Ben je toe aan een andere fiets? 'Nexus zit nog niet op een schopstoel' Je vindt hem op ons prikbord Geen revanche voor Schiedam Nieuwe Stadsblad Restaurant Parckhoeve Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl volgeboekt 50 Jaar 'stukkies' Dames in de min Zilver in Copper Box Of voor een hapje en een drankje O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 september 2015 8 Schiedam is, zoals SCHIEDAM - Schiedam is er niet in geslaagd om in Bij dorp koploper HCAW 2 een nederlaag te bezorgen. In mei wonnen de Gooise re serves met 10-2, maar "die ploeg is", oordeelde coach Leo Voogd, "te kloppen. Dat gaan we in de return proberen". Het lukte niet. Op eigen grond scoorde Schiedam met 7 runs beter dan in Bussum, maar zag de lijstaanvoerder 15 maal over de plaat komen. "Onze start was ongelukkig: al in de eerste inning stond het 0- 7", is het verhaal van Voogd. "Daarna klampen we met 6-7 wel weer snel aan, maar dan geven die gasten gas en zijn we kansloos." Komend weekeinde hebben de Schie dammers vrijaf. de gemeente wenst, in beweging. Dat geldt nog niet voor korfbalvereniging Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Met vijftig deelnemers was het eerste TT4you Scyedam Open voor de jeugd volgeboekt en een succes. Bovendien trok het nogal wat prominenten uit de landelijke A- en kampioen spoule. In de A-klasse ging de eindzege naar de FVT-jonge- ling Max Romeijn, die in de finale vier games nodig had om Scyedam-speler Thomas Baart te kloppen. Wouter van de Niet (TTV Drivers) won in de B-klasse. Hij versloeg in een zinderende halve finale eerst zijn clubgenoot Corian Bakker om vervolgens in de finale Francisca Rijnhout te verslaan. In C-klasse ging de winst naar Colin Chen (Gor- kum). Tweede werd Casper Stein. Voetbal, korfbal, hockey, handbal. Komend weekein de of een week later staan de sporters weer op het natuur- of kunstgras of het asfalt. Om het echie. Om te presteren, want aan verliezen hebben ze een broertje dood. Maakt niet uit of ze in het eerste met veel publiek of in het tiende met wat familieleden als toeschouwers spelen. Het levert mooie, boeiende, lang beklijvende momen ten op. Mijn herinneringen zijn legio en kleurrijk. De halve eeuw sportjournalis tiek, die ik 5 september 1965 voor deze krant begon, zit boordevol hoogte- en diep tepunten. Vol met kampi oenschappen en degrada ties. Met vreugdetranen en tranen van verdriet. Euforie en teleurstelling. Als sport man die het voorrecht heeft om het in woorden om te zetten, besef je hoe jubel en hoe deceptie voelt. In die halve eeuw heb ik sporters zien gaan en komen. Heb ik verhalen gemaakt, die lezers blij maakten, maar soms ook - omdat de waarheid soms confronterend kan zijn - in het verkeerde keelgat schoten. In die jaren is het sportlandschap ingrijpend veranderd en ik voorspel u: dat gaat nog wel even door. Maar van mij bent u voorlo pig nog niet af! Gerard S. Verver SCHIEDAM - Sportief zit er aan de Hargalaan wel bewe ging in. Zaterdag begon de competitie. Het levérde het behoorlijk verjongde acht tal van trainer Erik Speijer tegen ADO een flinke, maar wel wat geflatteerde neder laag (6-13) op. Beweging is er echter nog niet in de door de gemeente geplande sluiting van het knusse complex. Op het Stadserf bruisen allerlei plannen over de grond tus sen de A20 en de Hargalaan, waar de hockeyvelden al volgend jaar braak komen te liggen. "Wij hebben nog niet te horen gekregen, dat we op korte termijn plaats moeten maken", weet voor zitter Jordi Majoor. "We zit- Het toernooi om de International Copper Box Cup in Londen heeft de vrouwen van Ventura zilver opgeleverd. In de hal, een van de accommodaties voor de Spelen van 2012, wonnen de handbalsters driemaal, maar moesten in de finale buigen voor London Angels. Foto: Ventura SCHIEDAM - Het damesvoet bal zit, zeker na de aan wezigheid van de Oranje leeuwinnen op het WK in Canada, landelijk in de lift, maar daarvan is in Schie dam niets te merken. Waar in buurgemeente Vlaardingen maar liefst vijf verenigin gen met een vrouwenelftal aan de competitie deelne men, blijft het in Schiedam beperkt tot één: KethelSpa- land. Dat is opmerkelijk. Niet zo lang geleden hoorden daar ook PPSC, Hermes DVS en HBSS bij. De laatste ver eniging heeft lang. een goed presterend vrouwenelftal gehad, maar zag de aanhang de laatste tijd behoorlijk af kalven. Nu is ook in Harga de handdoek gegooid. ten niet op een schopstoel." Nexus is wel aangeschoven bij Excelsior'20, PPSC en DWS, die in een praatgroep bezig zijn met het formeren van een toekomstplan voor Thurlede. Daar zou het door ODI verlaten gebouw, dat nu tijdelijk gebruikt wordt door Ventura, een alternatief kunnen zijn. "Maar dat is te klein en geen optie." Dat is ook een regelmatig in de wandelgangen geopperde fusie met het Vlaardingse KW niet. "Daarover is op Vlaardings verzoek wel een oriënterend gesprek ge weest. Het leidde tot niets." Iii Thurlede ziet hij wel toe komst. "Daar komen de vel den van Asion vrij." Nexus begon de competitie op het knusse complex aan de Hargalaan met een flinke, maar wel geflatteerde nederlaag. Foto: WM

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 8