S takker is amme Pepernoten 200 gram 1,50 Gevulde speculaaslcoek 1,- ice B Yohan Dojo sleept 38 prijzen binnen l^^schooi Sluiting Pand Paulus bedroeft kunstwereld Gratis boek Nacht vd G Lekker live, lekker Hollands Verjaardagstaart bestellen? zie www.bakkerammerlaan.nl J. van Toorn BV PULSAR Q&moüm» MelanO ...„E211??.. Zuoins <EngeCsrufer J\y ADRI STAM V O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 7 oktober 2015 5 De uitermate succesvolle groep ging met een buslading prijzen naar huis. SCHIEDAM - In Oude Tongen werd afgelopen week de eer ste editie gehouden van het karatetoernooi "De Rookie Cup". Met name beginnende karateka's kregen hier de kans een eerste wedstrijd te draaien, ook in meerdere onderdelen. Yohan Dojo Team Takeshi sleepte hier na een berg spannende par tijen ruim 35 prijzen bin nen. "Hier zijn we dan ook enorm trots op!", reageerde Johan van Ee. Op naar de volgende (Thai)- kickboks, boks en karate uit dagingen! SCHIEDAM - De Illustere School gaat haar tweede sei zoen in. Vanavond houdt ir. Huib Rollof een natuurkun dige lezing over de rol van elektronica in de hedendaag se samenleving. Volgende lezingen gaan over oproer kraaiers in oud-Schiedam (door Han van der Horst), de zin en onzin van men senhandel (Sietske Altink), Nederlands Indië (Frans Meijer), koken en eten in de Middeleeuwen (Jan-Willem Verkaik) en islamitisch ban kieren (Jan van der Meulen). De Illustere School is een initiatief van Rob van Klaar- water en Van der Horst, Ver kaik en Van der Meulen. In het vorige seizoen trokken de lezingen een gezelschap van gemiddeld vijftien men sen. De kleinschalige opzet waarborgt de mogelijkheid tot dialoog. De lezingen wor den in principe gehouden in 't Spul aan de Hoogstraat 92 en toegang kost 10,00 per persoon per avond. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De expositie ruimte Pand Paulus verkeert in zijn nadagen. Sluiting ligt voor de hand, nu Stichting Kunstwerkt geen overeen stemming over de huursom kan bereiken met Stichting Beschermd Stadsgezicht, die het pand aan de Korte Haven in beheer heeft. De zondag geopende ten toonstelling naar een idee van Diet Wiegman zal een van de laatste exposities zijn in Pand Paulus, een historisch pand waar ooit dominee Frangois Haver- Schmidt predikte. Sinds de jaren negentig organiseert Kunstwerkt er ongeveer tien tentoonstellingen per jaar en het is in de weekends daar door ook een ontmoetings plaats voor kunstliefhebbers geworden. In de Schiedamse politiek is al vaker een lobby gevoerd voor behoud van de subsidie, maar het wordt voor Kunstwerkt nu een te grote opgave om de jaarlijks se huur a 20.000 te voldoen. De naderende sluiting werd zondagmiddag bekendge maakt door kunstfotograaf Aldo Hoeben, sinds 2011 deelnemer van Kunstwerkt en lid van de expositiecom missie. Een aantal beeldend kun stenaars had het al zien aankomen, maar toch over heerst bedroefdheid over de sluiting. Oud-politici als Aad Wiegman en Coby de la Rie toonden zich zondag verbaasd, dat het niet lukt om aan voldoende middelen te komen. Stichting Kunst werkt wordt al ondersteund door het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. maar dit fonds stelt bijdragen vaak afhankelijk van wat het ge meentebestuur bijdraagt. SCHIEDAM - Na afloop van de Nacht van de Geschiedenis ligt er in de St. Joris Doele voor iedere bezoeker een boek over kunst en geschie denis klaar dankzij de me dewerking van Interbook en uitgeverij Seriptum. Kaarten voor de Nacht van de Geschiedenis kosten 10 euro en zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij o.a. de VVV of 's avonds aan de zaal. Scholieren betalen slechts 5 euro toegang. In een pro grammaboekje staat meer over de lezingen en de loca ties. Meer informatie is te verkrij gen via reinard@geschiede- nis.nl. SCHIEDAM - De tweede edi tie van 'Lekker live, lekker Hollands' vindt zaterdag 10 oktober plaats in partyzaal De Ketel in de Westfranke- landsestraat 11. Er is weer een keur aan Ne derlandstalige artiesten met muziek van het levenslied tot meezing- en -feestnum mers. Robert van Dijk, Christien, Bertie Verplak, Zangeres Thilly, Donny van der Roest, Christ "Blenzo en Chris Sparrow gaan de bezoekers volledig verrassen en trakte ren op een heerlijke, muzi kale en vooral erg gezellige avond, die tot in de kleine uurtjes zal duren. Toegang is slechts 5,00. Er volgen nog 2 exposities, zegt Aldo Hoeben: De handschoen in de Kunst vanaf 8 november en Kunstkerst. Foto: Beauty Czeto De aanbiedingen gelden van donderdag 8 t/m woensdag 14 oktober SERT SEAT dealer Verkoop nieuw en onderhoud Skoda - specialist voor onderhoud occassions en onderhoud alle merken Vlaardingen 010 - 435 94 74 www.seatvantoorn.nl watch SEKONDA TW STEEL siy Juwelier - Goudsmid - Diamantair TECHNOLOGY TO EN10Y TE DORA Smeden van al uw reparaties Goud Zilverwerk BREIL Fransenstraat 2 3131 CC Vlaardingen Tel. 010-4602688 Mob. 06-41517620 info@adristam-juwelier.nl www.adristam-juwelier.nl Ook verkrijgbaar: Occasion sieraden en horloges, Olli sieraden, huisgemaakte gouden en zilveren sieraden. Kenneth Cole* <Etigelsrufer

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5