de nieuwe Franciscus krant Visiteclubs ...iets voor Goede zorg, nu! ZORG WELZIJN DC Klinieken Rugpijn van reuma Nierdonatie bij milde kwaal Volgende week bij deze editie: ZOWEL VOOR DEELNEMER ALS VRIJWILLIGER Meedoen en erbij blijven horen, óók als u ouder wordt (ouder dan 55 jaar), draagt bij tot uw beleving van levensgeluk en welzijn en dat is waar Senioren welzijn u graag in ondersteunt. Zou deelnemen aan een Visiteclub (Plus) iets voor u zijn? Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 september 2015 9 Als deelnemer aan een Visiteclub staat uw be hoefte en die van de andere deelnemers cen traal en kunt u naast het delen van ervaringen en verhalen, plezier maken en weer ontdekken wat u altijd zo graag deed. En wellicht voelt u zich minder alleen. "Op de Visiteclub mag je zijn wie je bent. Gewoon bezig zijn met elkaar, het gezellig hebben. Ik voel mij er veilig en op mijn gemak" Dit is een uit spraak van één van de deelneemsters. Wij overleggen samen met u welke Visitèclub het beste bij u past; een Reguliere Visiteclub of een Visiteclub Plus. Deze laatste club- is meer geschikt indien u lichte geheugenproblemen heeft of lichamelijk wat kwetsbaarder bent. Ook stemmen wij met elkaar en eventueel met uw naasten, de praktische zaken af: het (al of niet eigen) vervoer naar de Visiteclub en de betaling van de kosten van uw deelname (die verschilt per Visiteclub). Visiteclubs in Vlaardin- gen: wanneer en waar? Maandag 9.30 - 13.30 u. De Bijenkorf Dinsdag 10.30-13.30 u. Brasserie EVEN Donderdag 10.00-15.30 u. Soenda Vrijdag 10.00 - 13.30 u. Brasserie EVEN Zondag 11.00 - 15.00 u. Soenda Visiteclub Plus Donderdag 10.00-14.00 u. Brasserie EVEN Verder is Seniorenwel zijn dringend op zoek naar enthousiaste VRIJ WILLIGERS die deze Visiteclubs willen bege leiden. Wij zorgen voor de training, begeleiding, verzekering en deskun digheidsbevordering. En voor regelmatig overleg/ samenwerking met een professional. U werkt in teamverband. Heeft u belangstelling om deel te nemen aan een Visiteclub, of interesse om u als vrij williger hiervoor in te zetten? Neemt u dan contact op met heLalgemene nummer van Seniorenwelzijn 010-2486888 (op werkdagen 8.30-16.00 u.) of neem een kijkje op onze website www.seniorenwelzijn.nl (zie kopje "ontmoeten") Van alle mensen tussen de 18 en 45 jaar die zich met chronische lage rug klachten bij de huisarts melden, blijkt zestien pro cent last te hebben van de reumatische aandoening axiale spondyloartritis. Dat zijn er jaarlijks meer dan honderdduizend. Zij zouden moeten worden doorverwezen naar een reumatoloog. De ziekte is tegenwoordig goed te be handelen met ontstekings remmers of biologicals. Om huisartsen in staat te stellen snel te beoordelen of er sprake is van deze vorm van reuma is een vragenlijst ontwikkeld over de aard van de pijn en mogelijk erfelijke factoren. Ook mensen die niet kern gezond zijn kunnen een nier afstaan. Deze zogehe ten extended criteria .do noren, met bijvoorbeeld overgewicht, hoge bloed druk of nierstenen, lijken de operatie waarbij een nier wordt verwijderd veilig te doorstaan. Ook op de mid dellange termijn lijken zij geen nadelige gevolgen van de ingreep te ondervin den, blijkt uit onderzoek van arts-onderzoeker Jeff Lafranca van het Erasmus MC. Dankzij de toename van nierdonatie bij leven, waarbij een levende per soon één van zijn nieren afstaat, lijkt de wachtlijst van patiënten die op een nier wachten te stabilise- rèn. Toch blijft er een tekort aan donororganen. Het we reldwijde aantal levende donoren dat een nier wil af staan, kan worden vergroot als de zogeheten extended criteria donoren worden ge accepteerd. De internatio nale transplantatiecentra dienen daarvoor gelijklui dende criteria op te stellen waar donoren die op het eerste gezicht niet geschikt lijken aan moeten voldoen. Door de grote vlucht die nierdonatie bij leven heeft genomen, zijn transplanta tiechirurgen zeer bedreven geraakt in de chirurgische technieken. Uitname van de donoirnier geschiedt te- genwoordig meestal via een kijkoperatie. DC Klinieken bestaat uit 13 medisch specialistisch centra waaronder DC Klinieken Rotterdam. Al 20 jaar levert DC Klinieken kwalitatief hoogstaande zorg in een persoonlijke en patiëntvriendelijke omgeving. Met een verwijzing van uw huisarts kunt u vrijwel altijd direct een afspraak maken en wordt uw behandeling volledig vergoed* door uw zorgverzekeraar. Bij DC Klinieken Rotterdam kunt u terecht voor: MRI en Röntgenonderzoek Echografie ECG Bloedprikken Neurologie Pijnbestrijding Kindercardiologie Maag- darmonderzoek (scopie) Met uitzondering van het eigen risico. Voor MRI gelden afwijkende vergoedingen. Voor meer informatie of vragen: www.dcklinieken.nl. Of neem contact met ons op via (010) 217 69 00 of rotterdam@dcklinieken.nl. Vasteland 10 3011 BL Rotterdam t (010) 217 60 00 Rotterdam

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 9