Fendt CarSvdns! Nieuw bijCampolife: Cursus over beheren financiën CampoUfe Is het haalbaar om nu over te stappen van huur naar koop? SCHIEDAM IN T KORT Zomerfeest Liduinabuurt Annie wint Spalandactie NK Tonnetje Steken Er is meer mogelijk dan je denkt. www.campoliPe.nl (5 T/M 13 SEPT.) ZONDAG 20 SEPTEMBER OPEN! 11 00-17 00 uur CARAVANS CAMPERS VOUWWAGENS RECREATIE O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad -woensdag 9 september 2015 27 Markten in de binnenstad Op de Grote Markt, Lange Kerkstraat en het Land van Belofte staan zaterdag 12 september maar liefst drie markten: de culinaire markt, boekenmarkt en vi- nylmarkt. Tussen 10.00 en 17.00 uur staat er een lint van kramen. Naast deze markten is er dit weekend nog meer te beleven in de binnenstad van Schiedam. Cursus Klik&Tik. De basis Voor wie graag meer met de computer wil doen, maar niet goed weet hoe het werkt, organiseert de Bibli otheek Schiedam de cursus Klik Tik. De basis. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten en wordt ge geven op donderdag 10, 17 en 24 september en 1 en 8 oktober van 10.15 tot 12.15 uur in de Bibliotheek in de Korenbeurs. In deze lessen leer je typen, e-mailen en ga je het internet op. De cursus kost 30 euro; leden van de Bibliotheek Schiedam betalen 25,00. Aanmelden kan bij de Bi bliotheek in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145. Er is plaats voor 6 deelnemers die enige computerervaring hebben en overweg te kun nen met de muis en het toet senbord. Expositie in De Werf In ontmoetingscentrum De Werf wordt zondag 13 september traditioneel een expositie gehouden tijdens het tonnetje steken. Er is werk te zien van enthousi aste cursisten die artistieke aquarellen en acrylschilder- stukken hebben gemaakt. Ook de verrassende werken van boetseerklei en de spek- steen beeldhouwkunst zijn zeker het bekijken waard. De expositie heet Kunst in Kethelen is te zien van 12.00 tot 17.00 uur. Ontmoe tingscentrum 'De Werf' is te vinden tegenover de Sint Jacobuskerk. Muziek in de Bibliotheek Op zaterdag 12 septem ber van 13.00 tot 13.45 uur speelt Le Vieux Passage, be staande uit het duo Richard en Suus, akoestische covers uit het heden en verleden in het atrium van de Koren beurs aan de Lange Haven 145. Laat je aangenaam ver rassen door het afwisselend repertoire: van Beatles tot Franse chansons. Dit muzi kaal luncbconcert is onder deel van de serie 'Muziek in de Bibliotheek'. De volgende editie is op zaterdag 10 ok tober met Istvan Ouborg van het duo MAIS. Filmmiddag in De 5 molens In ontmoetingscentrum De 5 Molens draait vrijdag 11 september de film It's com plicated met Meryl Streep, Alec Baldwin en Steve Mar tin. Dit is het komische ver haal van Jane Adler en baar ex-man Jake. Tien jaar gele den heeft bij haar verlaten voor een veel jongere vrouw, maar nu wil hij haar terug. Net wanneer zij klaar is om verder te gaan met iemand anders. Kaarten kosten twee euro en zijn verkrijgbaar aan de zaal. Dat is inclusief pop corn en een- consumptie. Aanvang: 13.30 uur. Programma De Boei In De Boei op de Dam 30 staat maandag vanaf tien uur de koffie klaar, 's Mid dags is er creatief met kralen vanaf twee uur. Dinsdag is er vanaf 10.45 uur yoga en vanaf 14:00 uur open atelier. Beide activi teiten kosten 1,50. Woens dag vanaf 10.30 uur creatief met wol en vanaf 13.30 uur werken met klei. Voor meer info: 06-17854461 of deboei- schiedam@gmail.com Excursie KNNV Een algeméne excursie naar de Kapittelduinen staat zondag 13 september op de agenda, dat is het duinge bied bij Hoek van Holland. Het vertrekpunt is vanaf de Zeetoren aan de Helmweg 7 om 10.00 uur. Aanmelden kan via Joost de Kurver, ledenadministra- tie@waterweg-noord.knnv. nl of bij het vertrekpunt al daar. Deelname is gratis. SCHIEDAM - Binnen een vrij willigersorganisatie gaat geld om, soms veel geld. Dat dient goed en efficiënt te worden beheerd. Hoe en hoe vaak komt er informatie over de financiën aan de orde in de bestuursvergadering? Begrijpt iedere medeverant woordelijke deze informatie en worden de-goede beslis singen genomen? In septem ber organiseert het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. in samenwerking met Sport service Zuid-Holland de cursus 'financieel manage ment' voor bestuurders/ SCHIEDAM - In de Liduina buurt wordt zaterdag 12 sep tember een zomerfeest geor ganiseerd van 12.00 tot 17.00 uur. Kinderen kunnen zich uitleven op springkussens en op pony's rijden, voor de ouders is er van alles te eten en te drinken. Er is ook een rommelmarkt en een speur tocht door de buurt. Diverse ondernemers uit de buurt verlenen hun medewerking aan de spektakel. Annie Zeeman kreeg afgelopen zaterdag uit handen van wethouder Gouweleeuw een goed gevulde winkelwagen met geschenken. Zij mocht zich de winnaar noemen van een facebookactie die spontaan op poten is gezet door Marianka Muileman van Bram Ladage (Hof van Spaland). Meer dan 300 personen hebben aan de actie meegedaan. Foto-.pr directieleden van vrijwil ligersorganisaties. Indien nodig biedt het Fonds een traject op maat aan, bijvoor beeld bij de begeleiding van het opzetten van de boek houding. De cursus is gratis en start 23 september, meer info: www.fondssv.nl. SCHIEDAM - Muziekvereni ging St. Radboud organiseert zondag 13 september weer het 'NK Tonnetje Steken'. In al die jaren is het evenement uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie in het noordelijke stadsdeel. Tonnetje steken is een oud volksvermaak waarbij de deelnemers in een karretje een baan afrijden en onder weg een ring moeten steken die onder het tonnetje hangt. Degene die misSteekt, krijgt de inhoud van het tonnetje over zich heen. En dat levert elke keer weer hilarische momenten op. Het evenement is te zien op het Kerkplein aan de Kerk- weg, hoek Joppelaan. En er is meer te doen dan alleen kij ken of zelf meedoen. Er zijn op het terrein tegenover de Jacobuskerk nog vele attrac ties, zoals een kinderhoek, springkussen, schiettent en darten. Er wordt eerst ton netje gestoken vanaf 12.45 uur door de jeugd, vanaf 14.00 uur vindt het officiële Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken plaats. Kom nu langs voor een onafhankelijk advies of kijk op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, dé optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld. Langeweg 1a 3274 LZ Heinenoord (Bedrijvenpark Heinenoord) T 0186-60 40 00

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 27