1s% kwakernaat auping We roddelen er graag op los SS Heinenoord Nieuw bed? Nieuwe Auping! WAT IS ER TE DOEN IN SCHIED Sirenedienst in De Wissel Beter zichtbaar in verkeer Hersenstichting zoekt vrijwilligers v°0 rdeel Tet«u"v SIAAPBOULEVARD O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015 17 Soepgroep De soepgroep brengt Schie dammers dichter bij elkaar onder het genot van een kop soep. Op 27 augustus is er weer een bijeenkomst vanaf 17.00 uur in De Wissel aan het Broersveld 123b. Om de on kosten te dekken wordt er een vrij willige vergoeding (onge veer 3,-) gevraagd. Aanmel den kan via nummer 470 34 02. Zomerkampioen Met de huldiging van de Zomerkampioen eindigt op 27 augustus de zomerbridge bij Bridgeclub Vlaardingen, spelend in Francois Haver- schmidt. Op 3 september .vindt de feestelijke opening van het nieuwe seizoen plaats. Nieuwe leden zijn welkom om twee keer vrij blijvend te sfeer te komen proeven, na telefonische aanmelding 471 04 30. Kinderclub Op 5 september is de ope ning van het tweede sei zoen van de Goed Nieuws Kinderclub. Op deze dag worden er van 11.30-14.30 spelletjes geor ganiseerd op het plein van de Grote Markt en als het slecht weer is wordt het fes tijn verplaatst naar de kin derclubruimte op de Grote Markt 4. Na de opening op 5 septem ber start de club op 19 sep tember van 11.30 tot 12.30. Om de week is er (gratis) club voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Ouders mogen ook meeluisteren/meedoen. Voor meer informatie: www. hhg-schiedam.nl Bijzondere viering Bij de vrijzinnige geloofs gemeenschap NPB op de Westvest is er zondag 30 augustus om 10.30 uur een bijzondere viering met als thema 'NU, het middelpunt van je leven'. De volgende bijzondere vie ring is op zondag 29 novem ber; het thema zal dan com municatie zijn. ging Schiedam op de Hoog straat 74a is vanaf zaterdag 1 augustus de tentoonstel ling 'Schiedam Verzamelt' te zien. Verzamelaar Jan Verstraetèn toont bijzondere Schiedam-objecten uit zijn collectie. Verstraeten vertelt op zaterdag 1 augustus, zo wel om 13.00 als om 15.00 uur, ook het Verhaal van Schiedam. Hij gaat uitleg gen wat er zo aardig is aan verzamelen in het algemeen en aan verzamelen van Schiedamse objecten in het bijzonder. De toegang tot zowel de fo totentoonstelling als het Verhaal van Schiedam is gratis. Een muzikale start Boekenmarkt Op zaterdagmiddag kun je in Nieuwland gratis een kennismakingsles gitaar, basgitaar of audio enginee ring volgen. Altijd al goed gitaar of basgi taar willen leren spelen? Of kun je wel wat tips gebrui ken tijdens het mixen van een song? E&E Productions heeft nog enkele plaatsen vrij in het nieuwe lessei- zoen. Maak na de vakantie een muzikale start en geef je op voor een gratis kennisma kingsles via: info@eepro- ductions.nl of via 06-24 76 65 14. Schiedam Verzamelt In het bezoekerscentrum van de Historische Vereni- SCHIEDAM - Roddelen is al sinds jaar en dag voor veel mensen een populair tijd verdrijf. Daarbij worden ook onze buurtgenoten niet gespaard. Meer dan de helft van de Zuid-Hollanders rod delt wel eens over hun buur man of buurvrouw. Onder werpen waar het meest over wordt gesproken zijn asoci aal gedrag van de buren, overlast en het (slechte) gedrag van de buurkinderen. Schuldig voelen doen we ons niet. Slechts 6% van de Zuid- Hollanders heeft spijt van SCHIEDAM - Inloophuis De Wissel, Broersveld 123b, organiseert maandag 7 sep tember weer een sirene- dienst om 12.00 uur. Elke eerste maandag van de maand klinkt de sirene. Be halve een test ook een mo ment voor het maandelijks middaggebed in inloophuis De Wissel. Eén moment van bezinning op de tijd waarin wij leven, waarin geweld, onrecht en armoede is. In de historische binnen stad van Schiedam orga niseert Boekhandel Louis Tinner samen met Cen trummanagement Schie dam zaterdag 12 september de Schiedamse Boeken markt. Je kunt daar rond struinen langs kraampjes met tweedehands boeken, waaronder Nederlandse en buitenlandse literatuur. De boekenmarkt wordt gehou den op de Lange Kerkstraat, voor de Grote Kerk tussen 10.00 en 17.00 uur. Toegang is gratis. Tegelijk met de boeken markt is er ook een culinai re markt op de Grote Markt, een woonbeurs in de Grote Kerk en een platenmarkt op het Land van Belofte. Ge noeg te doen dus! Alle basisschoolleerlingen zijn deze week weer met school begonnen. Veilig Verkeer Nederland en Pearle Opticiens vragen daarom aan weggebruikers om extra waakzaam te zijn op schoolgaande kinderen. Bij de winkels van Pearle Opticiens kunnen kinderen een gratis snapband ophalen, waarmee ze beter zichtbaar zijn in het verkeer. Foto-.pr hun roddelgedrag. Dat blijkt uit onderzoek van Stichting Buurtlink en onderzoeks bureau Panelwizard onder 1.000 Nederlanders. Bijna 60% van de vrouwen geeft aan wel eens te smoezen over hun buurman of buur- SCHIEDAM - De Hersenstieh- ting collecteert in de eerste week van februari voor de twintigste keer. Om dit ju bileumjaar tot een groot suc ces te maken, zoeken ze en thousiaste vrijwilligers. Vrijwel iedereen krijgt ooit te maken met een hersen- aandoening. Hieronder val len onder meer beroerte, dementie, autisme, hersen tumor, de ziekte van Par kinson en ADHD. Er komen per jaar 160.000 mensen met een hersenziekte bij. De Hersenstichting zet alles op alles om hersenen gezond te houden en hersenaandoe- ningen te genezen. Om dit te bereiken laten ze onderzoek doen en geven ze voorlich ting. Voor dit werk is veel geld nodig. De jaarlijkse collecte levert hier een bijdrage aan. Wil je mee helpen collecte ren? Stuur dan een berichtje naar: info@hersenstichting. nl of via www.hersenstich- ting.nl. Actie verlengd! Sortiment- Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 - Vrijdagavond koopavond - Maandagmorgen gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl slaapkamers (Ind.terrein Heinenoord) Op zoek naar een nieuw bed? Omdat je niet meer lekker ligt, je matras ouder is dan 8-10 jaar of je wilt je slaapkamer opnieuw inrichten? Ga voor het juiste bed goed voorbereid van start met onze checklist. Profiteer bovendien nu van 15% voordeel op het Auping assortiment. Kijk op slaapboulevard.nl voor de actievoorwaarden en de checklist. Auping nights, Better days *In de actieftéfiode van 18 juli t/m 6 september 2015

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17