boorS^oph™3" Varen naar de Droomhaven Nieuw op Brandersfeesten: Bonte Koe Chocoladefestival DROOMHAVE Meevaren Insecten brengen plantenbakken tot leven Proveniersbrug Montessorischool heeft nu een groen plein Winnaar Fotowedstrijd komt uit Schiedam Muziek Handicaps O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015 24 Wie meevaart met de cruise van P&O Ferries tijdens de Wereldhavendagen wordt urenlang vermaakt. Na het inchecken tussen 8.30 en 10.00 uur bij de terminal van P&O Ferries in Euro poort zal een spreker de passagiers steeds informatie geven over de haven en over de activiteiten in het kader van de Wereldhavendagen. Tijdens de reis zorgt de huisband voor de muzikale noot aan boord. Daarnaast zal een doedelzakspeler aan dek voor een gezellige sfeer zorgen. Tijdens de reis zullen de shops, met Uitzondering van de drankshop, geopend zijn. Belangrijker is echter dat alle buitendekken open zijn om de activiteiten te kun nen volgen. Rond 13.00 uur is het hoog tepunt van de cruise als het immense schip in de buurt van de Erasmusbrug gaat keren. Afhankelijk van de drukte op het water, legt de cruiseferry rond 16.15 uur weer aan in Europoort. Voor beide dagen zijn nog tickets beschikbaar voor de Wereldhavendagen dag- cruise. De speciale prijs voor deze dagcruise bedraagt 69 per persoon. Kinderen tot en met 15 jaar krijgen IQ korting op de ticket prijs. Optioneel kan voor 25 per persoon een lunch worden bijgeboekt. Boeken via deweekkrant.nl/ whd of telefonisch via num mer (010) 7145438. Voor het zestiende jaar op rij, maakt P&0 Ferries tijdens de Wereldhavendagen een dagcruise van Europoort naar de Erasmusbrug in Rotterdam. Op zowel zaterdag 5 als zon dag 6 september kan ieder een het ultieme 'zeemans- gevoel' ervaren en de tocht over de Nieuwe Waterweg maken naar hartje stad om daarin midden in de festivi teiten van de Wereldhaven- MAAK EEN DAGCRUISE NAAR DE WERELDHAVENDAGEN MET P&O FERRIES dagen 'straatje te keren' met de 215 meter lange cruise ferry. Het thema van de Wereld havendagen dit jaar is 'De Droomhaven'. Wie mee gaat met de speciale dagcruise van P&O Ferries maakt met recht een droomreis. De rou te die de cruiseferry maakt, biedt namelijk de kans om bijvoorbeeld Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Delfshaven eens van een heel andere kant te zien: vanaf het water. Aan boord stappen bij P&O Ferries tijdens de Wereld havendagen geeft dekpassa giers een echt kijkje achter de schermen van de groot ste haven van Europa. On dertussen kan natuurlijk ook genoten worden van alle luxe en voorzieningen waar de cruiseferries van P&O Ferries zo vermaard om zijn. Bovendien zijn speciaal voor deze tocht alle bui tendekken, waaronder het helikopterdek geopend. Dat geeft een fenomenaal uit zicht als je op ruim dertig meter hoogte de skyline van Rotterdam aan je voorbij ziet trekken. Feestelijk spektakel Tussen de Erasmusbrug, Parkkade en Wilhelmina- kade is het centrum van de activiteiten in het kader van de Wereldhavendagen. Ook voor P&O Ferries, want juist hier gaat het schip 'straatje keren'. In zo'n 45 minuten draait de cruiseferry lang zaam om, terwijl al het an dere scheepvaartverkeer dan wordt stil gelegd. Van zelfsprekend kunnen pas sagiers genieten van alle de monstraties op de kades en de honderdduizenden be zoekers die weer naar de ke rende cruiseferry voor Hotel New York komen kijken. Ook is er voor de passagiers eersterangs uitzicht op de bijzondere schepen die dit jaar naar de Wereldhaven dagen komen, zoals het 102 meter hoge hefschip Svanen van Van Oord, amfibisch transportschip Zr. Ms. Jo- han de Witt van de Konink lijke Marine en het Britse fregat HMS Portland. SCHIEDAM - Pimp je wijk to vert kale plekken in de stad op tot een fleurig en kleurig geheel. In samenwerking met kinderen van OBS de Singel, mensen van Mac. Brandersstad en geïnteres seerde omwonenden, is er de afgelopen 4 maanden gewerkt aan het project: 'In secten en hun vriendjes'. Deze keer ging de groep aan de slag om het kale school plein bij het noodgebouw van OBS de Singel te voor zien van insecten, vogels, vlinders en regenwormen. Extra leuk is dat Boko Flo wers heeft toegezegd voor levende plantjes te zorgen in de kale bakken, de fi nishing touch van het pro ject. Nieuwsgierig gewor den? Vrijdag 28 augustus is tussen 15.00 en 15.30 de feestelijke presentatie. SCHIEDAM - Laat je meeslepen in de hemelse wereld van Willy Wonka in het bruisen de hart van Schiedam. Kom op 25, 26 en 27 september naar het Chocolade Festi val aan de Lange Haven en dompel je volledig onder in de wereld van chocolade bij de chocolade-diners, Royal chocolate tea's, demonstra ties, workshops, muziek en nog veel meer. Is De Bonte Koe in Schie dam recent al fors gegroeid, voor het festival staat een groter deel van Schiedam in het teken van chocolade. Naast de nieuwe produktie- locatie op Lange Haven 50, de vernieuwde winkel en tearoom op Lange Haven 54 en 56, wordt de Havenkerk omgetoverd tot een choco ladeparadijs en zal het Ko ninklijke jacht de Piet Hein aanmeren voor de Royal High Tea's. Alles bij elkaar een prachtige setting voor de workshops, démonstraties, proeverijen, masterclasses, high tea's en chocoladedi ners. Hier zie, proef en ruik je de exclusieve smaken van chocolade. Er is ruimte voor ambacht en innovatie. Van een chocolade 3-D printer tot chocopasta. Jonge Jsun- stenaars en food designers maken de meest bijzondere chocoladekunst werken. Ambachtelijke chocolade processen worden uitge breid getoond. Uiteraard is er een uitgebreid aanbod bij zondere bonbons, Koffie van Man met Bril, limonade van Pinky Rose, repen en meer. Alles kan, niets moet én toegang tot het festival is gratis! Meer informatie vindt u op www.chocoladefestival- schiedam.nl SCHIEDAM - De proveniers- brug was afgelopen week weer even dicht voor gemo toriseerd verkeer. Nu is hij weer open, maar over enige tijd is er weer werk aan de winkel en wordt hij weer af gesloten. Dat is om precies te zijn van maandag 28 september tot en met vrijdag 16 oktober. Voetgangers en fietsers kun nen de brug wel passeren. Gemotoriseerd verkeer wordt vanaf Plein 1940- 1945 omgeleid via de Bur gemeester van Haarenlaan, Nieuwlandplein, Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Gerrit Ver- boonstraat, Koemarkt en teijslotte de Broersvest. Foto: R. Muller SCHIEDAM - Het schoolplein "van de Montessorischool in Schiedam-West heeft in de zomervakantie een grote opknapbeurt gekregen. Het is een groen plein geworden waar naar hartelust geklom men en geklauterd kan wor den en waar zelfs gras op is te vinden. Ook een glijbaan mocht natuurlijk niet ont breken. Hoewel de leerlin gen het plein maandag onof ficieel al in gebruik hebben genomen, volgt er nog een officieel momentje. SCHIEDAM - De winnaars van de fotowedstrijd die het Fotofestival Schiedam uit schreef in het kader van de zoektocht naar het campag nebeeld van 2015 zijn be kend. Uit alle 261 inzendin gen koos de vakjury de drie meest 'bewogen' beelden. De jury was het unaniem eens over de eerste prijs: die is voor Het Dansende Paar van de Schiedamse fotografe Ank Hartendorp. Er zit veel beweging in de foto. Wie hem ziet zal den ken dat het een lucky shot is, maar dat is het zeker niet. Het doet een beetje denken aan mislukte kiekjes uit de tijd van de analoge fotogra fie. Maar het is niet slechts een toevalstreffer: het is een goed gelukt beeld qua belichting, vlakverdeling en compositie. Bovendien voldoet het aan een ander criterium van een bewogen beeld, in de zin van emotie ontroerd het. Op 15 oktober gaat het derde Fotofestival Schiedam van start dat zoals gezegd he lemaal om bewogen beeld, draait. w Meer info over het festival is straks te vinden op: www.fotofestivalschiedam. nl Zaterdag 12 september vindt in het Theater aan de Schie de 19e editie plaats van 'Muziek en Handicaps: wij gaan ervoor!'. Vier orkesten van muzikanten met een handicap zullen samen met gastartiesten een sfeervolle muzikale avond verzorgen. Thomas Berge komt ook langs. Kaarten (7,50) zijn te koop aan de kassa en via de telefoon, 2 467 467. Beleef Rotterdam tijdens de Wereldhavendagen vanaf een cruiseferry. De kinderen genoten zichtbaar van het nieuwe plein, beplanting volgt nog. Foto: Montessorischool Schiedam Vanaf de dekken zijn alle activiteiten op het water en in de lucht goed te zien. Foto: R. Muller

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 24