Bewoners laten entreehal verfraaien Ballestudio naar (sport)dak A4 ANBO-NIEUWS Grote opkomst op dag voor nieuwe leden Westhavenbrug vervangen COLOFON KORT NIEUWS Vislunch in De 5 Molens O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015-3 Op initiatief van de bewoners is de entreehal van een appartementencomplex aan de 's-Gravelandseweg voorzien van een wanddecoratie, die bijzondere elementen van de skyline van Schiedam laat zien. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De maker van de muurschildering is Harr Wiegman, die hiervoor vier ontwerpen leverde, waaruit de bewoners konden kie zen. Je ziet onder andere het stadhuis, de Grote Kerk en een molen. Arie Villerius, die in het ap partementencomplex woont en lid is van de Vereniging van Eigenaren, liet de naam Harr Wiegman vallen, toen een bewonerscommissie vergaderde over de verfraai ing van de entreehal. Geen klompen Er staan inmiddels leren stoelen, planten en een ta feltje, maar men wilde geen koekoeksklokken of klom pen aan de muur, maar een fraai kunstwerk. Een aantal bewoners heeft uitzicht op molen De Kameel en dat werkte inspirerend. De entreehal is pas twee jaar geleden gebouwd. Voordien was het een open ruimte van acht bij vier meter, waar zich vooral in de avonduren hangjongeren ophielden en waar na cafétijd ook veel geürineerd werd. „Het was al jaren een grote erger nis," zegt Arie Villerius. „Op maandagochtend ston den er altijd wel bewoners die ruimte te boenen en te Wat was ik trots toen ik zoveel nieuwe gezichten zag op de nieu we ledendag van 16 augustus. Trots dat ruim 50 mensen de moeite had den genomen om een bezoek te brengen en te genieten van de muziek, het lekkere eten, drinken en vooral van de sfeer. Ook trots dat nieuwe leden netjes af hadden gezegd door vakanties. Het was nu het derde jaar dat wij dit heb ben georganiseerd en het lijkt wel of het steeds gezelliger wordt. Leuk ook dat er verschillende partners op die dag lid zijn geworden, het zegt toch wel iets over ons. Niet dat wij alleen maar feesten hoor, wij zijn dé belangenvereniging voor senioren en staan u bij met raad en daad. Dat wij ook nog zoveel activiteiten organiseren is voor de leden van Schiedam gewoon mee genomen, dus profiteer daar ook van. Dat brengt mij weer op het feit dat wij SCHIEDAM - Ballet- en Dans studio Schiedam gaat per september volgend jaar naar het dak van de A4. Rowana (directrice): 'Ein delijk kunnen wij onze leerlingen de professionele dansomgeving bieden, die wij voor ogen hebben gehad. We kunnen niet wachten om van start te gaan! De lokatie op de Cornells Houtmanstraat in Schie dam en op de Lissabonweg in Vlaardingen worden sa mengevoegd en zullen zich per september 2016 op het sportpark huisvesten. Daar naast blijft de huidige de pendance in het Wenneker- pand gewoon bestaan. In een groot complex be- schrobben. In een vergade ring van de VvE is toen be sloten om er een hal te doen bouwen, die we vervolgens ook voorzien hebben van nieuwe brievenbussen, ver lichting met inbouwspots, en een keurig plafond en strakke vloer. Het was al leen nog niét af. De VvE had een budget om voor verdere aankleding van de hal te zorgen. Het is echt heel mooi geworden." voorloper zijn met ons Roze Café. Na tuurlijk krijgen wij steeds te horen dat anders denkende en geaarde mensen maar gewoon moeten integreren en dat is waar, ook deze mensen komen gewoon door de week en bij activiteiten bij ons, zo hoort het ook, maar wat is er nu fijner om eens een middag gewoon ongedwongen onder elkaar te zijn. Zet eens Feyenoord-supporters tussen de Ajax-supporters en het gesprek over voetbal zal heel anders zijn, dan suppor ters onder elkaar. Elke eerste zondag van de maand is het Roze Café open, lekker komen dus allemaal. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan ANBO Schiedam) SCHIEDAM - De gemeente gaat de Westerhavenbrug vervangen. Deze brug is een belangrijke verbinding tussen de Gorzen en de ove rige wijken in Schiedam. De onderhoudstoestand van de brug is echter dusdanig dat reparaties en de gedeeltelij ke vervanging noodzakelijk zijn. De brug bestaat uit 2 zoge naamde betonnen aanbrug- gen en een stalen hefbrug. De betonnen brugdelen zijn in orde en zullen alleen worden gerepareerd. Middendeel Het stalen middeldeel, de ophaalbrug, wordt volledig vervangen door een nieuwe brug. De nieuwe brug is ontworpen op basis van de oorspronkelijke bouwteke ningen en zal er dus het zelfde uitzien als de huidige brug. Het grote verschil zal zijn dat de nieuwe brug uit gevoerd wordt in nieuwe materialen en wordt gelast. De klinknagels zullen dus verdwijnen. In de nieuwe brug wordt geen motor ge monteerd. Afsluiting Om de brug te kunnen ver vangen zal hij worden afge sloten van maandag 24 au gustus tot en met woensdag 23 september. Tijdens deze afsluiting is voor voetgan gers en fietsers een tijdelijke brug beschikbaar. Deze tijdelijke brug is gedu rende de gehele periode be schikbaar, behalve tijdens het slopen van de oude brug en het opbouwen en inhij- sen van de nieuwe Wester havenbrug. Het sportpark is goed bereikbaar eri parkeren kan in de onbetaalde parkeergarage. Foto: Ballet- en Dansstudio Schiedam schikt de balletstudio straks over een eigen lokatie met eigen entree. Er komen drie gloednieuwe danszalen die aan alle eisen voldoen. De nieuwe lokatie wordt bo vendien de grootste van Ne derland. WOGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)67438 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelomm@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Avondmaaltijden MAC Brandersstad SCHIEDAM - Vanaf sep tember kun je elke dins dag -en donderdagavond genieten van een 3-gan- genmaaltijd van 17.00 tot 19.30 uur in MAC Bran dersstad, het Multicultu rele Activiteiten Centrum aan het Spinhuispad 19 in Schiedam. Kosten zijn 4,50 euro. De maaltijd start om 17.30 uur en we zijn open tot 19.30 uur. Een vaste groep van vrijwilligers stelt elke week een gezonde maal tijd samen. Er is altijd verse soep en een toetje en de hoofdmaaltijden varië ren van kip in bladerdeeg tot Hollandse pot. Een keer per maand heb ben ze een thema-avond met een gastkok. Don derdag 27 augustus is dit Surinaamse Roti gemaakt door Lesley. Graag voor donderdag 12.00 uur aanmelden en betalen, meer info via 010- 2463724. Zomermarkt van GGZ Delfland SCHIEDAM - Op donderdag 27 augustus organiseert GGZ Delfland van 10.00 tot 15.00 uur een zomer markt in Schiedam. Er is een rommelmarkt, een kunstmartk en er zijn boetiekjes met leuke ca deautjes. Ook wordt er tweede hands kleding verkocht. Kom gerust even langs om rond te snuffelen. Locatie: Stadhouderslaan 98 in Schiedam-West. Discozwemmen in Groenoord SCHIEDAM - Lekker uit je bol gaan en even alleen maar met je vriendjes en vriendinnetjes zwem men met heel de avond top muziek en discover lichting. Vrijdagavond 28 augustus is van 19.00 tot 21.30 uur discozwemmen in Sport- en Recreatiebad Groenoord. Het wordt een superleuke avond want er is speelma teriaal voor iedereen, je kunt lekker vaak van de glijbaan gaan en chillen in het bubbelbad. Ben je al 7 jaar maar niet dan ouder dan 13 jaar? Kom dan ook chili disco zwemmen. Breng wel je zwemdiploma mee, dat is namelijk verplicht. SCHIEDAM - In ontmoe tingscentrum De 5 Molens wordt vrijdag 28 augustus een gezellige en lekkere vislunch geserveerd. Er kan gekozen worden uit kibbeling, lekkerbek of haring. Opgeven kan tot en met woensdag 26 au gustus. Aanvang van de lunch is 12.30 uur en de kosten zijn zes euro. Graag wel even van te vo ren opgeven aan de bar in De 5 Molens of telefonisch via nummer: 470 55 00, zodat de kok weet hoeveel hij in moet slaan. Mogelijk brengt het initiatief ook bewoners van andere portieken en trappenhuizen op een idee. Harr Wiegman is al gepolst voor een ander project. Foto-.pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3