Loep groeit gestaag SPECIALE INTRODUCTIE HR-V EN JAZZ Begraafplaats moet nodig opgeknapt! Avond over de Werf Gusto Met de lijkkoets door de Schiedamse binnenstad G. VERHAGEN AUTO'S B.V. ZATERDAG 19 EN ZONDAG ZO SEPTEMBER VAN 10:00 16:00 SCHIEDAM - De RK-begraaf- plaats aan de Vlaardinger- dijk moet nodig opgeknapt worden, vertelt Jan Schlar- mann (74) die als vrijwilli ger de begraafplaats uit 1851 netjes probeert te houden. De graven zijn beschadigd en overwoekerd door wild groen. Volgens de vrijwilli ger is er geld en mankracht nodig om bomen en strui ken professioneel te snoeien en de graven te restaureren. De verwaarlozing gaat hem en andere buurtbewoners aan het hart. Schlarmann hoopt dat verschillende fondsen zijn actie waarde ren met sponsoring om de begraafplaats op te knap pen. SCHIEDAM - De oude Wester- havenbrug is niet meer, een stukje-van Werf Gusto is hiermee verloren gegaan. Op dinsdag 22 september or ganiseren de cultuurscouts, de Heilig Hartkerk, het ge meentearchief Schiedam en de Historische Vereniging Schiedam daarom een Werf Gusto-avond. Blik terug op dit belangrijke bedrijf voor Schiedam en de Gorzen in het bijzonder. Vanaf 19.30 uur in de pasto rie van de Heilig Hartkerk (Rijnstraat 1). Gratis, maar wel aanmelden via post@ stichtingmooiwerk.nl O www.nieuwestadsblad.nl Leerlingen toasten op het nieuwe schooljaar en de nieuwe basisschool. Foto: B. van Dorp SCHIEDAM - Het gebouw van de nieuwe basisschool LOEP in Groenoord ziet er fris en schoon uit. Het heeft in de vakantie een likje verf gekregen en er zijn nieuwe tafels en stoelen gearriveerd. Maar in 2016 wordt het alle maal nog mooier, wanneer er naar een spiksplinternieuw en duurzaam gebouw in de wijk verhuisd wordt. De gemeente zet daar een multifuctioneel gebouw neer, waar opvang van 7 tot 7 wordt geleverd, dus ba sisschool met voor- en na schoolse opvang en ruimte voor dag- en peuteropvang. Afgelopen week werd het be gin van het nieuwe school jaar en de nieuwe school uitgebreid gevierd. Loep be staat uit de leerlingen van de voormalige Troubadour en de Regenboog. Dat betekent nieuwe klassen, hier en daar een nieuwe juf of meester en een nieuw schoolsysteem. Directeur Annemieke Jeene legt uit dat er accenten op sport en bewegen en onder zoek worden gelegd. "We gaan hier geen topsport be drijven, maar hebben wel de hele dag door aandacht voor bewegen en gezond eten." In het voorjaar, toen duide lijk werd dat er een nieuwe school in Groenoord ge vormd zou worden, zijn er gesprekken met ouders ge weest waar duidelijk werd dat veel ouders dit belang rijk vinden. Op Loep wordt nu ook gewerkt in stam- en niveaugroepen: "De succes factor van een goede school en kwaliteit van onderwijs is de kracht van het samenwer ken. Door leerlingen niet in hokjes te plaatsen van leef tijd maar op niveau te laten werken, zorgen wij dat iede re leerling actief deelneemt en zich ontwikkelt", zegt Jeene. De leerlingen hebben inmiddels hun draai gevon den in de gestaag groeiende basisschool. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 september 2015 25 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Een oase van rust midden in de stad. Dat is de RK-begraafplaats onder aan de Vlaardingerdijk. Op Mo numentendag rijdt een his torische rijtuigen heen en weer en is de kapel open voor pu bliek. Een pareltje die oude begraafplaats, maar hij moet wel opgeknapt worden. Statig schrijdt de zwarte lijkkoets over de Lange Ha ven. Een prentbriefkaart uit vervlogen tijden toen de burger stopte voor een rouwstoet en de hoed af nam. Nu met monumentdag zijn het verbaasde gezichten van de toeschouwers als de lijkstoet door de binnenstad rijdt. Is er plek, dan mag je meerijden. Maar weinigen durven dat. Getrokken door twee Friese paarden ziet de koets er sta tig en comfortabel uit. Bin nen een benauwd hokje voor -vier mini-personen met am per licht. Geen koninklijk gevoel door het voortdurend heen en weer schudden van de koets; elke klinker voel je. Wel majestueus is de sliert nerveuze auto's in de binnenstad achter de twee Landauers. De voormalige RK begraaf plaats zelf is een oase van rust. Een vergeten plek sinds de sluiting in 1972. Maar met de restauratie in 2000 heeft de grote kapel weer een functie. Als gebedshuis voor de orthodoxe kerk van Roemenie. Buiten de oudste bomen van Schiedam temidden van vergeten graven die schots en scheef staan. Grafmonu menten van vooraanstaande katholieke families als Mel- chers, Van der Burg of No- let. Maar weinig mensen durfden edn ritje in de oude lijkkoets aan. Deze ging richting RK-begraafplaats. Foto:fw The Power of Dreams Driemanssteeweg 698 3084 CB Rotterdam 010-4801166 www.honda-verhagen.nl DE HONDA HR-V is verkrijgbaar vanaf C-label. C0?-uitstoot: min. 104 g/km - max. 134 g/km. Gemiddeld brandstofverbruik: min. 1 op 25 km (4,01/100 km) - max. 1 op 17,5 km (5,71/100 km).

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25