Nachtagent overlijdt na fatale val Wilt u voortaan lekker uitgerust wakker worden? ■'fl-.fifli Bestel nu op weekkrant.nl/webwinket Begin de dag met de Wake-Up Light en een vers kopje koffie! PHILIPS Bes-tel via de webshop voor een ex+ra snelle levering! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 oktober 2015 26 Nachtagent J. Brinkman werd het slachtoffer van een brand. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden brandde weliswaar zijn huis niet af, hij schoot er wel zijn leven bij in. Door Frans Assenberg SCHIEDAM - Het is 8 uur in de avond in Schiedam en het Broersveld. De rust van zondag op maandag 10 juni 1930 wordt wreed verstoord als ene Van Woerkom de politie waarschuwt met de mededeling dat uit het dak van woning Broersveld 135 rook komt. Hij vermoedt dat er brand is. Een agent begeeft zich onmiddellijk daarop naar de woning en komt tot de ontdekking dat er op zijn herhaald bellen geen gehoor komt. De politieman trapt de deur in en merkt dat er inderdaad brand is, namelijk op de zolder waar ondoordring bare rook hangt. Een paar toegesnelde agenten gooien emmers water op het vuur en met enkele stralen uit de waterleiding zijn de vlam men door de brandweer snel geblust. Onbeslapen Onderzoek wijst daarna uit dat twee op de zolder staande bedden onbeslapen zijn, maar brandmeester Rademaker vindt echter wel het lichaam van een man, de bewoner. Met vereende krachten wordt die naar buiten ge dragen, alwaar men kunst matige beademing toepast. Dokter De Leeuw arriveert ook, maar hij kan slechts de IN PANIEK ZWAAIT HIJ MET ZIJN ARMEN EN GRIJPT HIJ DE PETROLEUMLAMP dood vaststellen. Het slacht offer blijkt nog stukken smeulend hout op zijn rug te hebben en hij is met vele brandwonden overdekt. Reconstructie Een reconstructie wijst het volgende uit. Het is Pink steren en Brinkmans vrouw logeert met haar dochter buiten de stad. Brinkman is (nacht)agent derde klasse en meldt zich volgens het dienstrooster af bij zijn com mandant. Hij gaat naar huis en naar bed. 's Nachts wordt hij waar schijnlijk door een beroerte getroffen, waardoor hij van zijn bed valt. In paniek zwaait hij met zijn armen en grijpt daarbij aan de aan de zolder hangende petroleumlamp. Hij sleurt in zijn val de lamp mee die daarna in brand vliegt en ander schade aan brengt. Begraafplaats Het dode lichaam wordt na de ramp naar de algemene begraafplaats overgebracht. Er is grote belangstelling, van onder andere diverse collega's, als het stoffelijk overschot van Brinkman enkele dagen later ter aarde wordt besteld. De stoet vertrekt van het sterfhuis in de Ridderkerk- sestraat (het huis waar de overledene het laatst woonde) langs het hoofd bureau van politie in de Lange Nieuwstraat, waar stil wordt gehouden en waar hoofdinspecteur Van Veen een krans aan de lijkwagen bevestigt, naar de begraaf plaats. Inmiddels hadden zich bij het Hoofdbureau nog eens veertig mensen bij de stoet gevoegd. Vanwege de afwe zigheid van de burgemeester spreekt commissaris F. Ellenberger een rede uit en roemt de overledene als een 'trouwe collega en iemand die zich nauwgezet van zijn taak kweet'. Een schoonzoon van Brinkman tenslotte dankt daarna de vele aanwezigen Voor de 'bewijzen van.deelneming'. De SENSEO® SARISTA Deep Black Inclusief Deep Black thermoskan t.w.v. 39,95 Met de SARISTA zet u sensationele koffie van verse bonen. De bean-funnels zijn verkrijgbaar in zes verschillende smaken en zijn eenvoudig te verwisselen per kopje. Met één druk op de knop zet u één of twee kopjes of een kan heerlijke verse koffie! Philips Wake-Up Light Bestel nu en betaal géén verzendkosten! Energiek wakker worden met opkomend licht doet u met de Wake-up Light van Philips. Geïnspireerd door de zonsopgang maakt de Philips Wake-up Light gebruik van een unieke combinatie van licht en geluid om u op een natuurlijke manier te wekken. X Senseo Sarista 289r-199,- 00181WNM verzendkosten 5,95 x Philips Wake-Up Light 69£5 49,95 00280WNM gratis verzending Geslacht: Man Vrouw Naam Straat nr.: Woonplaats: Postcode: Telefoon: E-mail: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag 5,95 verzendkosten bij de Senseo Sarista) te in Handtekening Vragen? Bel 0900 - 2021352 (45 cent p.g.) Let op: verwerking van een bon order duurt tot 10 werkdagen na ontvangst betaling. Lees de overige voorwaarden op www.weekkrant.nl/webwinkel Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: WK Webwinkel lezersservice, Antwoordnummer 10008, 5680 VB Best Het Broersveld vanaf de Hoogstraat omstreeks 1930. Foto: collectie Frans Assenberg elder: 2897-

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 26