Kabaal, zand en stof moet ophouden Straatprijs valt op de Singel KORT NIEUWS ANBO-NIEUWS Eindelijk weer pinnen in de Woudhoek COLOFON 'Geen klachten gehad' O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 augustus 2015 3 Op deze plaats stond voorheen een prachtig stukje bos waar men kon wandelen. Daar komt straks het nieuwe sportpark bovenop de verlengde A4. Foto:wm Omwonenden van het gebied waar sportpark A4 zal verrijzen, ondervinden enorme overlast van bouwwerkzaamheden. Dan Timmers en Ruud Vuijk wonen tegenover het terrein en hebben genoeg van alle lawaai en het gebrek aan transparantie over de huidige werkzaamheden. Door Najaat Chaatouf SCHIEDAM - Volgens Tim mers, die tevens lid is van de klankbordgroep, bestond het plan uit twee activiteiten: aan het begin, in april 2012, zou de grond voorbelast worden om het inklinken mogelijk te maken. Daarna zou de acht meter aan grond dit jaar weggehaald worden en het terrein op het niveau van de sportvelden worden gebracht. Maar in de tussentijd zijn de werkzaamheden niet ge stopt. Voor het gehei dat een half jaar duurde en de herrie van openvallende laadklep pen om half zeven 's och tends, hadden de bewoners enigszins begrip. "Je weet dat het gaat gebeuren, dus je houdt er rekening mee, maar er zijn sinds het begin con- SCHIEDAM - Twee Schiedam mers hebben elk 25.000 euro gewonnen bij de Postcode Loterij. Zij kregen zaterdag bezoek van Bea Post, prijs winnaarbegeleider van de Postcode Loterij, die hen als enige bewoners van postco de 3112 GW kon feliciteren met de prijs. Beide huis houdens in de straat spelen mee met één lot en hebben daardoor ieder 25.000 euro gewonnen. De hele postcode is dus in de prijzen gevallen. Frank is een van de prijs winnaars. Hij won naast de geldprijs ook een gloednieu we BMW (1-serie). Wekelijks verrast de Post code Loterij winnaars met de PostcodeStraatprijs.' De tinu activiteiten geweest en dat dagelijks doorgegaan, ook In de zomer. Het is een bouwdepot geworden." Verhaal halen Verhaal halen bij de ge meente en aannemerscom binatie A4all levert weinig op. Buurman Ruud Vuijk beaamt dit en maakt zich zorgen omdat zo weinig be kend is. "Je ziet een bulldozer een diepe put graven waar hij bijna in verdwijnt en dan komen er van die trucks met van die rare blubberbak- ken en storten dat in het gat en daar schuiven ze weer grond over. Dat vocht vindt Vervolg van boven Aan het begin van de werk zaamheden zijn er ook meetbouten op de wonin gen aangebracht om bij te houden welke gevolgen de werkzaamheden zullen heb ben voor onder meer verzak kingen. "Van die gegevens hebben we alleen de nulme ting opgestuurd gekregen en daarna hebben we er zelf om moeten vragen, terwijl ze dit wekelijks zouden opstu ren" vertelt Timmers. Het gebrek aan transparantie over het doel van de huidige werkzaamheden wordt de bewoners teveel. "Over deze plannen is niets gecommu niceerd, dit is nu bijna 3 jaar aan de gang en dan moet de aanleg van het park nog beginnen." A4 projectleider Annemarie Nix geeft aan dat hinder zoveel mogelijk zijn weg naar de sloot en de ene keer is het bruin en dan groenig en ruik je een bag- gerlucht, en we weten niet wat het precies is en dat wil len ze tegen ons niet zeggen ook." wordt voorkomen en dat vanuit RWS omwonenden met grote regelmaat worden geïnformeerd over de voort gang. "De gemeente heeft geen klachten ontvangen over gebrekkige informatie over de aanleg van de A4." RWS geeft de volgende toe lichting: voor een dergelijk project waarbij een verdiep te ligging en een landtunnel wordt gemaakt om de om wonenden zo min mogelijk last van de rijksweg te laten hebben is veel grondverzet nodig. Hiervoor zijn ook tij delijke opslaglocaties nodig, maar de beschikbare ruimte is schaars. De keuze voor de locatie naast Woudhoek is ook gemaakt omdat de ge meente daar een sportpark realiseert en voor de in klinking van de ondergrond voorbelasting nodig was. Man opgepakt voor rellen Schilderswijk SCHIEDAM - Een 25-jarige man uit Schiedam is op gepakt voor de rellen in de Haagse Schilderswijk na de dood van Arubaan Mitch Henriquez tijdens een arrestatie. De Schie dammer is één van de zeven verdachten die in de afgelopen twee weken zijn aangehouden. Hij wordt verdacht van open lijke geweldpleging. De politie heeft al veel mensen aangehouden die betrokken waren bij de ongeregeldheden, maar zoekt nog meer personen die een rol speelden bij de rellen. Elke woens dag worden daarom tien nieuwe foto's online gezet van verdachten. Inmiddels is dankzij deze foto's van in totaal negen verdachten de identiteit bekend geworden. SVV zoekt vrienden van Bernard Martens SCHIEDAM - De club-archi varis van SVV, Koos Rost, is op zoek naar spelers, vrienden en kennissen van Bernard Martens. Hij speelde begin jaren zestig in de jeugd van de Schie- damse voetbalclub. Martens (1942-2015) overleed dit voorjaar. Hij voetbalde eind jaren vijftig, begin jaren zestig in de BI, Al en SW 3 en SVV4. Martens was actief in de periode van trainer Hans Croon (1959-1965). Ook heeft Martens ge speeld in het schoolelftal van de Prinses Irene- school in 1958. Zij speel den toen de finale tegen de Willem de Zwijger Mulo. Ongeveer een jaar geleden was Martens nog op het S W-veld om rond te kijken hoe de club er nu voorstond. Hij sprak toen met oud-bestuurslid Koos de Haas. Zijn vriend - die bin nenkort naar Nederland komt- wil graag met oud ploeggenoten of mensen die Bernard Martens hebben gekend praten. Reacties kunnen naar: el- lykoosrost@hotmail.com of 06-23168262. Tropisch evenement Gorzen SCHIEDAM - Het Wilhel- minaplein wordt zaterdag 22 augustus omgetoverd voor een tropisch evene ment voor jong en oud. Er komen verschillende attracties langs, zoals south beach, een ijstove- naar, je kunt deelnemen aan verschillende work shops en er zijn zumba- demonstraties. Natuurlijk staan er die dag genoeg kwamen waar je eten en drinken kunt kopen en er treden artiesten op. De presentatie is in handen van Bob Mustang en het feest is van 12.00 tot 18.00 uur. Om alles nog feestelijker te maken, doen de winkeliers die dag aan speciale acties. Het heeft even geduurd voordat er weer gepind kon worden in de Woudhoek, maar gelukkig isjdit deel van Schiedam weer voorzien van een pinautomaat. Nadat er een ramkraak was geweest op het Geuzenplein en hierdoor de Plus en slage rij Stok heel erg beschadigd en langdurig dicht waren wegens verbouwingen, had eigenlijk niemand van de winkeliers zin in een pinautomaat. Ergens wel begrijpelijk, maar voor veel mensen een ramp. Nu heeft de Plus toch eindelijk zijn nek uitgestoken en is er binnen in de winkel gelukkig weer een pinautomaat. Hij staat een beetje verstopt rechts achter de kassa's, maar daar is natuurlijk goed over nage dacht. Nu moet u de winkel door om te pinnen, wel zo gemakkelijk want kunt u gelijk de aanbiedingen en de rest van de boodschap pen meenemen. Want dat heeft de Plus dan wel verdiend voor deze service. Een groot aantal mensen pint nog steeds hun weekgeld voor de boodschappen, zodat zij de uitgaven goed kunnen overzien. Voor mensen met een smalle beurs echt een noodzaak. Voor hen is het dan ook een uitkomst dat die automaat daar staat. Als nu bijvoorbeeld Bas aan de Malmö ook een pinautomaat binnen installeert dan is ook Sveaparken hierin voorzien en is Schiedam weer een echte stad met voorzie ningen. Nu nog de tram 's avonds laten rijden en ik ben voorlopig weer helemaal tevreden. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO in Schie dam) meeste winnaars ontvangen 25.000 euro per lot, omdat zij met de StraatprijsVerdub- belaar meespelen. Anders is De Schiedamse prijswinnaars van postcode 3112 GW, dolgelukkig met hun geldprijs. Foto: Bea Post het winnende bedrag 12.500 euro per lot, ook een leuke opsteker zo vlak na de va kantie! WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.nieuwestadsblad.nl/service 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A. Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 4