J5% auping plaza Schiedam zangersstad tijdens korenfestival auping v°ordeei Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-4934 99 Nieuw bed? Nieuwe Auping! 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015 26 het Aupj Een rasechte Vlaardinger die een korenfestival in Schiedam organiseert. Organisator Tjibbe van Boerum moet er zelf ook een beetje om glimlachen, maar de realiteit is niet anders. Een grote wens van de Vlaardinger gaat op zaterdag 19 september 2015 in Schiedam vervulling met een festival met niet minder dan veertien mannenkoren in het centrum van de Jeneverstad. Door Peter Spek SCHIEDAM - Tjibbe van Boe rum, voorzitter van het Schiedams Mannenkoor Orpheus, zag begin jaren negentig in Gouda een ko renfestival en ondanks het slechte weer op die dag, werd het een doorslaand succes. "Zoiets zou ik ook graag in Schiedam organi seren," mijmerde Tjibbe van Boerum al enkele jaren. Borrelen Het idee bleef maar in zijn hoofd borrelen, maar heel lang kwam het er maar niet van om de organisatie op te pakken, maar met het na derende 150-jarig jubileum van het Schiedams Man nenkoor in zicht in februari van het volgend jaar, leek de Vlaardinger de tijd rijp om aan het werk te gaan. "Twee jaar geleden heb ik de plan nen gepresenteerd, eerst bij onze eigen leden natuurlijk en later ook bij de Konink lijke Nederlandse Zangver- HET IS EEN GEWELDIGE KLUS, DIE DOOR ALLE LEDEN WORDT GEDRAGEN' eniging en ik kreeg alleen maar positieve geluiden te horen." Nationaal zangerscentrum Inmiddels staat het koren- festival als een huis en is Schiedam op 19 september het nationale zangerscen trum van mannenkoren in Nederland. "Het is uniek voor Nederland zo'n groot schalig korenfestival met in totaal ruim duizend bezoe kers alleen al de zangers en het gevolg van de veertien koren en dan heb ik het nog niet over de zeker duizen den toeschouwers die op het festival zullen afkomen," weet Tjibbe van Boerum te vertellen. Geweldige klus De Vlaardinger weet inmid dels ook wel waar hij aan is begonnen. "Het is een geweldige klus, die niet al leen door mij maar door alle Escudostraat 9 Ba rend recht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl leden van Orpheus wordt gedragen. Het Schiedams Mannenkoor staat garant voor een perfecte organisa tie, daarom treden wij zelf niet op op dit festival, maar geven het korenfestival ca deau aan de gemeente Schie dam en haar inwoners." Tjibbe vjin Boerum hoopt dat het korenfestival de be langstelling wekt van Schie dammers die ook wel willen gaan zingen. "Ons koor telt op dit moment 31 zangers'en dat mogen er best wel meer worden. De vergrijzing slaat ook bij ons toe." O Meer weten over het korenfestival? Kijk dan op www. ksmorpheus. nl. De veertien mannenkoren treden op in zes locaties in het centrum van Schiedam. Centraal op deze dag staan het Wennerkerpand, de Basiliek, de Oude Katholieke kerk, de Westvestkerk, de Grote of St.Janskerk en de Havenkerk, waarin totaal veertig concerten worden gegeven. De indeling van de mannenkoren in die zes locaties is een logistiek hoogstandje. De koren treden viermaal op. Tjibbe: "Niet elk koor kan in een locatie optreden. Er zijn koren met 27 zangers maar Ook koren met 125 zangers. Kortom, dat was puzzelen geblazen." Op zoek naar een nieuw bed? Omdat je niet meer lekker ligt, je matras ouder Is dan 8-10 jaar of Je wlft je slaapkamer opnieuw inrichten? Ga voor het juiste bed goed voorbereid van start met onze checklist. Profiteer bovendien nu van 15% voordeel op het Auping assortiment. Kijk op auping.nl/summersaie voor de actievoorwaarden en de checklist. *In de actieperiode van 13 juli t/m 30 augustus 2015. Auping nights, Better days Vlaardinger Tjibbe van Boerum bezig aan de laatste voorbereidingen voor het korenfestival op 19 september. Schiedam is dan voor een dag dé zangersstad van Nederland. Foto: Peter Spek

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 26