verschillende delen van hert mechaniek zijn afgekeurd. Dit is vooral voor de recre atievaart vervelend. De ge meente Schiedam doet er al les aan om ervoor te zorgen dat de brug op zo snel moge lijk toch veilig open kan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3