Chocoladefestival wordt weekend van pure verwennerij SCHIEDAM RBC group neemt SERIS over Doe ook mee met Happy in Nieuwland! Hercules viert 100-jarig bestaan 'Blind' NK winnen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 september 2015 17 Schiedam is van oudsher jeneverstad. Maar ook chocoladestad als het aan De Bonte Koe ligt. Met een jaarlijks terugkërend festival wil onderneemster Carmel Klein de Lange Haven drie dagen omtoveren tot een groot chocoladefestijn. Frank Willemse Bart vd Linden SCHIEDAM - Een weekend lang wordt Schiedam een groot chocoladefestijn en komt de Lange Haven tij dens de Brandersfeesten in het teken te staan van de zoete smaak van cacao. Van een chocolademodeshow tot diner met chocoladege rechten en je kunt zelfs met je kleren aan in een bad vol chocolade stappen. Wie wil dat nou niet? Ruim 23 jaar geleden open de Klein haar chocolaterie aan de Lange Haven. In een prachtig oude distilleerderij waar zij van haar zwager het vak leerde en uitbouwde. Een chocoladewerkplaats, waar je voor je neus ziet hoe bonbons, pralines en kunst zinnige objecten worden ge maakt. Naast de werkplaats de winkel annex tearoom. Met deze zomer uitbreiding met het pand van Jacques Tange twee deuren ver derop. Waarom een nieuw festival? "Als dank voor alle steun en klandizie uit Schie dam die we in de loop der jaren hebben ontvangen", vertelt Connor Klein, zoon van de oprichtster. En een aanvulling op de Branders feesten als de Lange Haven vol ligt met bootjes. Carmel REGIO - SERIS Nederland en RBC Group hebben besloten de activiteiten van de divi sie Safety van SERIS en alle personeelsleden werkzaam binnen deze divisie onder te brengen bij RBC Group. RBC Group neemt de Neder landse Safety Divisie over. De in Rotterdam gevestigde RBC Group heeft de afgelo pen jaren een gezonde groei weten te realiseren en staat voor compleet in veiligheid. Binnen de Benelux heeft het bedrijf een naam hoog te houden waar het gaat om strategische advisering van bedrijven en instellingen over de meest uiteenlopen de veiligheidsaspecten en het leveren van veiligheids diensten. Michel Tooren, directeur RBC Group, laat weten zeer content te zijn met de over name. "Een strategisch voor ons goede stap. We reali seren met deze overname extra groei qua mensen en omzet. Groei is naar onze mening noodzakelijk bin nen onze branche." ■- Chocoladekunst van De Bonte Koe, hier met Carmel Klein op de foto, is te zien en te verkrijgen in de winkel en productieruimte op de Lange Haven 50,54 en 56. Het Chocoladefestival is gratis te bezoeken: www.debontekoe.nl. Klein bekent dat ze al jaren met het idee rondloopt in haar achterhoofd. "Het is reuzespannend allemaal", geeft ze aan, "Want dit fes tival is een pilot en het is maar de vraag of de geplan de activiteiten aanslaan. Het programma ziet er in ieder geval smaakvol uit." Belevenis "We willen voor onze gasten een belevenis creëren", zeg gen de organisatoren. "Het moet een ontdekkingsreis worden, waarbij je chocola niet alleen kan proeven, maar ook zelf kan maken. Het moet een interactie wor den tussen de chocolatiers en het publiek." Waar het Chocofestival los gaat met attracties als- een vier gangendiner, een choco-modeshow en choco 'ALLES KAN, ALS JE ER MAAR CHOCOLA VAN KUNT MAKEN' drinken, snoepen of keuren. "Als je er maar chocola van kunt maken", zegt Connor geheimzinnig. Voor kinde ren komen er workshops met snorren en chocobril- len. Iedere bezoeker zal zich naar verwachting een beetje voelen als Sjakie, het jonge tje dat in het boek van Roald Dahl werd uitgenodigd in de chocoladefabriek van Willy Wonka. Diezelfde Wonka zou zijn vingers werkelijk aflikken bij de plannen van de familie Klein. Voor volwassenen komt er chocoladekunst als beeld houwen in cacaobrokken of graffiti spuiten met chocola. Speciaal voor het festival zal het koninklijk jacht Piet Hein aanleggen voor de cho coladewinkel. Aan boord van de 'oldtimer' kan wor den genoten van een Very Royal High Tea. Thee drin ken met de pink in de lucht. En in de grote Havenkerk staan beroemde chocolatiers klaar, ook uit België, die hun kunsten onder de ogen van het publiek vertonen. Klein: "Ter plaatse zullen net af gestudeerde kunstenaars aan de slag gaan met graf fiti. Van chocola uiteraard. Maar het meest spectaculair is denk wel de waterval van chocola, waar bezoekers van kunnen proeven." Klein praat vol passie over haar vak: "Chocola is een prach tig product; je kunt er zo veel leuke dingen mee ma ken. En het heeft een hoog presentatiegehalte." SCHIEDAM - Word jij ook zo happy van de wijk? Ben je lid van een eetclub, dans- of zanggroep in Nieuwland? Zijn jouw collega's, vrienden of klasgenoten in Nieuw land de allerleukste? De cultuurscouts zijn op zoek naar de talenten van Nieuwland, jóng en oud. Ben je trots op jezelf en op je wijk, dan zoeken ze jou! Alle verschillende mensen van Nieuwland worden ge toond in een Happyfilmpje, op de muziek van Pharrell Williams. Speel mee! Op donderdag 8 oktober wordt het HappyNieuwland filmpje vertoond, tijdens de WijkActiePlan avond van Woonplus en gemeente Schiedam. Wil jij onderdeel zijn van dit grote geheel? Za terdag 19 september krijg jij de kans om je te laten zien, op een tijdstip naar keuze (tussen 13.00 en 19.00 uur). Meld je aan bij Bob van der Lugt, 06-24 53 45 98 of cul- 4uurscouts@stichtingmooi- werk.nl Franciscus Gasthuis Vlietland SCHIEDAM - Franciscus Gast huis Vlietland: dat is de overkoepelende naam waar onder het Rotterdamse Sint Franciscus Gasthuis en het Schiedamse Vlietland Zie kenhuis vanaf september 2015 samen verder gaan. Een nieuwe naam voor één ziekenhuis op vijf locaties. De nieuwe ziekenhuisorga nisatie positioneert zich als het ziekenhuis waar al ge neraties lang wordt, gezorgd voor de zorgen van patiën ten en hun dierbaren. Vanaf september 2015 start daarom de campagne 'Zorg van generaties'. Al meer dan twee eeuwen bieden artsen en medewerkers van Fran ciscus Gasthuis Vlietland top zorg. Dit geven zij door aan de generaties na hen. Gratis advies- ën taxatiedag SCHIEDAM - Op zaterdag 3 oktober is er een gratis ad- vies- en taxatiedag over be zittingen en nalatenschap. Monuta Schiedam, Monuta Marco Rosman, Van der Valk Netwerknotarissen, Stichting Erfzaken en Goud wisselkantoor informeren bezoekers over alles wat met hun vermogen en nalaten schap te maken heeft. Ook kunnen ze waardevolle of bijzondere voorwerpen la ten taxeren en verkopen. De advies- en taxatiedag 'Tussen nu en nalatenschap' vindt plaats op zaterdag 3 oktober van 10.00 tot 16.00 uur bij Monuta Schiedam, Burg. Honnerlage Gretelaan 377. Geïnteresseerden vin den meer informatie en de mogelijkheid om zich aan te melden op www.monuta. nl/taxatiedag. Weer een repair café SCHIEDAM - Na een zomer- pauze is er zaterdag 19 sep tember weer een Repair café. Deskundige vrijwilligers staan klaar om spullen te re pareren die anders zouden worden weggegooid. Kof fiezetapparaten, stofzuigers, c.d.spelers en andere elek tronica, maar ook kleding, (kinder)fietsen en meubels. Het Repair café is van 9.30 tot 12.00 uur in Ontmoe tingscentrum 'De 5 Molens', Nieuwe Damlaan. Stoomsleepboot Hercules uit Schiedam vierde tijdens de Open Monumentendag zijn 100-jarig jubileum. De Hercules is de laatst over gebleven kolengestookte kuststoomsleepboot die in Nederland is gebouwd. Kees Boekweit is sinds 1978 de trotse eigenaar van de sleepboot. Na het zien van de films African Queen en The Wreck of the Mary Deare raakte hij gefascineerd door de techniek. "Dat je het ziet draaien en werken dat heeft me meteen gegrepen." In 1985 richtte Boekweit een stichting op voor de Hercu les en voor het symbolische bedrag van 1 euro verhuurt hij als eigenaar de boot aan de stichting. Het zijn vooral evenementen waar de sleepboot aan mee doet, van Sail Amsterdam en de Wereldhavendagen tot Dordt in Stoom en de jaar lijkse sinterklaasintocht in Vlaardingen en Schiedam. "Door dat soort evenemen ten kan de stichting Zichzelf bedruipen en we worden inmiddels al 25 jaar gespon sord door de familie Nolet." Vanuit de overheid zijn er echter allerlei regels en vei ligheidsvoorschriften die bepalen dat er niet meer dan twaalf mensen tegelijk op de boot mogen zijn. "Als we dat wel willen moeten we aller lei moderne aanpassingen doen, zoals een centrale ver warming, een brandblusin- stallatie, maar de boot werkt juist mét vuur. Die brandin- stallatie zou dan de hele tijd afgaan." Erfgoed moet erf goed blijven vindt Boekweit, "Ik wil niet een soort Spido worden, dan maar minder mensen." In 1990 vestigde de Hercules het wereldre cord voor langste sleep: met veertien bruinzeilers ach ter zich kwamen ze in het Guinness book of Records te staan. 'We hebben jaren gewacht totdat iemand het record zou verbreken, maar uiteindelijk hebben we dat zelf gedaan!' In 2010 verbe terden ze hun eigen record met vijftien bruinzeilers: 600 meter lang. De uiteindelijke winnaar van het NK Tonnetje Steken, Robert Kortekaas, steekt hier in de voorronde de ring, terwijl niemand dat voor mogelijk hield met zijn hand voor zijn ogen. Een unieke foto van een uniek evgnement, dat zondag weer veel bezoekers naar Kethel trok. Foto: Martien van Ge ff en.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17