€59; Woman in Gold in Wenneker Sw.egt~>.~. AGENDA Steely Fan in het Wennekerpand Nieuwe website theater Extra geschiedenisquiz door de hitte Activiteiten voor de agenda 24 t/m 27 september Ahoy Rotterdam mm* ar ww.nationaletaptoe.nl nu O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 september 2015 14 Wijning Wijn en Beleving presenteert in samenwer king met Rijnmond Beeld en Geluid het optreden van de Nederlandse Coverband Steely Dan in het Wenne kerpand op 17 september. Steely Dan is een begrip bij muziekliefhebbers, met name muzikanten. Het ver baast menig persoon hoe veel bekende nummers zij geschreven en uitgevoerd hebben. Bij het beluisteren heb je niet meteen door dat het technisch van het al lerhoogste niveau is. Steely Fan (de naam zegt het al) presteert het om een podi um vol te krijgen met louter Nederlandse goede muzi kanten die hun hènd niet omdraaien om deze uitda ging aan te gaan. Donderdag 17 september, 20.00 uur. Kaartverkoop via Wijning Wijn en Beleving, Dam 40. Het nieuwe theaterseizoen van Theater aan de Schie is feestelijk van start gegaan met een nieuwe website: theateraandeschie.nl; fris, modern en toegankelijk en geschikt voor mobiel en/of tablet. De nieuwe website heeft een vernieuwende look and feel en is modern en toegankelijk. SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema draait vrijdag, zater dag, zondag en woensdag de -film 'Woman in Gold' met in de hoofdrollen He len Mirren, Ryan Reynolds, Katie Holmes en Daniel Bruhl. Wanneer de Joodse Maria Altmann vlak voor WO II met haar familie naar Amerika vlucht, laat ze alles achter, waaronder ook vijf belangrijke schilderijen. Na de oorlog komen de kunst werken in handen van de Oostenrijkse overheid. Eén daarvan was het iconische Portret van Adèle Bloch- Bauer van de beroemde Weense schilder Gustav Klimt. Maria slaat de han den ineen met advocaat Randol Schoenberg. Samen vechten ze om de belangrij ke stukken terug te krijgen. Het schilderij van Klimt werd in 2006 voor 135 miljoen dollar geveild, waarmee het één van duurst geveilde schilderijen aller tijden is. Zie: www.wennekercinema.nl SCHIEDAM - Elke eerste za terdag van de maand wordt namens de Historische Ver eniging een Verhaal van Schiedam verteld. Een kor te voordracht waarin een Schiedams historisch on- derwerp wordt besproken. De lezing begint om 13.00 uur en wordt om 15.00 uur herhaald. Op zaterdag 4 juli was het zo warm dat ze de winkel moesten sluiten. Het Ver haal van Schiedam van die dag is toen verplaatst naar zaterdag 19 september. Schiedammer en Zakken drager Cees van Giezen pre senteert dan de Schiedamse Geschiedenisquiz. De vier onderwerpen zijn: algemene geschiedenis van Schiedam, historische gebouwen, stra ten en pleinen en jenever. Bij elke categorie worden vijf multiple choice vragen gesteld. Voor de winnaar is een prijs beschikbaar. On der de deelnemers wordt een extra prijs verloot. Speel mee op zaterdag 19 september om 13.00 uur of om 15.00 uur. Test je histori sche kennis van Schiedam en win een prijs. Aanmel den is niet nodig. Loop ge woon binnen. Wie de Schiedamse Geschie denisquiz bij wil wonen is welkom op de Hoogstraat 74A. Toegang is gratis. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen op de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. ACTIVITEITEN KlasSjiek op het Water Ook gecharmeerd van het Prinsengrachtconcert? Dan mag je dit gratis concert niet missen: KlasSjiek op het water op zaterdag 19 september. Het programma varieert van Klassiek tot Modern. Het orkest leidt je van Mozart naar John Len- non en van Bizet naar de Black Eyed Peas. Stichting Schiedams Water presenteert het in samenwerking met het Rotterdams Jeugd Sym fonie Orkest (RJSO) en Music Generations Oude Sluis, vanaf 19.30 uur, toegang is gratis. Sweet Notes Night at Jazzpodium Jazzpodium Waterweg neemt haar bezoekers tijdens haar eerste Sweet Notes Night op 24 september mee naar het roerige nachtleven rond Broadway. In de eigen jazzclub, de monumen tale St. Joris Doele, zullen tien fantastische jazzmu sici de tijd terugdraaien. Met 'New York Round Midnight' waan je je in de glorietijd van de jazz in de jaren vijftig en zes tig in Amerika. Aanvang: 20.00 uur, niet-leden 20 euro, leden 10 euro. MILITARY Een Hanson productie n de Doelen Rotterdam www.zondagochtendconcerten.n róttorda^ v fonds Bestelformulier Zondagochtendconcerten najaar 2015 Omschrijving Prijs Aantal Bedrag Keuzepassepartouts Ik neem alle concerten met korting (6 x 11,30 €67,80 Ik neem 4 concerten, keuze-passepartout (4 x 11,90) 47,60 1 november Simon Garfunkel Tribute €13,60 8 november Bill and hisHawaiians €13,60 15 november Ein Morgen In Wien - Groot Operette Gala €13,60 22 november Laura Fygt Trio Malando €13,60 13 december Herman van Veen Edlth Leerkes €13,60 20 december White Christmas at de Doelen €13,60 Administratie, porto- en verzendkosten 4,00 TOTAAL BEDRAG: Dhr/Mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: jinir- -Email: Bank/girorekening: Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. Ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. Handtekening: ..4;.»....» - 2 nachten in het sfeervolle centrum van bruisend Groningen! normaal €99,- Verblijf in een charmant historisch pand Vlakbij musea, theater en de gezellige Groningse kroegen FORMULIER UITKNIPPEN EN INSTUREN! Hanson BV, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. Tel. 010-4225244

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14