Platina wat er blinkt auping plaza auping Open Ateliers plaatst ambacht naast kunst Wij bezorgen een frisse morgen Nieuw! 'Bewegen is gezond' SCHIEDAM - Bewegen is goed voor lichaam en geest. Vol doende beweging houd je soepel en werkt ontspannend. Een fysio therapeut vertelt hier graag meer over tijdens de Argos l'Entrée themabijeenkomst 'Bewegen is gezond!' op woensdag 16 september in zorgcentrum Frangois Ha- verSchmidt. Tijdens de bijeenkomst is er informatie en zijn er prakti sche tips. Toegang is gratis vanaf 09.30 uur. Nieuwland Festival SCHIEDAM - Op 12 en 13 September wordt weer het Nieuwland Festival georga niseerd door en voor bewo ners op het Wibautplein. Za terdag 12 september wordt het festival om 12.00 uur geopend door wethouder Mario Stam en barst het pro gramma los. Gedurende de dag zijn er optredens, leuke workshops voor de kinderen en span nende attracties voor de tie ners en jongeren. Ook zal er een markt zijn -waar oude en nieuwe spul len verkocht worden, en bij de wereldkeuken kun je heerlijke hapjes kopen uit verschillende landen. Het festival duurt op zater dag tot 20.00 uur. Op zondag is er feest van 12.00 tot 17.00 uur en ook dan is er weer van alles te doen. O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 september 2015 33 Het was feest bij het Schiedamse echtpaar Henk Drijver (95) en Henny Drijver-Copier (91). Zaterdag 30 augustus waren ze 70 jaar getrouwd en vierden dat een week later uitbundig in zaal Beatrix. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Thuis is het pla tina huwelijksfeest ook niet onopgemerkt voorbijgegaan. Op de trouwdag werd er een prachtig oranje boeket bloe men bezorgd, met de felici taties van Zijne Majesteit de Koning en Hare Majesteit de Koningin. Burgemeester La- mers liet zich ook niet onbe tuigd. Voor de eerste keer dit jaar bezocht hij een 70-jarig bruidspaar en omdat dit zeer uitzonderlijk is, verge zelde mevrouw Lamers haar man. Henk Drijver en Henny Co- pier ontmoetten elkaar in de oorlog. Weggebombardeerd uit Rotterdam kwamen ze naast elkaar te wonen in de Boerhaavelaan. Toen Hen- ny's ouders naar een ver jaardag gingen, stonden ze op een avond beide op de veranda. Henk vroeg: 'Ga je mee een straatje om?' Ze hadden elkaar veel te ver tellen. De wijnhandel van Henk's vader was door de Duitsers in brand was ge stoken. De vader van Henny wist zijn gezin met zeven kinderen onder het puin van zijn gebombardeerde woning vandaan te halen. Ze trouwden op 30 augustus 1945 en kregen hun eerste eigen woning ook weer aan de Boerhaavelaan. Het echt paar Drijver geniet een goede gezondheid, is nog heel ac tief en geeft hun geheim van 70 jaar gelukkig zijn graag prijs: 'Geven en nemen en zwijgen op zijn tijd!' Door Kor Kegel SCHIEDAM - Het was een goed idee, vorig jaar, om de formule van de Open Ate liers te versterken met de deelname van creatieve on dernemers. Het programma wordt er rijker van. Zodoen de verkeren de beeldend kunstenaars in Schiedam ook de komende twee week ends in het gezelschap van vormgevers, edelsmeden, architecten, fotografen en designers. De kunstroute is een kunst- en ambachtroute geworden. „Bijzonder is dit maal, dat er ook collectieven actief zijn in leegstaande fa brieken en winkelpanden," zegt Frits Kloppers, die al 17 jaar drijvende kracht is achter de Open Ateliers. .Bijvoorbeeld aan de Gusto- weg 45 zijn vijftien creatieve ondernemers aanwezig om hun werk te laten zien aan het publiek. De Gustoweg is weliswaar Rotterdam, maar de locatie ligt net over de gemeentegrens en wé kon den dat fabriekspand bij de route betrekken." Ook zijn er pop-up-expositieruimten en zijn er winkelpanden ter beschikking gesteld. Zo laat Ahrend van Ipenburg op het Broersveld zien wat hij met zijn restauratiewerkplaats vermag. Op de website van Open Ateliers 2015 staat dat de kunstenaars sinds 2007 jaarlijks open huis houden in hun atelier, maar het ge beurt al sinds 1998, toen op initiatief van Frits Kloppers in Schiedam en Beaty Czetö in Vlaardingen. Zij bevor derden dat Schiedamse kun stenaars ook in Vlaardingen meededen en Vlaardingse kunstenaars in Schiedam. Tegenwoordig staat Open Ateliers ook open voor 'cre atieven' van elders. Cultuurwethouder Houtkamp opent de Open Ateliers vrijdag om 17.00 uur in de Sodafabriek aan de Makkersstraat. Foto:pr De Auping Original boxspring met AVS® Al vanaf €1.975,- (in de maat 180 x 200/21 Ocm) Wie kiest voor de Original boxspring kiest voor Auping perfectie. De perfectie zit in het unieke Actieve Ventilatie en Support Systeem (AVS®) welke in maximale ventilatie en perfecte ondersteuning voorziet. Kom naar onze winkel en laat je adviseren over comfortabel slapen en fris en uitgerust wakker worden. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring Auping nights, Better days Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 Burgemeester en mevrouw Lamers feliciteren het 70-jarig bruidspaar Drijver-Copier. het volledige interview is te vinden op onze website: www.nieuwestadsblad.nl Foto: Morius Schinkel www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 33