Afwezige Poolse inbreker mag voor straf niet werken !*É1 SP SCHIEDAM Lever de jonge takken van taxus baccata in bij Irado HM '■^1 mm Zet alvast in de agenda: Brandersfeesten Derde editie voor 'Verborgen stegen' rmI ■HHEBbHBI Paard in het water Unieke kans: op de fiets over de A4 Scootmobiel- kunstroute door Oost en Zuid O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015 14 Programma In De Boei voor deze week SCHIEDAM - Inloophuis 'de Boei' - Schiedam is open van maandag tot en met woensdag van 10.00 tto 16.00 uur en is te vinden op de Dam 30. Deze week bij inloophuis de Boei op maandag om half elf eerst 'naald en draad' (1,50), daarna lunch voor twee euro en om 14.00 uur begint creatief met kralen (3,-). Op dinsdag om 10.45 uur be gint de dag met yoga (1,50), daarna lunch om 12.30 uur, om 14.00 uur open atelier (1,50) en om 14.00 uur wor den er ontspanningsoefe ningen gedaan, dus trek makkelijk zittende kleding aan. De woensdagm begint oitf half elf met 'Creatief met wol' (1,50), om 14.00 uur wordt er een bezoek ge bracht aan de Schiedamse parels (1,50). Wie kende Bernard Martens (oud- SWspeler)? SCHIEDAM - Clubarchivaris Koos Rost van SVV is op zoek naar spelers, vrien den of kennissen van oud- SVVspeler Bernard Martens (1942-2015). Hij heeft eind jaren '50/be- gin jaren '60 bij SVV gevoet bald in de Bl, Al en SVV 3 en SVV4. Sinds 1969 heeft hij in Nai robi - Kenia gewoond en is begin juni 2015 op tragische wijze om het leven geko men. Bernard Martens was actief in de periode van trainer Hans Croon (1959-1965) en was zeer betrokken bij de atletiektraining voor voet ballers en 'trainde ook in de vroege ochtenduren met de selectie van Hans Croon. Ook heeft Martens gespeeld in het schoolelftal van de Prinses Ireneschool in 1958. Zij speelden toen de finale tegen de Willem de Zwijger Mulo. Ongeveer een jaar geleden was Martens nog op het SVV-veld om rond te kijken hoe de club er nu voorstond. Hij sprak toen met oud-bestuurslid Koos de Haas. Zijn vriend - die binnenkort naar Nederland komt- wil graag met oud-ploeggeno ten of mensen die Bernard Martens hebben gekend praten. Reacties naar: el- lykoosrost@hotmail.cóm of 06-23168262. SCHIEDAM - Een 24-jarige Poolse inbreker verscheen onlangs niet in de rechtszaal om zich te verantwoorden voor z'n inbraken. Justitie verstuurde dagvaardingen naar alle bekende adressen van hem in Nederland en Polen om hem uit te nodi gen voor de zitting, maar het verdachtenbankje bleef leeg. Om een slaapplek te vinden, brak de man in in minimaal twee tuinhuizen in West. Openslaande deuren en ko zijnen liepen daarbij schade OM EEN SLAAPPLEK TE VINDEN BRAK DE POOL IN IN TWEE TUINHUIZEN op. Na onderzoek is DNA ge vonden, dat afkomstig bleek van de Pool. Die had nog een voorwaardelijke celstraf open staan van twee weken na een eerdere voorwaarde lijke veroordeling voor een kraak. Bij verstek eiste de aanklager een celstraf van een week voor de tuinhuis- kraken en de tenuitvoerleg ging van de eerder opgeleg de voorwaardelijke celstraf. „Altijd jammer als iemand niet komt opdagen, dat hij geen duidelijkheid kan ge ven over de omstandighe den. Nu kunnen we daar geen rekening mee houden. Voor deze criminele feiten zou eigenlijk maximaal een werkstraf op zijn plaats zijn. Maar als we niet weten waar meneer is,'is de kans dat hij een opgelegde werk straf gaat uitvoeren niet erg groot. Dan rest niets anders om een week cel te eisen", aldus de aanklager. t fe- .Wie taxus baccata in de tuin heeft staan, kan het snoeisel van deze haagplant naar het afvalbrengstation van Irado in Schiedam of Vlaardingen brengen en op die manier meehelpen in de strijd tegen kanker. De jonge takken van de taxus zijn namelijk een basisgrondstof voor chemokuren. Brengen kan nog tot 31 augustus tijdens de openingstijden van het afvalbrengstation. In Schiedam zijn inmiddels al negen volle kisten opgehaald door de organisatie Vergroot de Hoop, in Vlaardingen twee. Elke kubieke meter taxussnoeisel is goed voor 1 chemotherapie. Foto: Irado SCHIEDAM - Het weekend van 25, 26, 27 september wordt een weekend dat bol staat van de activiteiten. De Brandersfeesten staan dan weer op het programma met onder andere kermis, live muziek bij de horeca, een Brandersmarkt met ruim 300 braderiekramen, Duurzaamheidsmarkt, de Autostrada, hetRaamfes- tival rondom de Muradiye moskee, theateracts op de Hoogstraat en kinderactivi teiten op het plein van het Stedelijk Museum en de Appelmarkt. Het Land van Belofte wordt omgetoverd tot een eetplein waar je de heerlijkste lekkernijen kunt kopen. Op de Grote Markt, Koemarkt en Land van Be lofte zorgen shantykoren voor een gezellige sfeer. In de Havenkerk vind de eerste editie van het chocoladefes tival plaats en in het naast gelegen Jenevermuseum wordt het hele weekend ge stookt. Schiedamse musea zijn gratis te bezoeken. IÉ Bij het Bieslookveld móest de brandweer er zondagmiddag aan te pas komen om een paard, dat in het water was beland, er uit te trekken. Er kwam ook nog een tractor ter plaatse om te helpen maar dat bleek later toch niet nodig. Er waren veel kijkers aanwezig. Foto: AS Media SCHIEDAM - Op 12 en 13 en 19 en 20 september vindt de derde editie van Verborgen Stegen plaats, een nieuw jong festival en platform voor jonge, nét afgestudeerde ar chitecten, kunstenaars, in terieurarchitecten, fashion- designers en theatermakers. Dit keer onderzoeken ze wat de stad voor mogelijkheden biedt op verlaten en verbor gen plekken in Schiedam en Vlaardingen. Locatie voor het festival is het oude stadshart. Door de schoonheid van beide ste den is het de ultieme plek om dit vraagstuk te plaatsen. Wie wil niet in het histori sche centrum wonen? Maar hoe doe je dat als het woon- aanbod beperkt is en de huizenprijzen steeds meer stijgen? Er wordt daarom op zoek gegaan naar nieuwe manieren om te leven en te wonen. Kunstprojecten- en installa ties zullen in de verborgen en afgesloten stegen (smal en hoog) in het oude stads centrum van Schiedam en Vlaardingen worden ge plaatst. Er wordt samenge werkt met de Sodafabriek, dé Havenkerk, De Kroon en Galerie Emmy Miltenburg. In Vlaardingen wordt ge keken naar locaties als de Kroepoekfabriek. In tien stegen zal werk te zien zijn van verschillende net afgestudeerde kunste naars en ook in de Sodafa briek wordt elke verdieping benut met schitterend werk. Derde editie Dit jaar vindt het festival voor de derde keer plaats, na twee eerdere succesvolle edities in samenwerking met de Open Ateliers Schie dam en de Open Monu menten Dag. De aanleiding voor dit kunstfestival is de fascinatie voor verborgen en verlaten plekken door kun stenaar en cultureel entre preneur Jeroen Dijkstra. Info Verborgen Stegen, van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook: www. verhorgenstegen.nl SCHIEDAM - Altijd al het nieuwe asfalt op de A4 Delft- Schiedam willen testen met de fiets? Bezoekers van het Informatiecentrum A4 Delft- Schiedam wordt zaterdag 5 september de mogelijkheid geboden om aansluitend aan de presentatie over het tracé- A4 Delft-Schiedam te fiet sen. Komende week krijgt de nieuwe snelweg dubbel- laags ZOAB. Presentatie Tijdens de presentatie ver tellen voorlichters van Rijkswaterstaat over de ont staansgeschiedenis van de weg. Dit gaat terug in de tijd van Napoleon en bezoekers krijgen ook al een kijkje in de toekomst. De presentatie wordt die dag twee keer ge geven en na elke presentatie mogen 30 personen onder begeleiding over een deel van het tracé fietsen. De presentaties vinden plaats om 11.30 en om 13.30 uur en zijn vrij toegankelijk. Het informatiecentrum is van 11.00 uur tot 16.00 uur ge- opend. Aanmelden Er zit een beperking aan het aantal personen wat per keer over het tracé mag fietsen, daarom is het noodzakelijk om van tevoren even aan te melden. Dat kan via de pro- jectsife www.a4delftschie- dam.nl tot uiterlijk donder dag 3 september 14.00 uur. Het Informatiecentrum A4 Delft-Schiedam is te vin den aan de Woudweg 25 te Schiedam. SCHIEDAM - Rijd je een scoot- mobiel en lijkt het je leuk om samen met andere scootmo- bielrijders een kunstzinni ge, creatieve en verrassende tocht te maken door Schie damse wijken? Medewer kers van Seniorenwelzijn en de cultuurscouts van Mooi Werk nemen je mee op ont dekkingstocht. Waar moet je wel voor zorgen? Een op geladen accu en een goed humeur. De scootmobielroute door Schiedam-Oost is op 27 augustus vanaf het Atrium van de Marconihove, er is een programma van 10.00- 15.00 uur. Kosten: 5,- per persoon, inclusief koffie/ thee en lunch. De scootmobielroute door Schiedam-Zuid is op 17 sep tember vanaf Zorgcentrum Frangois HaverSchmidt, Willem de Zwijgerlaan 35, ook van 10.00-15.00 uur. Kosten: 5,- per persoon, in clusief koffie/thee en lunch. Opgeven via Seniorenwel zijn (010 - 248 68 88) of online via www.cultuur- scouts.stichtingmooiwerk. nl/ëvenementen Betalen kan bij aanvang. O Vragen? Neem contact op Seniorenwelzijn: 010- 2486888 of cultuurscout Ineke Hagen via 010-273 47 So.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14