Natuurdag Boshoek 'i3i SPECIALE INTRODUCTIE HR-V EN JAZZ viietiand weer Fittest is terug voor seniorvriendeiijk deelnemers vanaf 35 jaar G. VERHAGEN AUTO'S B.V. ZATERDAG 19 EN ZONDAG 20 SEPTEMBER VAN 10:00 16:00 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 9 september 2015 39 Ruben van maaren is weer aanwezig met zijn roofvogels en daar komt altijd veel publiek op af. Foto: Boshoek Natuurcentrum De Boshoek organiseert zondag 13 september weer de inmiddels traditionele natuur themadag. Door de redactie SCHIEDAM - Grote publieks trekkers zijn altijd de vogel- spintentoonstelling en roof vogelshow van Ruben van Maaren. Gijsbert Kortekaas, een au toriteit op het gebied van vogelspinnen, geeft tussen 11.00 en 16.00 uur uitleg over deze dieren, maar ook kun je bij hem een vogel spin op je arm nemen. Wie durft? Ruben van Maaren en zijn team geven op verschillende tijden demonstraties met de roofvogels, waarbij de hulp van het publiek weer zal worden ingeroepen. Naast een condor, kerkuilen, gie ren en valken nemen ze ook weer nieuwe soorten als de zwarte gier mee. Uilenballen Kinderen kunnen zich bin nen weer bezighouden met het populaire uilenballen pluizen, knutselen met pa pier, nestkasten timmeren en hun kennis op natuur gebied testen bij de natuur- quiz. Ook het Natuur Milieu-Edu catief Centrum (NME) van de gemeente Schiedam, speel-o-theek Ikkie eri de voorbeeldtuinen van de Groene Raat zijn deze dag open. Al deze instellingen en verenigingen vertegen woordigen de Schiedamse Groene Driehoek of: Kethel poort tot en van Midden- Delfland. Toegang deze dag is natuur lijk weer gratis. Natuurcen trum de Boshoek is te. vin den tussen het Bachplein en de Harreweg. SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft voor de tweede keer het keurmerk Seniorvriendelijk Zieken huis weten te behalen. Dit keurmerk toont aan dat het ziekenhuis goed is inge richt op de zorg voor oude ren. De verlenging van het keurmerk is een mooi re sultaat waar het ziekenhuis trots op is. Om dit te vieren wordt woensdagmiddag 23 september een fotoactie ge organiseerd. Het ziekenhuis heeft speci fieke services en voorzienin gen in het gebouw, gericht op ouderen. Zo zijn er gasthe ren en -vrouwen aanwezig om patiënten en bezoekers te helpen bij binnenkomst. Op alle afdelingen wordt zorgvuldig ingespeeld op de behandeling van ouderen. Tijdens de opname wordt bij ouderen extra gelet op voeding, comfort, functie- behoud, valpreventie en risicovolle medicijncom binaties. Medewerkers van alle afdelingen zetten zich continu in om de zorg voor de oudere patiënt in het hele ziekenhuis op een hoger peil te krijgen en te behouden. Woensdagmiddag23septem- ber kunnen senioren tussen 12.00 en 15.00 uur op de foto met hun (kleinjkinderen in een speciale fotostudio die die dag in het ziekenshuis wordt ingericht. Ze zijn dan model voor de voorkant van het patiëntenmagazine 'SA MEN' van de Sint Francis- cus Vlietland Groep, Na een afwezigheid van drie jaar wordt maandag 5 oktober weer een Fittest gehouden voor de inwoners van Vlaardingen en Schiedam. Door Peter Spek SCHIEDAM - In 2012 vond de laatste Fittest plaats en deze was toen bestemd voor deel nemers vanaf 55 jaar. Dit jaar staat deze gezondheid stest open vöör iedereen vanaf 35 jaar. Opticien Naast de fitheid van de deel nemers wordt kracht en le nigheid getest en is er een opticien en een audicien aanwezig. Mochten er zor gelijke resultaten uit de test komen, dan kan dat direct besproken worden met éen arts, die dan een doorver wijzing kan geven naar de huisarts of specials. Deelna me aan de test kost 7,50 per persoon, dit is inclusief een kop koffie of thee. Er kan tot en met 15 september inge schreven worden. Informatiemarkt Naast de Fittest is er een informatiemarkt over ge zondheid en bewegen, waar informatie te verkrijgen is over verschillende welzijns- instanties, sportverenigin gen, vrijwilligerswerk en sociale dienstverleners uit Schiedam en Vlaardingen. De Fittest vindt plaats bij: Optisport, sporthal Mar griet, Nieuwe Damlaan 5, Schiedam. Aanmelden Aanmelden kan per tele foon op nummer 435 25 34 of via e-mail op rene@stich- tingvib.nl. Op de fittest wordt onder andere de lenigheid getest van de deelnemers. Foto:Peter Spek The Power of Dreams Driemanssteeweg 698 3084 CB Rotterdam 010-4801166 www.honda-verhagen.nl DE HONDA HR-V is verkrijgbaar vanaf C-label. C02-uitstoot: min. 104 g/km - max. 134 g/km. Gemiddeld brandstofverbruik: min. I op 25 km (4,01/100 km) - ma*. I op 17,5 km (5,71/100 km).

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 39