ZOMER €2999 fm (180x200) TEMPUR Ventoux in Wenneker Cinema bij Alexander Slapen AGENDA U SLAAPT AL OP EEN COMPLEET BED r-lV.'d Klassiek Open Podium in de Grote Kerk Lustrum wereldmuziekfestival Verueno Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Muzikale tour tijdens Verueno vanaf Persoonlijk contact Advies op maat Altijd de beste prijs Oude bed retour in overleg GRATIS parkeren voor de deur Escudostraat 11 2991XV Barendrecht 010 438 41 63 Ingang Auping Plaza www.slaapwel.nl Alexander Slapen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 augustus 2015 29 SCHIEDAM - Liefhebbers van opera, operette of zang kun nen zondag 23 augustus hun hart ophalen in Schiedam bij het dertiende Klassiek Open Podium. Klassiek ta lent presenteert zich tussen 13.30 en 17.00 uur in de Gro te Kerk, de entree is gratis. Voor (semi-) professionele zangers en instrumentalis ten is het Open Podium een goede gelegenheid zich voor te bereiden op bijvoorbeeld een auditie of optreden. Voor de toeschouwers is het meestal genieten. Het is de dertiende editie van het Klassiek Open Po dium dat de Stichting Ope ra aan de Schie organiseert. Zangers en instrumentalis ten krijgen in Schiedam de mogelijkheid zich te pre senteren aan het aanwezige publiek. Zangers worden begeleid door de vaste be geleider óp piano, Jean-Bap- tiste Milon. Bij de vorige edities bleek het niveau erg hoog. Er zijn slechts enkele steden in Nederland waar een dergelijk open podium wordt georganiseerd. De Stichting Opera aan de Schie voorziet met het Klas siek Open Podium duidelijk in een behoefte. O Kijk voor meer informatie op de website www.opera- aandeschie.nl. SCHIEDAM - Wenneker Ci nema organiseert voor de tweede keer de Schiedamse Filmzomer. Dit keer zijn er naast énkele herhalingen ook drie recente films ge programmeerd die nog niet eerder te zien waren. Vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus is Ventoux te zien met Kasper van Kooten- en Wilfried de Jong. Vier mannen, vrienden van weleer, beklimmen op hun racefiets de Mont Ventoux, zoals ze dat 30 jaar geleden ook deden. En ze doen wat mannen zo goed kunnen: loodzware ernst en slap ouwehoeren moeiteloos af wisselen. Totdat hun jeugd vriendin, de prachtige Laura zich meldt en de 'spoken' uit het verleden zich aandie- Ventoux draait vanaf 20.30 uur in de kleine zaal. Reserveren via de VVV Schiedam, tel. 010-4733000. SCHIEDAM - Voor de vijfde keer wordt in het Juliana- park in Schiedam het we reldmuziekfestival Verueno gehouden. Dit keer vindt het festival plaats op vrij dag 4, zaterdag 5 en zondag 6 september. Verueno is een warm, vrolijk wereldmu ziekfestival, vol spranke lende muziek, film, dans, poëzie, kunst en literatuur. Op 4, 5 en 6 september staat het feeëriek verlichte Julia- napark te Schiedam in het teken van zomerse muziek uit alle windstreken. Drie dagen genieten van hemel se klanken onder het lover van de mooie bomen bij de koepel; dansen, ontmoeten, mijmeren en luisteren onder het genot van internationale drankjes en hapjes. Vrij dagavond wordt Verueno's vijfde jaargang feestelijk ingeluid door burgemeester Lamers. Het eerste lustrum wordt gevierd met een Por tugees diner, zigeunermu- ziek en een wereldmuziek film. Er wordt een gevarieerd programma aangeboden, met onder andere optredens van Los Mezcales met Mexi caanse swingende ritmes. Meer informatie over het programma staat op www. verueno.nl en de Facebook- pagina: www.facebook. com/verueno. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadshlad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen op de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. SCHIEDAM - Cultuurscouts organiseren een muzi kale rondleiding door buitententoonstelling Volkspark in West tijdens wereldmuziekfestival Verueno. Wie herinnert zich nog de zandvlakte, de boswachterswoning en restaurant-paviljoen Sterrebosch? Aan de hand van diverse anek dotes van Schiedammers wordt de geschiedenis van 100 jaar Volkspark verteld door Verhalenver tellers van het Volkspark. Tijdens de rondleiding, met muzikale en culinai re verrassingen, komen de informatieborden tot leven door de beeldende beschrijvingen. De rondleiding in het Volkspark vindt plaats op zaterdag 5 september van 17.45 tot 19.15 uur tijdens wereldmuziek festival Verueno in het naastgelegen Julianapark. Startpunt is de Admiraal de Ruyterstraat (voor restaurant Watertuin). De organisatie is in handen van de cultuurscouts van Mooi Werk en de crew van wereldmuziekfes tival Verueno. Opgeven kan via de website www. volksparkschiedam.nl of telefonisch: 010-2734780. Deelname kost 5 euro. Vraag naar de voorwaarden

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 26