auping plaza auping Sinaasappel zoekt baasje Fotoworkshop Boek van de week: roman voor kinderen Qver ou£Jer worden Schiedamse dahlia's bekijken Srtaatfeest Vogelbuurt Nieuw bed? Nieuwe Auping! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 augustus 2015 24 SCHIEDAM - De Dahliavereni ging Schiedam bestaat dit jaar 40 jaar. Een extra reden voor de bloemenliefhebbers om mee te doen aan de zo merbloemententoonstelling in Naaldwijk. Deze nationa le show is van donderdag 20 tot en met zondag 23 augus tus. Het is de dertigste keer dat de zomerbloemensbow gehouden wordt. Volgens Joop Blom, voorzitter van de Schiedamse Dahliavereni ging, is de tentoonstelling in de Oude Kerk een fenomeen in de tuincultuur. Hij is er trots op dat zijn vereniging een bijdrage levert en hoopt dat er ook Schiedamse bloe menliefhebbers naar Naald wijk komen. SCHIEDAM - Deze goed uit ziende poes genaamd Si naasappel houdt van Hol land en haar opvallende oranje vachtkleur past pre cies bij ons land. Deze dame is inmiddels alweer voor de tweede keer teruggebracht naar het asiel. Erg sneu voor haar. Sinaasappel kan prima samenleven met andere hon den maar kan helaas niet sa men met andere katten. Ze is gewend om binnen te leven. Wil en kun je Sinaasappel een nieuw thuis bieden en voor haar zorgen? Bel dan: 088-34 37 112. SCHIEDAM - Op zondag 13 september wordt tijdens de open dag in de Kethelpoort een natuurfotoworkshop ge organiseerd voor kinderen tussen de 8 en 12 jaar. De workshop begint om 11.30 uur op het NME cen trum aan de Harreweg en zal duren tot rond 14.00 uur. Deelname aan de fotowork shop is gratis. Onder bege leiding zullen kinderen de natuur in de Kethelpoort be kijken en gaan fotograferen. Dus: ben jij tussen de 8 en 12 jaar? Klik je er graag op los? Doe dan mee met deze work shop en geef je op via nme@ schiedam.nl In je mail zet je je naam en je leeftijd. Je neemt zelf een camera mee en indien mogelijk een snoertje om de foto's nog op een computer te zetten. Het hoeft geen dure camera te zijn, met een mobiele tele foon meedoen is ook al mo gelijk! Een boterham voor tussen de middag moet je zelf meenemen. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Het buitengewo ne leven van Frank Derrick, 81 jaar' van J.B. Morrison, dat van Ruud een 8 krijgt. De ouderen onder ons wor den de laatste tijd steeds va ker tot onderwerp gemaakt in romans die op humoris tische wijze de vrolijke kan ten van het ouder worden belichten. Na 'De 100-jarige die uit het raam klom' en 'De perike len van Hendrik Groen' is er nu 'Het buitengewone le ven van Frank Derrick, 81 jaar'. Hij slijt zijn dagen in eenzaamheid, heeft al zijn dvd's meerdere malen be keken en hanteert het vaste eetpatroon van elke avond een blik opgewarmde spag hetti. Zijn opvatting is dat het leven voor hem geen verrassingen meer in petto heeft. Totdat hij onderstebo ven gereden wordt door een melkwagen. Zijn arm wordt verpakt in een gipskorst wat hem nog meer in afzonde ring brengt Het komt zijn gemoedsrust niet ten goede. Totdat op een dag Kelly van der thuiszorg binnenstapt. Zijn eerste reactie is haar af te schrikken, maar na een dag gaat hij haar verschij ning waarderen. De lezer be speurt zelfs een onluikende verliefdheid. Als Kelly een dag wegblijft vanwege een allergie doet Frank zelfs zijn kat het huis uit. De 81-jarige leeft op en begint het leven weer aangenaam te vinden. Maar ook een thuishulp is van korte duur en Frank probeert een kapitaaltje te vergaren om een thuishulp te kunnen betalen. J.B. Mor rison weet zijn grappige stijl tot het eind vol te houden. SCHIEDAM - Op zaterdag 5 september is de derde editie van het Straatfeest Vogel- buurt Kethel. Alle inwoners van de Vogelbuurt zijn van 13.00 tot 18.00 van harte welkom. Er is van alles te doen voor kinderen, maar ook voor ouderen is het een aantrekkelijk programma. Zo zijn er wijnproeverijen, is er een optreden van shanty- koor de Vlaardingse Muiters en de Historische Vereniging Schiedam heeft een ten toonstelling met oud-Kethel in de hoofdrol. Verder is er een gezellig horecapleintje en na afloop is er een BBQ. Wethouders Mario Stam en Nathalie Gouweleeuw zijn ook aanwezig. Sinaasappel kan wel samen met andere honden, maar andere katten tolereert ze niet. Foto: Rick van Helden Op zoek naar een nieuw bed? Omdat je niet meer lekker ligt, je matras ouder Is dan 8-10 Jaar of Je wilt je slaapkamer opnieuw Inrichten? Ga voor het juiste bed goed voorbereid van start met onze checklist. Profiteer bovendien nu van 15% voordeel op het Auping assortiment. Kijk op auping.nl/summersale voor de actievoorwaarden en de checklist, *ïn de aetieperiode van 18 juli t/rrr30 augustus 2015. Auping nights, Better days Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25