Fietsen op asfalt van nieuwe A4 Druk bij bootcamp Groenoord EöBISLBzB Tunnel vol hightech snufjes ANBO-NIEUWS Onze sociëteit draait weer op volle toeren COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Utrecht SunedsiR Rijkswaterstaat had op hooguit zestig belangstellenden gerekend, uiteindelijk fietsten zaterdag 1300 mensen over de nieuwe A4 tussen Schiedam en Delft. Foto: Rob Kamminga Het nieuwe asfalt testen met de fiets? Dat staat uitnodigend op de site van Rijkswaterstaat. Fietsen op de nieuwe snelweg tussen Delft en Schiedam, wie wil dat nou niet? Ondanks het slechte weer fietsten ruim 1300 fietsers afgelopen zaterdag op de nieuwe A4. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Rijkswaterstaat ging vooraf van maximaal zestig bezoekers uit, er kwa men er uiteindelijk ruim 1300 die als groep met gids, helm, werkschoenen en hes je, fietsend de splinternieu we rijksweg op gingen. Door de massale toeloop besloot de organisatie in de haast om iedereen dan maar 'vrij' te laten fietsen over het stuk tussen de tunneluit gang en het eco-aquaduct in Midden Delfland. Twee kilometer peddelen Een fietsroute met linten afgezet; twee kilometer ped delen in een lange zilveren tunnel. Half verdiept en met open dak waar de wind vrij spel heeft. Met uitzicht op een lange, rechte asfaltbaan. Veiligheid staat voorop bij de openstelling. Daarom geen fietstocht door de tun nel, zo leggen de vele gidsen in felrood RWS t'shirt uit aan bezoekers. Die op hun beurt weer teleurgesteld re ageren op het rode lint voor de landtunnel. Eigen hoütje Andere fietsers nemen deze teleurstelling voor lief en fietsen op eigen houtje rich ting Delft. Net zoals tijdens de autolo ze zondagen in de jaren 70. "Ik heb nooit gedacht dat ik hier nog eens op een nieuwe rijksweg zou staan", reageert een 76-jarige Schiedammer bewonderend. Hij kent de lange voorgeschiedenis van de weg die al in de jaren vijf tig gepland stond. "Beter laat dan nooit", zo reageert hij. Reageren? redac,tiejis@we- genermedia.nl SCHIEDAM - Veel dames van 12 jaar en ouder kwamen woensdagmiddag 2 septem ber naar Bootcamp 2015, onderdeel van 'Groenoordse Vrouwen In Beweging'. Deze actie gaat over een ge zonde duurzame leefstijl, met bewegen, sporten en ge- zondevoeding voorvrouwen en meiden in Groenoord. De middag werd geopend door wethouder Gouwel eeuw. Met een kleine toe spraak en een partijtje boksen tegen mevrouw Lam- merts van Bueren van SWS Welzijn liet ze zelf zien over de benodigde sportiviteit te beschikken. Daarna werden de dames uitgedaagd deel te nemen aan de verschillende activiteiten. Bij de Scouting Tono-groep konden de mei den de bungeerun proberen of een metershoge piramide van bamboe bouwen. Ieder een concludeerde na afloop dat het een geslaagd evene ment was. vervolg van boven SCHIEDAM - De nieuwe rijks weg A4 is met verkeersbor den en rijbaanstrepen bijna klaar. "Maar nog niet hele maal", legt voorlichter Mari Arends uit. In december volgt de ope ning en daarom is er mo menteel grote druk op de aannemer om deze deadline ook daadwerkelijk te ha len. Momenteel is het een erg hectische periode, legt Arends uit, een periode van testen om aan alle veilig heidseisen te voldoen. Toelichting In het bezoekerscentrum wordt deze zaterdag de wer king van de tunnel uitge breid toegelicht. Een volle zaal vuurt vaak technische, vragen af op de voorlichters. Wat is het verschil tussen een vangrail en geleiderail bijvoorbeeld? Dat vraagt iemand zich hardop af. De laatste blijkt vooral veiliger te zijn. En waarom wordt er dubbel Zeer Open Asfalt Be ton (ZOAB) gebruikt en wat als er brand uitbreekt in de tunnel? 7^1 deze vragenstellers wor den snel gerustgesteld met een duidelijk antwoord. "Immers", zo wordt verze kerd. "De derde landtun nel van Nederland krijgt de nieuwste (hightech) snuf jes." En wat als de tunnel onder water loopt? "Dat kan niet" is het antwoord. De tunnel ligt boven ANP en dus kan je mischien zelfs beter naar de tunnel toe gaan als de dijken ooit nog eens zouden breken. Heerlijk, ik vergelijk onze socië teit altijd met een bijenkorf. Op sommige momenten is het reuze druk en soms is het zo lekker rustig dat je ondanks dat er veel mensen aanwezig zijn, een speld kan horen vallen. Zelf vind ik luidruchtige dagen het gezelligst. Wij krijgen weieens de vraag of wij bridge zouden kunnen organiseren. Bridge is een spel waarbij het rustig moet zijn en dat is nu net iets wat wij niet kunnen garan deren. Nee, elke woensdagmiddag is het echt volle bak met kaarters. Je kunt dan klaverjassen en jokeren, er is een Rad van Avontuur met leuke prijsjes en een hapje en drankje. Ik moet altijd lachen om de soms serieuze gezichten als het niet naar wens gaat. Helaas kan ik niet klaverjassen. Het komende jaarfeest is altijd een druk bezochte dag. Dit jaar is het op zondag 20 september. Voor het bedrag van 10 euro kun je genieten van een heerlijk feest. Er is muziek, ons eigen shantykoor treed op net als de Rijnmondband, er is een grootse bar becue en een loterij waar prachtige prijzen te winnen zijn. Door de grote belangstelling moet je je eerst opgeven op nummer 426 28 08 en vragen of er nog plaats is en dan meteen je bijdrage overmaken op rekeningnummer NL06INGB0000692395 om zeker te zijn van een plaatsje. De sociëteit is best wel groot, maar vol is vol. Nog niet opgegeven en betaald? Wacht daarom niet te lang. Ik ga duimen voor prachtig weer in ieder geval. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan de ANBO in Schie dam) WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Medig BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wègenermedia.nl Wegener Media BV Schiedammer gewond, politie staat voor raadsel SCHIEDAM - De politie in Rotterdam komt graag in contact met getuigen die kunnen vertellen wat er op 17 augustus met een man uit Schiedam is ge beurd. Omstanders zagen op die maandagmiddag rond 14.00 uur een 57-jarigé man uit Schiedam op de Colijnstraat aan de achter zijde van de Lidl op straat liggen. De man had een hoofdwond en was niet aanspreekbaar. In zijn buurt stond zijn fiets te gen een betonnen paaltje geparkeerd en wat ver derop stonden persoon lijke spullen op straat. De omstanders belden 112 en het slachtoffer werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij een week in coma lag. Na die week kwam het slachtoffer langzaam bij. Hij is beperkt aanspreek baar en weet niets over de bewuste dag te zeggen. De politie komt graag in contact met mensen die hebben gezien wat er met het slachtoffer gebeurd is. Wie geen getuige was, maar wel andere informa tie heeft die duidelijkheid biedt, wordt eveneens ge vraagd met de politie te bellen. De recherche komt ook graag in contact met de blonde jongeman die in de zwarte auto wegreed en wil hem graag als getuige spreken: 0900-8844. ledereen welkom bij startbijeenkomst SCHIEDAM - Op 7 juli heeft de gemeenteraad de kadernota 'Kom maar op!' Bewegen en spor ten Schiedam vastge steld. 'Kom maar op' is gebaseerd op gesprekken met heel veel betrokken Schiedammers. Van jong tot oud. Uit al deze ge sprekken blijkt een enor me ambitie. Hoe en waar deze ambitie vorm krijgt - op straat, in parken, op pleinen en sportvelden - is aan de stad. Het maken van het uitvoeringspro gramma start maandag 14 september. Die avond be spreken inwoners, maat schappelijke organisaties, sportaanbieders, scholen, welzijn- en zorginstellin gen en gemeente hoe ze de ambities op het gebied van bewegen en sporten wil len gaan realiseren. Ook wordt de nieuwe digitale Schiedamse sport- en be- weeggids gelanceerd. Na afloop van dit inhoude lijke programma hebben de aanwezigen gratis toe gang tot de inspirerende film 'Goud, de kracht van sport'. Alle Schiedammers zijn, na aanmelding via sport@ schiedam.nl, van harte welkom. De inloop is maandag 14 september om 18.45 uur in de the aterzaal Van het Wenne- kerpand, Het programma start om 19.00 uur. De film begint om 20.00 uur. De avond eindigt rond 22.00 uur met een drankje. Bij de scouting tono-groep kon een piramide worden gebouwd. Foto: pr

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3