mooi wonen Wie haalt Pacho op? BURCHTHUYS Het Boek van de Week: 'Als de winter voorbij is' Wandelvoetbal start bij SVV Schiedamse naamgever Lezing over kunst na 1945 daar wordt u blij van! 2495,- Woonboulevard Barendrecht O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 september 2015 -j|i Wie op zoek is naar een sportieve hond is bij Pacho aan het goede adres. Bel voor een kennismakingsafspraak naar 010-4345335. Foto: pr porren voor een speurspel- letje. De commando's die hij kent volgt hij netjes op, maar zijn repertoire mag nog iets uitgebreid worden. Dat geldt ook voor zijn conditie, het is duidelijk dat hij niet heel veel beweging gewend is. Lange wandelingen zijn na tuurlijk wel wat hij nodig heeft dus wordt een sportief baasje gezocht. SCHIEDAM - Pacho is een energieke Duitse herder reu van ongeveer 4 jaar oud. Hij vindt het erg leuk als je sa men met hem een potje voet bal speelt. Ook is hij wel te SCHIEDAM- Sunay is de naam geworden van het pasgebo ren olifantje in Diergaarde Blijdorp; een Aziatische jongensnaam die staat voor 'wijs' en 'leider'. De naam is bedacht door Shirley Kroos uit Schiedam. De jury, be staande uit de olifantenver zorgers en vertegenwoor digers van de Metro, koos unaniem voor deze naam uit bijna 8.000 inzendin gen. Shirley vond de naam passend omdat het kleine bulletje veel zal leren van zijn moeder Bangka en oma Irma. Daarnaast lijkt de naam ook op die van ver zorgster Sunny, die rondom de bevalling leuke Fant- Vlogs heeft gemaakt. SCHIEDAM - Jules van der Vuurst de Vries geeft don derdag 17 september een le zing over de kunstenaar als uitvinder en onderzoeker in De Korenbeurs. Inloop met* koffie en thee start om 19.30 uur. De kunstgeschiedenis kent veel voorbeelden waarbij een kunstenaar de status SCHIEDAM - Seniorenwelzijn is in samenwerking met SVV donderdag 3 september gestart met wandelvoetbal. Eerst werden de deelnemers getest, daarna begon de trai ning onder toeziend oog van enkele nieuwsgierige toe schouwers. Voor de deelne mers is het de eerste keer na vele jaren dat zij weer op het veld staan. Dat is best even wennen. Maar alle deelne mers komen enthousiast het veld af. De trainingen zijn donderdag gestart maar er is nog plaats voor meer deel nemers. Zowel mannen als vrouwen kunnen meedoen. Het seizoen omvat 35 trai ningen en loopt van septem ber tot en met november en van februari tot en met juni. Kosten: 15,- per maand. Als deelnemers later starten wordt dit verrekend. Lijkt het je ook leuk om mee te doen? Kijk dan voor meer informatie op de website: www.seniorenwelzijn.nl of bel: 248 68 88. van uitvinder of visionair heeft. Grote (be)denkers, die soms een royale hoeveelheid fantasie hebben: Leonarda da Vinei, Tinguely, Pana- marenko, Constant en Theo Jansen. Kaarten a 5,- zijn te koop bij de Bibliotheek in de Korenbeurs en bij het Stede lijk Museum Schiedam, ook op de avond zelf. SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn of Ruud Aret van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Als de winter voorbij is' van Tho mas Verbogt, dat door Ger ben beloond wordt met een 8,5. Sommige dingen die we meemaken, verdwijnen di rect uit ons geheugen, ter wijl we andere gebeurtenis sen ons hele leven met ons meedragen. Ze krijgen door het herhaaldelijk herinne ren meer belang en diepte. Hierover en over nog veel meer gaat het in de aangena me nieuwe roman van Tho mas Verbogt. Het verhaal springt in korte hoofdstuk ken van herinnering naar herinnering en dit zorgt voor een prettig effect. Het boek begint met een lange herinnering van de hoofdpersoon aan pleegzus Becky, die na de Tweede Wereldoorlog in het gezin wordt opgenomen. Het moment dat ze weer ver trekt en kort daarna in een treinongeluk om het leven komt, wordt nog vaak in het hoofd van de hoofdpersoon afgespeeld. De sleutelpassage in het boek is een kus die hij op jonge leeftijd krijgt van een nog jonger meisje. Dit zorgt voor een band tussen beide die de jaren overstijgt. Het terugdenken en terugvinden neemt voor de hoofdpersoon een steeds grotere plaats in in zijn leven. Door de op elkaar gestapel de herinneringen wordt het je als lezer soms wel lastig gemaakt. Waar in de tijd zijn we nu? Maar dit zorgt ook voor een mooie, soms meditatieve leeservaring. Bescheiden, introvert, sympathiek en daardoor juist groots. Woorden die door Gerbens hoofd gaan als hij aan dit boek denkt. aan uw wensen. 100 ZltPlaats Voor Uvv oude Z'tmeubel 'Perzaiiï9ek°chte aant»edma*n Fraaie Duitse Hoekbank Topkwaliteit! Zitcomfort met interieurvering Informeer naar de maatmogelijkheden, Tijdelijk van 2995,- voor Escudostraat 7 2991 XV Barendrecht 010-456 69 99 gratis parkeren Kwaliteitsbank, in stof en leer leverbaar In stof vanaf KWALITEIT IN MAATWERK NewSity bij Burchthuys, een stijlvolle collectie zitmeubelen van Nederlands vakmanschap. Eigentijdse uitstraling, hoge'kwaliteit en een perfect zitcomfort. Maatvoering en bekleding zijn volledig aanpasbaar BIJZONDER FRAAI 2,5 zitsbank in stof/leercombinatie Tijdelijk van 1650,- voor 1450,- Relaxbank Keulen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 31