R0GP|us Koffiebroodje 1,- Brownies 4 stuks 3 Nominatie alfabetiseringsprijs aMMerlaan Servicepunt Houden 'dikke katten' vrijwilligers geen dierenmishandeling gaat wijk in Schiedamse Miss Aruba Echt een goede drummer worden? Kom naar de... QPercussion® D Academy QPercussion® Drum Academy LAATSTE ZOMERRESTANTEN nttnUII 'lx Tei.010 4343906 bakker o Onze webwinkel op O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 26 augustus 2015 5 De Nationale Alfabetiseringsprijzen zijn prijzen voor personen/organisaties die zich in het bijzonder inzetten voor een geletterde samenleving en worden uitgereikt op 7 september. Foto: Irado SCHIEDAM - Irado is genomi neerd voor de Alfabetise ringsprijs 2015 van de Stich ting Lezen Schrijven, in de categorie taaischoling. Het winnen van de Alfabe tiseringsprijs zou een extra stimulans zijn voor de medewerkers die aan de taaltrainingen meedoen en de medewerkers die zich inzetten als taalvrijwilliger. Elke stem telt, dus stem mee op: www.tijdvoortaal.nl/no- minaties. Inmiddels hebben 17 vaste medewerkers en 60 werkzoekende taallessen bij Irado gevolgd. SCHIEDAM - Servicepunt Vrij willigers Schiedam biedt vrijwilligers, samen met or ganisaties die met vrijwilligers werken, onder steuning. Om hieraan nog beter invulling te geven gaat het servicepunt de wijk in. In de tweede week Van sep tember wordt de opening van de nieuwe hoofdloka- tie in het centrum en drie nieuwe extra lokaties in de wijken van de stad gevierd. Er zijn vier openingsfeestjes oprij: maandag 7 september de gezamenlijke opening van de hoofdlokatie en de herstart van de Bewoners- vereniging Schiedam Cen trum, dinsdag 8 september opent de nieuwe lokatie in Oost, op woensdag 9 sep tember de nieuwe lokatie voor West en Nieuwland en tenslotte wordt op donder dag 10 september het nieu we servicepunt in Noord ge opend. Alle Schiedammers zijn van harte welkom. SCHIEDAM - De bazin van de overleden katten Ed en Oscar is onlangs vrijgespro ken van dierenmishande ling. De dierenbescherming trof eind 2013 de beesten op een zolder in de woning in Kethel, nadat de vrouw hulp had ingeroepen. De ruim 10 jaar oude 'br.oertjes' leden aan morbide obesitas. Os car woog ruim 13 en Ed 11 kilo, terwijl gezonde katten 3,5 kilo wegen. De beesten waren zo dik en zwaar dat ze nauwelijks nog konden lopen. Beiden waren hyper gestrest en Oscar moest met een vangstok worden gevan gen, wat hij door zijn slechte conditie niet heeft overleefd. Ed is nog enkele kilo's afge vallen in het asiel met een speciaal dieetmaarbezweek later toch. Justitie stuurde de 40-jarige kattenbazin voor het onthouden van de nodige medische zorg en het te laat inschakelen van dierenartsen een geldboete van 500 euro, omdat twee huisartsen meldden dat de zeer slechte toestand van de katten 'mogelijk' kwam door verwijtbare overvoeding en tekort aan lichaamsbewe ging. „De katten," vertelde de Schiedamse bazin, „wa ren al zo dik, tpen we ze 10 jaar geleden op Marktplaats kochten. Toen we vijf jaar geleden kinderen kregen, trokken de katten zich terug op zolder, waar ze ook hun eten kregen. Meermaals zijn we naar dierenartsen geweest, maar van de lucht werden ze al dik." Een naast de kattenhoudster wonende dierenarts vond niet dat de eigenaresse veel viel te ver wijten. De aanklager eiste voor verwaarlozing van de zorg van de katten deson danks een voorwaardelijke geldboete van 500 euro. SCHIEDAM - Het Schiedam Food Festival is een Multi cultureel eetfestijn vol lek kere traditionele hapjes en gerechten uit onder meer Marokko, Turkije, Somalië, Suriname, Polen, Nederland en de Antillen. Zondag 30 augustus zullen op het plein voor wijkcen trum Dreesplein in Nieuw land van 13.00-19.00 uur verschillende kramen staan, waar gepassioneerde thuis- koks hun culinaire hoog standjes presenteren. Naast al het heerlijke eten kun'je er ook genieten van live muziek en dans voor jong en oud. Toegang tot het Food Festi val is gratis. SCHIEDAM - De in Schiedam geboren Nicole van Tellin gen (20) is afgelopen week end verkozen tot Miss Mun- do Aruba 2015. Vier jaar geleden nog maar rolde Nicole het modellen- vak in toen ze meedeed aan een modellenwedstrijd op Aruba. Nicole zal nu Aruba gaan vertegenwoordigen op de Miss World 2015-verkie- zing. - Van Tellingen kreeg overi gens nog een aantal speciale onderscheidingen tijdens de wedstrijd zoals 'Best Run way' en 'Best Smile. Alysha Boekhoudt werd gekroond tot Miss Universe Aruba 2015. Omdat de bazin wel degelijk dierenartsen en het dierenasiel inschakelde, sprak de rechter haar vrij van de beschuldiging. OPENBARE BESTUURSVERGADERING ROGplus Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 10 september 2015 om 15.00 uur in het pand van ROGplus, Uiverlaan 20b te Maassluis. Geïnteresseerden kunnen deze openbare vergadering als toehoorder bijwonen. Op de agenda staat bespreking van de ont- werp-begroting geagendeerd. De vergaderstukken liggen vanaf 3 september 2015 ter inzage bij de receptie van ROGplus. Dé perfecte drum en percussieschool Les van een zeer ervaren drummer percussionist Gratis proefles Gratis parkeren Op nog geen 5 minuten van het station Binnen 15 minuten met de trein vanuit Rotterdam, Schiedam en Maassluis Bel of kijk voor de vele goedkope lesmogelijkheden: Fuikstraat 2, 3131 CE Vlaardingen Telefoon: 06-23545909 E-mail: info@qpercussion.com Website: www.qpercussion.com/drumacademy LJEEDrX|| 11/ Veerplein 29 3131 CX Vlaardingen www.bakkerammerlaan.nl De aanbiedingen gelden van 27 augustus t/m woensdag 2 september

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5