mooi wonen «sa8* ck/o^n BURCHTHUYS Sepp maakt graag een ommetje Open dag op de golfbaan Schrijf je in voor Kern met Pit Laatste Liduinawandelingen Het Boek van de Week: 'Een vorig leven' (8,5) «ia daar wordt u blij van! O www.nieuwestadsblad.nl Zie jij Sepp helemaal zitten? Kom dan langs of neem contact op via nummer 434 53 35. Foto: PR SCHIEDAM - Sepp is een ka ter die graag een ommetje maakt en zeker als ongecas- treerde kater wil je natuur lijk de wijde wereld verken nen. Waarschijnlijk is hij zo verdwaald en kwam hij als zwerfkat in de opvang te recht. Sepp is 3 jaar. Woens dag 2 september wordt hij gecastreerd als zijn eigena ren hem niet blijken te mis sen. In principe is hij een dag later al klaar voor de verhuizing naar een nieuw huis, uiteraard met tuin want deze kater wil gewoon zijn rondje blijven maken. REGIO - Iedereen die gratis kennis wil maken met de golfsport is zaterdag 13 sep tember welkom op de open dag van Golfbaan Schin- kelshoek. Deze golfbaan biedt zowel beginnende als gevorderde golfers vele mogelijkheden. De open dag is zowel ge schikt om een eerste golfbal te slaan als voor de gevor derde speler. Beginners kunnen onder begeleiding van een instruc teur gratis kennis maken met de golfsport in een zo geheten golfclinic. Gevorderde golfers (die in het bezit zijn van een GVB) kunnen deze dag gratis 9 holes boeken. Wel even vo- raf reserveren. Deelnemers kunnen zich aanmelden via info@free- golf.nl of telefonisch op 010- 4602139. Golfbaan Schinkelshoek is misschien bekender als Free Golf en is te vinden in de Zuidbuurt. SCHIEDAM - In de wedstrijd Kern met Pit verbeter je jouw eigen buurt of wijk. Samen met anderen verzin je hoe en wat. Denk aan het organiseren van een buurt- camping in het park, het bouwen van een groot insectenhotel, het opzet ten van een bibliotheekbus of het omtoveren van een braakliggend stukje grond tot een stadsmoestuin. Bin nen een jaar realiseer je sa men het idee en tijdens de wedstrijd krijg je advies van bevlogen professionals. Wil jij graag de handen uit de mouwen steken en zelf iets aan jouw leefomgeving ver beteren? Ga dan naar www. kernmetpit.nl SCHIEDAM - Tijdens de Li duinawandelingen kom je van alles te weten over onze nationale heilige Liduina van Schiedam en natuurlijk wordt er ook een bezoek aan de Basiliek en de Grote Kerk gebracht. Waar heeft Liduina ge woond, op welk slootje maakte Liduina haar nood- Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 september 2015 35 SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Een vorig leven' van Toon Teilegen, dat door Ruud wordt beloond met een 8,5. Volgens T, de verteller van het verhaal, is 'een vorig le ven' de periode tot zijn 13e jaar die hij in het plaatsje N (Brielle) doorbracht. Jacob Laagwater, de vader van zijn vriendje Otmar, heeft een andere visie: 'Een vorig le ven' is het huidige tijdperk waarin de mens leeft. Het leven na de dood is hèt le ven. T is gefascineerd door de verhalen die vader Laag water hem vertelt. Het zijn verhalen uit de Bijbel die Laagwater naar eigen smaak aanpast. Zo zijn de eerste mensen niet alleen Adam en Eva, maar ook een drie tal Russen. En altijd is God aanwezig in zijn I niet altijd als de Almachtige maar vaak ook neergezet als de Onmachtige. Zo wordt de lezer een beeld voorge schoteld van een vrijdenker die kritisch staat ten op zichte van Het Woord. Toon Tellegen, ik heb nooit iets van hem gelezen dat onder de maat was, doet verslag van een jeugd kort na de 2e WO. De jongen T maakt kennis met de taal. Als hij opvangt dat het dorp een querulant huisvest, gaat hij er in het vogelboek op zoek naar. Hij vindt de kwinke lerende vogel niet. Buiten deze gegevens is de novelle een nostalgische terugblik op een tijd waarin Neder land langzaam herstelt van oorlogsperikelen. Tellegen vertelt zijn verhaal op een lichtvoetige, humoristische manier, maar met een filoso fische diepgang. lottige val en waar stond de Liduinaput? Op al deze vragen krijg je antwoord. De gratis wandeling met goodie- bag start om 13.30 uur bij het VVV/SPS kantoor aan de Buitenhavenweg 9. Vooraf aanmelden verplicht: 473 30 00 of mail info@vvvschie- dam.nl. Er wordt gewandeld op 5 september. Met vader Laagwater loopt het overigens niet goed af. Hij gaat aan godsdienstwaanzin ten onder: een 8,5 van Ruud Aret. Woonboulevard Barendrecht Escudostraat 7 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 I gratis parkeren Kwaliteitsbankstel Bankstel Cambridge Luxe rundleder, afgewerkt met kleuraccenten Verstelbare zitting Compleet van 5495,- voor 4250,- KWALITEIT IN MAATWERK Wij presenteren in onze showroom een stijlvolle collectie zitmeubelen van Nederlands vakmanschap. De eigentijdse, moderne uitstraling gecombineerd met een hoge kwaliteit en een perfect zitcomfort. Hartelijk welkom! BIJZONDER FRAAI Een combinatie die klasse uitstraalt! Kom deze eens bewonderen in onze showroom

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 35