5,- 2.- Kunstklassen Stedelijk Museum i abakkem Lange sprits 200 gram Zomeractie Theater aan de Schie en Nieuwe Stadsblad Zomerkoffie Poezen verwisseld Brandstichting in winkel VOLKSU M |VêRS|TE,T NAJAARSPROGRAMMA 2015 Verjaardagstaart bestellen? aMMérlaaii Hazelnoot advocaat slagroomtaartj e AUes over wonen in Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 augustus 2015 5 nieuwd wat er deze zomer SCHIEDAM - Bent u ook be- SCHIEDAM - Thomas, de kater van Erik Keuper uit Brielle, bleek na zijn vakantie door het dierenpension een week eerder mee te zijn gegeven aan de verkeerde mensen. Op die manier was hij te recht gekomen in Schie- dam-Noord, waar hij al snel de weg kwijt was geraakt toen hij naar buiten was ge laten. Een actie van Erik op Facajbook, met een hele serie fotd® van de vermiste kater, had gelukkig snel resultaat. Peter kon Thomas ophalen in Schiedam, een heel stuk van waar hij het huis had verlaten. "We hebben Tho mas net opgehaald en geluk kig was het hem ook inder daad. We zijn dolblij." SCHIEDAM - De politie heeft donderdagmiddag een 28- jarige Schiedammer aan gehouden. Hij probeerde in een winkel aan de Parkweg brand te stichten met een jerrycan. De man liep even na het middaguur de winkel bin nen met een jerrycan vol benzine, stak deze aan en liep naar buiten. Winkelpersoneel kon de schade beperken door de jerrycan heel snel naar bui ten te dragen en daar te laten uitbranden. Niemand raakte gewond. De verdachte is aangehou den en voor verhoor over gebracht naar een politiebu reau. Speciaal voor theaterliefhebbers én lezers van het Nieuwe Stadsblad heeft Theater aan de Schie een leuke zomeractie bedacht. U kunt tot en met 31 augustus mee doen en kans maken op diverse prijzen. U wordt de komende weken uitgedaagd om een recensie te schrijven over een voor stelling die volgend seizoen te zien is in Theater aan de Schie. U denkt "een recensie over iets wat komen gaat?". Er valt natuurlijk altijd wel iets leuks te bedenken. Zeven weken lang kunt u meedoen met onze zomerac tie in samenwerking met het Nieuwe Stadsblad en kans maken op vrijkaarten van de door u gekozen voorstelling, een horeca-arrangement of een rondleiding over de re dactie van üw weekkrant. Iedere week heeft een win naar, dus u mag zo veel keer meedoen als u zelf wilt. Wat moet u doen: schrijf een recensie over een voorstel ling met het door ons aan gegeven genre. Deze week is het genre 'dans'. Voorbeel den van voorstellingen zijn: Under My Skin van Isabelle Beernaert en I'm Here Al bum Familiar van Conny Janssen. De voorstelling mag u zelf kiezen, maar het moet wel één uit ons nieuwe pro gramma zijn. U schrijft een recensie van maximaal 225 woorden. Stuur uw recensie vóór 31 augustus naar redac- tie.ns@wegenermedia.nl onder vermelding van 'the aterrecensie'. De winnaars worden vanaf eind augustus op de hoogte gebracht. Schrijf een recensie over een voorstelling in het genre dans en win leuke prijzen. Foto: Isabelle Beernaert - Fabrice Hauwel Veel Schiedammers hebben hun eerste creatieve stappen gezet tijdens de Kunstklassen in het Stedelijk Museum. Foto: Stedelijk Musuem Schiedam SCHIEDAM - De Kunstklassen zijn terug in Stedelijk Muse um Schiedam. In 't Atelier van het museum kunnen kinderen en volwassen van af 5 september kennis ma ken met verschillende cre atieve technieken. Ervaren of de Kunstklas iets voor jou is? Op 29 augustus zijn er gratis proeflessen om 10.30 uur (kinderen) en 13.30 uur (volwassenen). Aanmelden via info@stedelijkmuse- umschiedam.nl onder ver melding van proefles en de datum. Meer info: www.ste- delijkmuseumschiedam.nl. allemaal georganiseerd wordt om goed en gezellig de zomer door te komen? Kom dan naar de Argos l'Entrée Zomerkoffie op donderdag 27 augustus in Geriatrisch centrum DrieMaasStede. Veel ouderen zien op tegen de zomer; de kinderen zijn op vakantie, de buren naar hun tuinhuis en vaak is het te warm om iets te onder nemen. Tijdens de Argos l'Entrée Zomerkoffie vertelt de consulente u over wat er deze zomer allemaal te doen is op de gastlocatie en bij u in de buurt, zodat u ook kunt genieten van de zomer. De themabijeenkomst is in DrieMaasStede, Voor- berghlaan 35 in Schiedam. Toegang is gratis en er staat een kopje koffie klaar. Vanaf 13.30 is de zaal open en we starten om 14.00 uur. Argos l'Entrée organiseert maandelijks gratis themabij eenkomsten in Schiedam. Meer info: www.argoszorg- groep.nl. vLAARdinGEN Moderne Talen Aanvang - Italiaans opfris grammatica 31 augustus 4 lessen - Engels 28 september 20 lessen - Frans 28 september 22 lessen - Italiaans 28 september 22 lessen - Spaans 28 september 22 lessen - Duits 5 oktober 10 lessen - Nieuwgrieks 5 oktober 20 lessen - Chinees op vakantie 29 oktober 6 lessen Algemene vorming Aanvang - Meesterwerken die u gezien moet hebben 29 september 3 lezingen - Wandelingen in Utrecht 1 oktober 2 wandelingen - Kunstzinnig echt, kunstzinnig eerlijk 2 oktober 1 lezing rondleiding - Leesgroep Nederlandse literatuur 7 oktober 5 lessen - Museumtochten 15 oktober 4 tochten - Filosofie 26 oktober 6 lessen - Psychologie van alledag 31 oktober 2 lessen - Constantijn Huygens en Hofwijck 3 november 1 lezing - Wandeling over het antieke Sicilië 5 november 4 lezingen - Beeldtaal in psychologie enr kunst 2 december 2 lessen - Griekse goden in het Rijksmuseum 3 december 1 lezing Persoonlijke vorming Aanvang -Yoga 30 september 10 lessen - Meditatie 6 oktober 3 lessen - Nek- en schoudermassage 3 november 1 workshop - Touch for health 5 november 6 lessen - Alternatief aan de slag met kruiden 12 november 1 workshop - Jouw kracht 19 november 1 workshop - Ontzuring maakt fit en gezond 1 december 1 lezing Recreatie Aanvang - Digitale fotografie starters 28 september 5 lessen - Wijnkennis 5 november 6 lessen Koken Aanvang - Vegetarische gerechten 26 oktober 1 workshop - Geef een diner zonder stress 16 november 1 workshop Donderdag 27 augustus van 19.00 - 21.00 uur Informatieavond cursusprogramma 2015-2016 Floris de Vijfdelaan 148 te Vlaardingen Telefoon 010 4603354 (maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur) - Email: vlaardingen@volksuniversiteit.nl VOOR INFORMATIE OVER HET GEHELE CURSUSPROGRAMMA KIJKT U OP vlaardingen.volksuniversiteit.nl www.bakkerammerlaan.nl y*„. De aanbiedingen gelden van donderdag 20 t/m woensdag 26 augustus 10:00-16:00 uur Grote of St. Janskerk woonbeurs-schiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 6