NIEUW BIJ ALEXANDER SLAPEN VOORDEEL Dier van de Week: Penalty VANDYCK SHOP MET BAD&BEDMODE Openingsactie: Kraaminformatiemarkt Nog veel obstakels in 0V Het Boek van de Week: Maan en zon (8,5) Ontdek de nieuwe Vandyck collectie en ontvang hierop www.sl aapwel.nl Alexander O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 oktober 2015 19 SCHIEDAM - Penalty werd ge vonden, hangend aan een paar teentjes in het doelnet. Daar heeft hij dus zijn naam aan te danken. Twee teen tjes" zijn niet ongeschonden uit de strijd gekomen, maar dankzij de uitstekende zorg van de dierenarts en een berg kroelen gaat het nu ont zettend goed met hem. Het is een wat onzeker kereltje dat wel heel erg van eten houdt. En van kroelen als hij je eenmaal kent. Geef jij dit katertje een nieuw thuis? Bel dan snel naar: 088- 3437112. Wie helpt KerstWandel- Theater? SCHIEDAM - Stichting Mere- dia organiseert woensdag 16 december voor de vierde keer op rij het KerstWandelThea- ter, dit jaar in het centrum. Dit is een wandelroute van ongeveer 2 kilometer voor jong en oud, langs scènes uit het kerstverhaal gekoppeld aan het levensverhaal van Liduina, de stadsheilige van Schiedam. Op dit moment worden de repetities gestart op basis school De Taaltuin, Thor- beckesingel 2. Iedereen die het leuk vindt om met elkaar mooi openlucht theater te maken kan meedoen. Voor jong en oud is er plek. Ook als je totaal geen toneelerva ring hebt ben je welkom. 15 Oktober is de tweede avond, waarbij iedereen nog aan kan schuiven vanaf 19.15 uur. Doe je mee, geef je dan op bij Rita van der Eijk-La- mein: rita@meredia.nl; 010 2730727/ 06-30394289. SCHIEDAM - Speciaal voor aanstaande ouders orga niseert Careyn Kraamzorg een Kraaminformatiemarkt in De Ark op het Hargplein. Hier is veel informatie te krijgen over zwangerschap en kraamtijd en zijn de no dige producten te koop. Ook kunnen er leuke en interes sante workshops worden ge volgd. De informatiemarkt vindt plaats op zaterdag 10 oktober van 11.00-15.00 uur in De Ark. Er zijn geen kosten verbonden aan deel name en de inloop is vrij vanaf 11.00. uur. Inschrijven voor één of meerdere work shops, kan via een mail aan; t.weijs@careynkraamzorg. nl. REGIO - De toegankelijkheid van het stads- en streekver voer voor gehandicapten is nog voor verbetering vat baar. Dat blijkt uit een recent on derzoek, uitgevoerd door het Provinciaal Platform Mobi liteit van Zorgbelang Zuid- Holland. Mensen met een functiebeperking (in een SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerhen de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Maan en zon' van Stefan Brijs, dat door Gerben beoordeeld wordt met een 8,5. Stefan Brijs, vooral bekend door zij roman De Engelen maker, schreef nu een mooie roman die zich op Guracao afspeelt en die draait om een vader en zijn zoon. Roy is taxichauffeur. Hij neemt het niet zo nauw met de waarheid en vindt zijn reputatie als womanizer be langrijker. Gedurende het boek wekt Roy steeds meer ergernissen op; hij gedraagt zich egoïstisch en probeert zijn misdragingen niet erg overtuigend goed te praten. Zoon Max is anders. Intelli genter en van plan om niet zoals zijn vader te worden. Hij wil leraar worden, iets waar zijn vader niets in ziet. Toch zet Max door, tot Roy onbedoeld roet in het eten gooit en Max gedwongen wordt in de voetsporen van zijn vader te treden. Maar ook daarna blijft Max het proberen om het anders te doen, zeker als hij zelf va der wordt. Maar of dat gaat lukken? Het verhaal wordt verteld door broeder Daniel, de leraar van wie Max zijn eerste lessen krijgt en die hem blijft volgen. Hij is in afwachting van een tele foontje van Max die onder weg is van Curagao naar Ne derland. Met welk doel, dat blijft lange tijd onduidelijk. Maan en zon is een warm bloedige vertelling over de troebele verhouding tussen een vader en een zoon, en hoe het gedrag van de vader zelfs generaties verder zijn weerslag nog heeft. rolstoel of slecht ter been, blind of slechtziend, doof of slechthorend, laaggeletterd) worden tijdens hun reis ge hinderd door ontbrekende of slecht uitgevoerde voor zieningen. Naast een aantal voorzie ningen dat goed georgani seerd is, blijken er nog veel knelpunten te zijn. Een nieuwe tak aan de boom van Brijs' oeuvre, niet zo'n dikke tak, maar je kunt er best een tijdje prettig aan hangen. Foto: wm Hangend in een doelnet werd hij gevonden, nu is hij op zoek naar een warm mandje. Helden The Art of bed a bath Fashion Dit toonaangevende merk is wereldwijd verkrijgbaar en biedt een uitgebreide collectie bedmode, badgoed, dekbedden en hoofdkussens van de beste kwaliteit. Persoonlijk contact Advies op maat Altijd de beste prijs Oude bed retour in overleg GRATIS parkeren voor de deur Escudostraat 11 2991XV Barendrecht 010 438 41 63 Ingang Auping Plaza Slapen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 19