INRUILACTIE mool&mofe I I I I I I a Schiedam in 't kort SO De 19e Muziek Handicaps LAATSTE WEKEN WAT IS ER TE DOEN IN SC PRIMERA ER Tijdelijk tot 300,- inruilpremie voor uw oude bank! uu 0 n e n EP LEOLUX Primera 2511 "8438" KORTINGSBON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 september 2015 12 Koopzondag in Passage Ook in winkelcentrum Nieuwe Passage is het zondag 6 september weer koopzondag. Ondernemers openen vanaf twaalf uur de deuren en zijn open tot zeker vijf uur. Iedereen die zin heeft in een dagje win kelen is hier aan het goede adres. Wie deze zondagmid dag gezellig komt winkelen maakt grote kans om Freek Flits tegen te komen. Deze kolderieke fotograaf heeft een grote 'schilderijlijst bij zich, waarachter men zich kan laten vereeuwigen. Dit gaat gepaard met de nodige onhandigheden en grappen, waardoor het onmogelijk is om niet te lachen! De foto kan zowel met het eigen mobieltje als met de camera van de fotograaf gemaakt worden. Programma De Boei Inloophuis 'de Boei' is open van maandag tot en met woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en te vinden op de Dam 30. Maandag is er vanaf 10.30 uur naald en draad en om 14.00 uur start creatief met kralen. De dinsdag begint met yoga en om 14.00 uur is er open atelier. Woensdag om 10.30 uur creatief met wol en om 14.00 uur een bezoek aan de Schiedamse parels. Nieuwe bridgecursus Op donderdag 24 september start er een nieuwe bridge cursus voor beginners in Ontmoetingscentrum De Werf in Kethel. Het eerste deel van de cursus omvat 13 lessen die worden gegeven van 14.00 tot 16.30 uur. De lessen worden gegeven door Ton Verdoes, gediplomeerd bridgedocent van de Nederlandse Bridge Bond. Aanmelden: a.verdoes@cai- way.nl. LEOLUX HARTELIJK WELKOM Escudostraat 7 - Barendrecht Woonboulevard Barendrecht - 010 420 41 45 ia 13.00*17.30 f dit/m do 9,30-17.30 t vr. 9.30-21.00 za 10.00-17.00 u www.mooienmore.nl gratis parkeren SELECT DEALER SCHIEDAM - In het Theater aan de Schie vindt zaterdag 12 september de 19e editie van 'Muziek en Handicaps: wij gaan ervoor!' plaats. Vier orkesten bestaande uit mu zikanten met een handicap zullen samen met gastar- tiesten een sfeervolle muzi kale avond verzorgen. Het jaarlijks terugkerende concert is een initiatief van Stichting Rolantino's uit Schiedam. De Rolantino's zullen samen met de mu ziekgroep Wimpie de Do mino's uit Amsterdam en bekend van TV, het Duo Ivan Frank uit Helden/ Panningen en Ago Quod Ago (rolstoeldansen) optre den tijdens deze muzikale avond. Daarnaast zijn er gastoptredens van onder an dere Thomas Berge, Ad van Opstal, Marscha (bekend van Idols) en Javi Escalera.. De avond zal worden gepre senteerd door Jan-Willem de Boer. Bezoekers krijgen een bijzondere avond vol verras singen gepresenteerd en alle bezoekers krijgen een gratis kop koffie of thee. Tijdens de avond zullen medewerkers van Stichting Rolantino's, en vrijwilligers allerlei ta ken vervullen. Kaarten zijn nu al te koop aan de kassa en via de tele foon: 010 - 2 467 467 van het theater en via de website van het theater: www.thea- teraandeschie.nl Kaarten Kaarten kosten 7,50 inclu sief servicekosten en inclu sief garderobe en een kop koffie of thee. Stichting Rolantino's is in 1996 opgericht door Anne- lies Kars uit Schiedam. Dit orkest voor mensen met een beperking telt inmiddels 25 orkestleden. Zij treden op in binnen- en buitenland en worden hierbij ondersteund door een groep enthousiaste vrijwilligers. O Kijk voor meer info op: www.rolantinos.nl Expositie Harg- Spaland Er is weer een nieuwe expo sitie te bewonderen in Harg- Spaland. Kunsteniertje ex poseert er baar schilderijen aan de Willem Andriessen- laan 2 van 1 september tot en met 1 november. Kunsteniertje is Sonja Vrij (47) die in Kethel woont. Daar doet zij veel inspiratie op tijdens haar wandelin gen in het weelderige land schap. De expositie kan worden bekeken op werk en zaterdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. Alzheimer café Op dinsdag 8 september is er vanaf 19.00 uur een Alz heimer Café in de Havenzaal van Frankeland. Het thema van de avond is: 'Voeding bij Dementie'. Voldoende eten en drinken is belangrijk voor iedereen, maar zeker ook voor men sen met dementie. Onder voeding leidt tot een slechte voedingstoestand en zorgt hiermee voor een verslech tering van de conditie en gezondheid. Berdien Schram, diëtist van de Frankelandgroep, geeft praktische tips om iri een goede voedingstoestand te blijven, hoe ondervoeding herkend kan worden en welke voeding(stoffen) de hersenen nodig hebben. Parkinsoncafé In de Havenzaal van Fran keland praat neuroloog Dr. Driesen woensdagavond 9 september bij over de ont wikkelingen op het gebied van de ziekte van Parkin son. Er kunnen natuurlijk ook vragen worden gesteld. Voor meer info: 426 49 25. Kleuterviool Niets mooiers dan als kleu ter te kunnen beginnen met het prachtige instrument, de viool. De-cursus 'kleu- terviool' wordt gegeven aan kinderen van 4 tot 6 jaar en leert ze hoe leuk het is om samen muziek te maken. De lessen worden gegeven op maandagmid dag in basisschool de Klin ker. Bij voldoende aanmel dingen starten de lessen half september en ze kosten 27,50 per maand (incl. les materiaal en het lenen van de viool voor 36 lessen). Voor meer informatie: www. vioolles010.nl Open repetitie Orkestvereniging Wilton Schiedam organiseert zater dag 5 september een open repetitie tijdens de vereni gingendag van winkelcen trum Spaland tussen 10.00 en 11.45 uur. Ze gaan onder andere werken aan de West- side Story, Pirates of the Ca ribbean en de Hans Christi- aan Andersen Suite. Ze nodigen blaasmuzikan- ten en slagwerkers van harte uit om een keer mee te spe- len. Nieuwsgierig? Meespe len? Meld je aan via info® ovwilton.nl. Lekker Hollands! Vrijdag 4 september vindt de maandelijks terugkerende muziekavond Lekker Live! lekker Hollands! plaats in partyzaal De Ketel. Kom je tussen 20.00 en 20.30 uur dan is de toegang gratis. Onder andere Bob Offën- berg, Savana, Meivin en Al fred Schrieks treden op. De Ketel is te vinden in de Westfrankelandsestraat 11. Wie na half negen komt, be taalt tien euro entree. Verhaal van Schiedam Historisch conservator Dirk- Jan List vertelt zaterdag 5 september het Verhaal van Schiedam, dit keer gaat het over bodebussen en andere distinctieven. Dit zijn draag- insignes of onderscheidings tekens die aangeven welke officiële functie de drager ervan bekleedt. De bodebus is hier een voorbeeld van. Het is geen bus op vier wie len, maar een fraai versierd zilveren schildje. De bo debus gaf vroeger de stads bode speciale voorrechten zoals het gratis reizen met de trekschuit of diligence. De gemeentelijke bodebus sen zijn doorgaans versierd met het wapen van de stad. De voordracht vindt plaats op Hoogstraat 74a, 13.00 en 15.00 uur. Toegang gratis. 5 TOT 14 WEKEN LEESPLEZIER KEUZE UIT 7 DAGBLADEN STOPT AUTOMATISCH WWW.KRANTCADEAUKAART.1M Ja Ko*TlNG

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 12