Vlaardingen luistert wel Nu 20% voordeel* op alle Auping matrassen! kwakernaat auping f Nieuwe matras? Heinenoord Geschiedenis van Proosje Leesdub ook in Hof in Zuid Proosje viert 40e jaardag bij Historische Vereniging 4000m2 SIAAPBOULEVARD O www.nieuwestadsblad.nl Weerstand tegen de plannen is groot. Bewoners in Woudhoek vrezen onder meer veel parkeeroverlast en bedachten een alternatief plan. Vervolg van voorpagina SCHIEDAM - Over de invulling van het nieuwe sportdak blijkt tijdens de bijeenkomst wel wat onduidelijkheid. "Ons is yerteld dat er kleed kamers en materiaalhokken zouden komen. Ik vermoed dat dit met geld te maken heeft, want we weten dat de korfbalvereniging is af gehaakt en die huurinkom sten moeten wel worden verdiend." Volgens Meeuw- sen wordt ook de toegangs weg te ingewikkeld ge maakt, waardoor bezoekers toch de makkelijkste weg kiezen en straks allemaal de auto zo dicht mogelijk bij de hoofdingang parkeren. Met als gevolg dat de bewo ners zelf straks honderden meters moeten lópen. "Een oplossing kan zijn om dui delijke verkeersborden neer te zetten en meteen het hele gebied gps-vriendelijk te maken, zodat bezoekers au tomatisch via de juiste toe gangswegen worden geleid." Desnoods vormt hij straks een barricade in zijn wijk waarbij hij alleen bekende gezichten, en dus bewoners doorlaat. De weerstand tegen de plan nen wordt versterkt omdat meerdere bewoners veront- Foto: archief waardigd zijn dat Vlaardin gen onlangs heeft besloten dat de parkeerplekken aan de Vlaardingse zijde van het sportpark er niet meer komen. "De gemeente Vlaar dingen luistert wél naar haar inwoners, waarom wordt er niet naar ons geluisterd?" vraagt Ruud Vuijk zich hardop af. De bijeenkomst werd afgesloten met een positieve noot, waarbij de feedback en concrete zorgen van de bewoners werden sa mengevat. De gemeente Schiedam geeft voor 9 november reactie op het alternatieve plan van de bewoners. SCHIEDAM - Proosje (van Schiedam) is lange tijd geas socieerd geweest met enkele dranken van distilleerderij Nolet, die een kruidenbit ter en een korenwijngene- ver naar Proosje noemde en zelfs enige tijd de Proosje- borrel produceerde. Het beeldmerk werd echter zo populair, dat allerlei organi saties in de stad het middel eeuws aandoende figuurtje wilden toepassen bij jubilea en reclame-uitingen. Zo raakte Proosje geheel ge ïntegreerd in de Schiedamse samenleving. Het manneke is vergelijkbaar geworden met Flipje van Tiel, Bartje uit Assen en Manneken Pis van Brussel. Schiedam Verzamelt, waar over hiernaast een groter ar tikel te lezen is, duurt zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. SCHIEDAM - Wie beter Neder lands wil leren lezen kan vanaf donderdag 29 oktoher van 10.00 tot 11.30 uur in de Bibliotheek in Hof in Zuid, meedoen met de leesclub 'Makkelijk lezen'. In de leesclub worden boe ken in eenvoudig Neder lands gelezen. De leesclub is voor volwassenen die Ne derlands kunnen spreken en beter willen leren lezen. Meedoen is gratis. Opgeven kan bij Hof in Zuid. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 oktober 2015 15 Door Kor Kegel SCHIEDAM De grote verza- melaarsbeurs in de Grote Kerk markeert aanstaande zaterdag niet alleen het 40- jarig bestaan van de His torische Vereniging Schie dam, maar ook de veertigste verjaardag van Proosje van Schiedam. Er zal tussen de vele stands namelijk ook een kraam zijn met attributen en publica ties, die Harr Wiegman ge durende vier decennia heeft verzameld over zijn creatie Proosje, in 1975 hét symbool van de toen 700-jarige stad Schiedam. Sindsdien is Proosje het be langrijkste beeldmerk van Schiedam. Het blijkt uit een lange reeks van feiten. Veel bedrijven en verenigingen gebruikten Proosje voor bij zondere gebeurtenissen. Er stond begin dit jaar nog een Proosje-strip in het jubile umblad van carnavalsver eniging De Rietzeilers (vier maal elf jaar) en de Schie damse ambtenaren kregen vorig jaar vijftig euro aan Proosje-munten als kerst pakket. Het zijn recente voorbeel den uit de jongste geschie denis van Proosje én Schie dam. Dat verklaart mede de aanwezigheid, van Proosje op de verzamelbeurs van de jubilerende Historische Vereniging, waar verzame laars van flessen, etiketten, ansichtkaarten enzovoorts hun collectie tonen aan het publiek. In een aantal gevallen kun nen voorwerpen ook geruild worden, maar dat geldt niet voor de bewaarde memo rabilia rond Proosje: een bijzondere expositie op. zichzelf. Er zijn wel Proosje- tegeltjes te koop. Proosje van Schiedam laat zich zien op de verzamelaarsbeurs van de Historische Vereniging Schiedam. Foto: archief slaapboulevard.nl c ÜIT oe kwaliteits slaapkamers Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 601355 - Vrijdagavond koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - pkwakernaat Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat blijkt want de Auping Vivo matras is door de Consumentenbond wederom bekroond met het predikaat 'beste uit detest'. Laatje in onze winkel adviseren welke matras de beste keuze is voor jou! Profiteer nu tijdelijk van 20% voordeel op élte Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op slaapboulevard.nl *In de actieperiode van 3 oktober t/m 22 november 2015 Auping nights, Better days (Ind.terrein Heinenoord)

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 15