The King's Gardens Nationaal Toneel: Solness AGENDA Dit weekend: Opera aan de Schie ACTIVITEITEN Muziek in de Westvestgo- kerk Expositie Rudi Atman Activiteiten voor de agenda Figuranten gezocht Winnaars zomeractie Fourtina brengt een ode aan Tina Turner O www.nieuwestadsblad.nl K ••..■•a Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 september 2015 21 SCHIEDAM - In het kader van de orgelwandeling bespeelt stadsorganist Arjen Lei stra zaterdag 12 september van 12.00 tot 12.30 uur het Standaart orgel in de West- vest90-kerk. Kijk voor meer informatie ook even op de website openmonumenten- dag.nl. Het is traditie dat er tijdens Open Monumenten dag in de Westvest90-kerk optredens zijn van Opera aan de Schie: 13.30 uur: Julie Norman, Jorg Delfos, Gilbert den Broeder (piano) 14.00 uur: Lisa Houben, Edwin van Gelder, Erik van Balen (piano) 14.30 uur: Wiebke Göetjes, Mirjam LO Tam Loi, Gilbert den Broeder (piano) 15.00 uur: Katrien Nauwe- laerts, Julien Traniello, Mir- sa Adami (piano) 15.30 uur: Michal Bitan, Joao Luis Paixao, Ilil Danin (piano) Toegang is gratis. SCHIEDAM - Van 10 tot 24 sep tember is in de Bibliotheek Korenbeurs een expositie van Rudi Atman, gespecia liseerd in het schilderen van monumentale Schiedamse panden, te bezichtigen. Laatste Cultuur Borrelt SCHIEDAM - De alweer laatste Cultuur Borrelt van dit jaar wordt zon dagmiddag 13 september georganiseerd in het Julianapark. Om 14.00 uur begint orkestvereniging Wil- ton, de kwalipop van de eveneens Schiedamse Splinter Brothers volgt om 15.00 uur, waarna om 16.00 uur de vermaarde Robert Jan Stips het pro gramma afsluit. Tegelijkertijd is er bij Ma- trice Uitvaartbegeleiding aan de Prins Bernardlaan weer Open Huis. Ieder een is uitgenodigd om daar de kunst te bekijken. Aldaar kan ook gebruik worden gemaakt van de toiletten. 'Kethel: hoe het vroeger was* SCHIEDAM - Bij boerderij Lansbergen, Harreweg 10-12, wordt 12 septem ber om 10 uur de tentoon stelling 'Kethel, hoe het vroeger was' geopend. Die toont hoe Kethel eruit zag tussen 1900 en 1950. Ondanks de ontwikke ling van Tuindorp, de Vogelbuurt, Kethel-Oost, Spaland en Sveaparken bleef het unieke centrum van Kethel onveranderd. SCHIEDAM - Monumenten en klassieke muziek zijn tijdens Open Monumenten dagen altijd een geslaagde combinatie. Zoals elk jaar organiseert stichting Opera aan de Schie ook ditmaal een festival. Op 12 en 13 september treedt op histo rische lokaties in de bin nenstad een keur aan vo calisten op. Hoogtepunten zijn zaterdag (20.00 uur) de uitvoering van de opera Cavalleria Rusticana in de Havenkerk, zondagmiddag de sprookjesopera Hans en Grietje en de traditionele af sluiting met de Sing Along in de Grote Kerk. Bezoekers worden zaterdag en zondag in menig fraai historisch pand getrakteerd (13.00-17.00 uur) op een pa reltje uit het klassieke reper toire. Zoals van de bekende countertenor Sytse Buwalda die met het Asteria Ensem ble verschillende optredens geeft. Of de befaamde sopra nen Wiebke Göetjes en Mir jam Lo Tam Loi die liederen van Strauss zingen. Voor de allerkleinsten is er zondag 13 september in het Stede lijk Museum een opvoering van Hans Grietje om 12.30 en om 14.30 uur. Toegang gratis. Voor meer informatie: www.opera-aandeschie.nl/ festival. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te.nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait 10, 11, 12, 13 en 16 september 'The King's Gardens' met Matthias Schoenaerts, Kate Winslet en Alan Rickman. In 1684 vraagt de Franse Zonne koning Lodewijk XIV de befaamde tuinarchitect An- dré Le Nötre de tuinen van Versailles te ontwerpen. Le Nötre neemt de nog onbe kende hovenier Sabine De Barra in dienst voor de cre atie van een prachtige fon tein die één van de blikvan gers moet worden. Ondanks dat De Barra als vrouw van het platteland door de heer sende etiquette een ach terstand heeft aan het hof, vecht ze zich een weg naar boven. Doordat ze intens sa menwerken aan hun passie, groeit ook de liefde. Draait komende week in de kleine zaal. Voor reserveringen en info: www.wennekercinema.nl Altijd al eens op het po dium willen staan en mee willen spelen tijdens een voorstelling in een theater? Dan is dit dé kans! Voor de voorstellingen Mariken in de tuin der lusten, Baantjer LIVE! en Spijt! de musical worden figuranten gezocht. In het kader van de week tegen pesten is Homemade Productions op zoek naar jongens/meisjes (12-18) om mee te zingen in de video clip van Spijt! de musical. De opnames vinden plaats op 26 september (aanmelden tot 23 september). Voor Ma riken in de tuin der lusten, woensdag 7 oktober, zijn ze nog op zoek -naar mannen (18-99) die willen figureren in drie scènes. Voor Baantjer Live! - 2, op 15 november, worden mannelijke figuran ten (18+) gezocht die zich willen ontpoppen tot colle ga van De Cock en Vledder. Kijk voor meer info: www. theateraandeschie.nl. Naast de vele inzendingen heeft Theater aan de Schie, in samenwerking met het Nieuwe Stadsblad, drie winnaars gekozen. Thea ter aan de Schie feliciteert Wilma Immerzeel en Nelly van der Meer met de 2e en 3e prijs! De grote winnaar is Nico van der Vliet. Met de winnaars wordt contact opgenomen. SCHIEDAM - Het Nationale Toneel brengt woensdag 16 september, om 20.15 uur, de toneelvoorstellipg Solness, van Hendrik Ibsen, naar Theater aan de Schie. Artistiek directeur Theu Boermans regisseerde eer der bij het Nationale Toneel onder andere de toneelvoor stelling Midzomernacht- droom. Bij het grote publiek werd Boermans bekend door zijn regie voor de mu sical Soldaat van Oranje en het toneelstuk ANNE. Gasten zien in Solness on der andere Mark Rietman en Betty Schuurman in de hoofdrol. In Solness offert een ar chitect op het toppunt van zijn carrière, liefde, gezin en vriendschap op om het hoogste te bereiken. Heeft hij uiteindelijk de juiste keuzes gemaakt? Hij is vervreemd geraakt van zijn vrouw, na de tragische dood van hun kinderen. Dan staat plotseling de jon ge Hilde voor de deur. Ze is mooi en mysterieus. Ze be weert dat Solness haar tien jaar geleden, toen ze nog een meisje was, het hoofd op hol heeft gebracht. Wat wil ze van hem? Komt ze verhaal halen? Wordt ze zijn red ding? In ieder geval weet ze hem ervan te overtuigen nog eenmaal iets werkelijks groots te bouwen. In 1892 is de Noorse toneel schrijver Henrik Ibsen 64 jaar oud en op de top van zijn kunnen. Dan ontmoet hij, op vakantie in de bergen de achttienjarige Weense Studente Emilie Bardach, met wie hij een korte, hef tige relatie heeft. Niet lang daarna verschijnt Ibsens Bouwmeester Sol ness, een toneelstuk waarin hij net zo goed de sluimeren de identiteitscrisis van hem zelf als die van de'gevierde architect Halvard Solness ontleedt. SCHIEDAM - Een regelrechte muzikale ode aan de ouder wordende vrouw, die nog steeds dromen en passies heeft. De legendarische rocklegende Tina Turner is daar een levend voorbeeld van. Fourtina, waarin het indrukwekkende repertoire van La Turner is verweven, is een zinderende show vol passie, rock, onvervalste blues en een spectaculaire lichtshow! Fourtina is een spetterende theaterbeleving, vol energie en emotie en zaterdag 11 september,om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Nurlaila Karim is zonder twijfel één van Nederlands meest veelzijdige zangeres sen. Met indrukwekkende hoofdrollen in musicals als Miss Saigon, Les Misrables en The Wiz wist zij haar naam voor eens en altijd te vestigen in de vaderlandse theater- en entertainment industrie. Dromen laten uitkomen, is één van Nur- laila's artistieke drijfveren. Daarom sprong ze twee jaar geleden in het diepe en nam ze onder andere een cd met zelfgeschreven wereldlijke kinderliedjes op en leverde ze met de cd Chameleon een verrassend volwassen ge luid af. Om vervolgens ook haar opwachting te maken in de musical hit Sister Act, waarin Nurlaila wekelijks zo'n twee keer in de huid kruipt van hoofdpersonage Dolores van Cartier. Maar dit theaterdier en bühnebeest pur sang wil veel meer dromen laten uitkomen. Daarom brengt Nurlaila dit seizoen de spet terende show Fourtina. Nur laila Karim wordt bijgestaan door vier danseressen, drie backing vocals en een ijzer- sterke achtkoppige band. In Solness offert een architect op het toppunt van zijn carriere liefde, gezin en vriendschap op om het hoogste te bereiken. Foto-.pr Fourtina is met recht een show, die je voor altijd zal bijblijven. Foto: pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 21