Doormodderen in Groenoord Nieuwe 3 oKtoetR ?v.oo-*s°r: Aanpak Schiewaegh bewijst bestaansrecht zorgvoorziening 17 Verhuizen of verbouwen? MEEDENKEN OVER a4 orr$ 010-4.618.618 www.correct.nl 03 Koop en Win actie in Centrum Koeienkoppen op Koemarkt! Win de knappe thriller van Jens Henrik Jensen Woensdag 30 september 2015 UIT DE RECHTBANK Schiedams meisje (13) zorgt ervoor dat potloodventer wordt opgepakt Uitstel sloop flats Groenoord-Zuid Voorlopig worden de 'belabberde' flats in Groenoord Zuid niet gesloopt. Oud-wethouder Hekman (CDA) reageerde onlangs op het constante 'doormodderen' in de na-oorlogse wijk. Zijn 'eigen' college moet ervoor zorgen dat Woonplus tot actie overgaat, vindt hij. Door Frank Willemse SCHIEDAM - In de woonvisie staat klip en klaar dat de flatwoningen in Groenoord- Zuid niet meer van deze tijd zijn. Het zijn.verouderde ja ren zestig flats die technisch en financieel afgeschreven zijn. Maar ondanks belofte van de woningcorporatie tot herstructurering, staan ze er allemaal nog. "Waarom nog niet gesloopt en vervangen door eengezinswoningen?", zo vraagt Ad Hekman van het CDA zich af. "Het zijn belabberde woningen en we kunnen niet nog eens tien jaar aanmodderen." Volgens wethouder Hout- Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 Kijk niet alleen op funda," ervaar uw favoriete huizen 'live'! nvivi *Kijk voor informatie en de voorwaarden op www.nvm.nl/actie. Goed gevoel www.nieuwestadsblad.nl Gemeente organiseert een informatieavond over invulling tunneldak RADEN MAAR WAAR kamp zijn de bouwplannen door financiële problemen bij Woonplus op een laag pitje komen te staan maar daarmee niet van de baan. Volgens de wethouder is in het nieuwe bestemmings plan Groenoord 2015 plek voor 24 laagbouwwoningen. Het bestemmingsplan regelt geen bouwplannen alleen dat er gewoond mag wor den. Hekman verwijt het 'eigen' college Woonplus onvol doende onder druk te zet ten om tot actie over te gaan. "Anders moeten ze op zoek naar private partijen als be leggers en bouwers die wél bandelen", aldus Hekman. SCHIEDAM - Van 28 septem ber tot en met 16 oktober zijn er werkzaamheden aan de Proveniersbrug. Om be zoekers te stimuleren toch naar het centrum te komen hebben het Centrumma nagement en de gemeente de succesvolle Koop en Win kassabonnenactie weer in het leven geroepen. Doe vijf tig euro aan kassabonnen (uit het centrum) in de enve loppe en lever die in tot 24 oktober bij de speciale inle- verpunten en maak kans op een bon van 100 euro. Eigenlijk zou hier volgens planning een foto van Rene Froger staan. Of Martijn Fisher. Zij waren immers aangekondigd als topacts van de 31e Brandersfeesten. Maar wat bleek? Op onze Facebookpagina werd veel (en dan ook veel) enthousiaster gereageerd op de foto's van deze muzikale Irado-mannen. "Deze waren zoooo leuk', reageert Elly Christen. En Liesbeth Grashoff: "Echte puinhelden. Top jongens. Zonder jullie was het een bende." En zo is het ook, zonder die mannen die alle troep na drie dagen feest opruimen, zou er nooit een feest georganiseerd kunnen worden. En gelukkig halen ze nog wel eens een geintje uit, zo te zien. Daarom hebben zij deze plek op de voorpagina meer verdiend dan de topartiesten waar overigens veel Schiedammers op af kwamen zaterdagavond. Voor Martijn Fisher gingen de handen overigens nog meer op elkaar dan voor Rene. En voor het afsluitende vuurwerk al helemaal! Meer foto's van de Brandersfeesten zijn te vinden op pagina 19 van deze krant en op onze Facebookpagina. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De feestelijke borrel in Schiewaegh be tekent vandaag niet alleen de afsluiting van een lang traject van bouwwerkzaam heden. Het is ook het ul tieme bewijs, hoe goed de Frankelandgroep er in 2005 aan deed om het failliete Thurlede voor de onder gang te behoeden. De ver zorgingsplaatsen mochten voor Schiedam niet verlo ren gaan, vond de Franke landgroep. Onder de naam Schiewaegh en met een uit stekend management kon het bestaansrecht van deze zorgvoorziening overtui gend worden bewezen. De verbouwingen van de laatste twee jaar hebben vooral tot doel gehad om de leefbaarheid binnen Schie waegh verder te vergroten, niet alleen door een meer efficiënte indeling, maar ook door het realiseren van een gezellige brasserie, een beauty- en kapsalon, een leslokaal en een zogehe ten nostalgiekamer, alle op de begane grond van het complex aan de Nieuwe Damlaan. Inspelend op de Haagse politiek werden bo vendien verzorgingshuis- plaatsen omgebouwd tot verpleeghuisappartemen ten. De verbouwing stond onder leiding van architect Mare Roos. De feestelijke borrel van vanmiddag luidt tevens het afscheid in van locatiedi recteur Anne Dewaerbeijt. Zij vierde vorig jaar haar 25-jarig dienstverband, bij de Frankelandgroep en in december gaat ze met pensi oen; tot die tijd blijft ze nog de zorgafdelingen van Vaart land in Vlaardingen aanstu ren. Bij Schiewaegh wordt ze opgevolgd door Roel van Tongeren, die reeds locatie- directeur is van Harg-Spa- land in Groenoord; hij krijgt er de verantwoordelijkheid voor Schiewaegh bij. Gaandeweg is Schiewaegh een trefpunt geworden voor bewoners van de wijk Nieuwland. Dat komt mede, omdat veel mensen er moe ten zijn voor de apotheek of de huisartsenpraktijk Dam- zicht. Foto: Rob Kamminga De Historische Vereniging Schiedam mengt zich in de discussie over de koeien- koppen. Ze maakt bezwaar tegen een voorgenomen verhuizing naar Kethel. 'De koeien moeten terug waar voor ze ontworpen zijn: De Koemarkt'. Bert en Birgit zijn zoekgeraakt bij de laatste herinrichting van het Koe marktplein en nooit terugge plaatst. Dit voorjaar bedach ten bewoners van Kethel en Spaland dat de opgedoken beelden goed zouden passen in het Kethelpark. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Actie is geldig van 28 sept. t/m 3 okt. 2015 gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Klik&Win KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1