€100. 400 Lopers aan de start bij vijfde Kethelloop Scyedam onderuit bij koploper Negen remises Mark Roon wjnt NK-bronS Mn Ti] Brons op WK judo Goede start HZP Shop van 28 september t/m 16 oktober 2015 voor minimaal 50,- in Schiedam Centrum Maak kans op 1 van de 60 cheques met 100," shoptegoed! Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 oktober 2015 10 SCHIEDAM - De mannen van Salamanders, met ex-Scy- edam-speler en voormalig Nederlands kampioen Cas per ter Lüün, hebben Scye dam duidelijk gemaakt dat er aan hun hegemonie niet te tornen valt. Het Schie- damse tafeltennistrio begon weliswaar met twee over winningen (Nérmin Smajic en Jeroen Bastiaanse), maar daarna lukte het alleen Smajic nog om een partij te winnen: 7-3. Salamanders is koploper met 32 punten. Scylla 3 en Scyedam volgen met 25 punten. In de aanloop naar het belangrijke duel van komend weekend tegen con current Docos wonnen de Scyedam-vrouwen met 0-10 bij Treffers. Scyedam voert de stand aan met 32 punten. SCHIEDAM - Damclub Van Stigt Thans heeft dankzij een blunderend Culemborg de eerste punten behaald. Opvallend was, dat de zege tot stand kwani dankzij één persoonlijke overwinning: de winst van Frits Luteijn. Clerc, Van der Stap, Slump, Gantwarg, Rentmeester, Kos, Remeijer, Heusdend en Van Berkel speelden remise. Korfbal Nexus heeft zich ten koste van Qlympia verwijderd van de laatste plaats. De Schiedam mers namen de leiding en hebben dat, hoewel Olympus steeds in de buurt bleef, niet meer afgestaan. Eindstand: 12-14. Op de ranglijst levert het een vijfde plaats op. SCHIEDAM - Met een derde plaats op het NK judo heeft Mark Roon zich in de klasse +100kg vast in de top van de Nederlandse ranglijst geves tigd. De pas 18-jarige judoka van Sportinstituut Schiedam startte in het Rotterdamse Topsportcentrum echter met verlies tegen Martin Schildmeijer. "Maar die partij had hij kunnen win nen, wanneer hij wat slim mer te werk was gegaan", oordeelt leermeester Arthur den Hamer. Daarna maakte hij via de herkansing met winst op Rick van Zanten (ippon) alles goed. Op weg naar het brons moest Mark Roon evenwel afrekenen IRS 1CSI Sm 3 tO E3 I JÜDSi rt»; Ttól M<4> Jon te Riele (tweede van rechts) heeft op het WK judo voor veteranen de derde plaats bereikt. Hij startte met winst Benjamin Hendry, Benoit Leroy en Gregory Pinel. In de halve finale verloor hij van Sergly Balaban, om daarna het brons zeker te stellen tegen de Rus Pavel Blizhevskii. Foto: PR met de voormalig Neder landse kampioen tot 21 jaar Tom Grootjans, waarvan hij niet eerder kon te winnen. De hernieuwde confrontatie werd een zinderende partij op, waarin Roon zijn tegen stander in de houdgreep kreeg en niet meer los liet. De titel in deze categorie ging naar Roy Meijer die Marvin de la Croes klopte. Ook de Si-judoka's Tim Ba nen en Patricia van Hees kwamen op het NK op de tatami. Banen leverde goe de partijen en bereikte een knappe vijfde plaats bij de heren -60 kg. Van Hees ein digde bij de dames -52 kg op de zevende plaats, maar deed zichzelf tekort. SCHIEDAM - HZP Schiedam is het seizoen begonnen 5- 3 winst op WSV. Daarmee werd recht gedaan aan het hoge ratinggemiddelde van het achttal. Op basis van dat moyenne zouden de Schie- damse schakers, net als in het voorgaande jaar, titel- favoriet moeten zijn. Vorig seizoen leverde dat echter slechts een derde plaats op. Tegen WSV wonnen Ka- pitonenko, Groeneweg en Van der Mast hun partij. Van Loenen, Van Zessen en Van Baarle sloten af met een remise, terwijl Schukking en Juijn verloren. Promotie- klasser Fianchetto begint de competitie op vrijdag 16 ok tober met een uitwedstrijd tegen Charlois 4. KOOP «WIN besbbsseeei SCHIEDAM CENTRUM Stop (een kopie van) de bonnetjes in de envelop en vul de achterkant in Geen envelop thuis ontvangen? Vraag er 1 bij de winkelier! I 1 Lever de (dichtgeplakte) envelop in bij één van de inleverpunten Bruna Nieuwe Passage 35 Albert Heijn Lange Kerkstraat 34 Inleveren kan tot uiterlijk 24 oktober 2015. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdag 31 oktober 2015. Meer informatie vindt u op www.schiedamcentrum.nl Weer toonde de Kethelloop zich een parel op de Schiedamse sportagenda. En liefst zo'n 400 atleten vonden dat ook. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Het was meteen om kwart over elf met de jeugdloop van 1,5 kilome ter al raak. "Een fenomeen", vond een toeschouwer. "Het was heel aandoenlijk om dat grut te zien rennen. Prachtig gezicht." Maar er waren nog vele andere emotionele mo menten. Van een moeder, die door haar peuters naar de finish geleid werd. Van de lopers, die net genoeg adem hadden om puffend de finish te overschrijden. Met luid applaus van de omstanders en een 'gefeli citeerd' van dames die een verfrissing uitreikten. Dat flesje ging ook naar de oud ste deelnemers Bob Westen- De 76-jarige Bob Westenberg en de 80-jarige Siem Pleijsier (rechts) waren de oudste deelnemers van de 5e Kethelloop. Foto: WM berg (76) en Siem Pleijsier (80). "Stilzitten is niets voor mij", reageert de laatste, zon der ook maar één spoor van vermoeidheid. Het maakt hem niet uit of het goed of slecht weer is. "Zolang ik het fysiek kan, blijf ik lopen. Daarom sta ik hier zo fit te zijn." Pleijsier ziet ook niet op tegen de marathon. In april liep hij in Rotterdam de ruim 42 kilometer in iets meer dan vijf uur. "Een Ne derlands record voor 80+", glimt hij trots. De nummers één: Michel Bonefaas (15 ki lometer), Annemarie Dijks man (15), Gerard de Lange (10), Augüsta van Hoogda- lem (10), Wouter Ton (5), Anjo van Randwijk (5).

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10