Stadskantoor leeg of sloop? Regen boog ööjd mbet toekomst voor verbinding zorgen Andere kijk op De Kameel... Bewoners komen met alternatief plan voor sportpark A4 010-4.618.618 www.correct.nl 03 LIDUINADANS DOOR CENTRUM Haakpakket met 2x toegang tot KreaDoe Archieven werken samen Krant niet ontvangen? Stadsblacf Woensdag 14 oktober 2015 3 www.nieuwestadsblad.nl GTST 25 JAAR JUBILEUM «DVD VERVER BLIJFT AANDACHT VRAGEN Forum SchiedamStad wordt door oud-burgemeester voor de rechter gedaagd. Leegstand door minder ambtenaren Nog maar driejaar geleden werd het Stadskantoor van nieuwe marmeren platen voorzien. Kosten: 3 miljoen euro. Sinds mei dit jaar staat de oude bieb eronder leeg. Nu 'droomt' het college over een nieuwe bestemming. Zelfs sloop wordt geopperd. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Wat moeten we met de leeggekomen bieb doen? Deze vraag stelde wet houder Houtkamp in een besloten vergadering voor raadsleden vorige week. Raadslid Rose viel van zijn stoel toen hij hoorde over mogelijke sloop van het 16 verdiepingen tellende kan toorpand uit 1975. Hoewel het maar een idee zou zijn werden er wel al tekeningen getoond en plannen voor een nieuwe entree voor The ater a/d Schie. Zo kunnen ambtenaren met flexplekken ondergebracht worden in de voormalige bibliotheek van de laagbouw. Dromen, den ken, doen! onder dat motto wil Houtkamp ideeën op doen om de stad voor 2020 te moderniseren. Een van die plannen is om het ambtena renapparaat van meer dan 800 terug te brengen tot 400. Andreas Rose van Gemeen te Belangen Schiedam doet smalend over de 'geheime' plannen. De plannen voor sloop/verhuur van de toren kunnen in de toekomst reëel worden omdat de ambtena ren als flexwerkers met min der ruimte toekunnen. Veel raadsleden knikten volgens Rose goedkeurend op .sloop omdat het gebouw detoneert in het oude stadscentrum. KLIK WIN ACTIE Klik&WIn Danslint van 150 scholieren brengt stadsheilige Liduina weer tot leven Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Het zijn nu nog geverfde streken, maar als de stenen straks in de juiste kleur binnen zijn, maakt de gemeente er een stenen regenboogpad van aan het Land van Belofte. Afgelopen zaterdag werd het pad, dat staat voor verbinding, officieel geopend door burgemeester Lamers op de Coming Out Day. Homoambassadeur Frank Magielsen hoopt dat acceptatie van homo's en lesbiennes niet alleen zaterdag, maar ook daarna doorgaat. "De aanleg van het zebrapad op zich is leuk maar als er geen vervolgactie aan gekoppeld is dan blijft het slechts een aantal gekleurde banen", zegt hij. Daarom is er een fotowedstrijd in het leven geroepen waarmee de komende weken filmkaartjes voor Wenneker Cinema zijn te winnen. Maak een foto waarop je laat zien datje iedere Schiedammer een plek onder de regenboog gunt!, is de opdracht. Maak dus een originele foto op het regenboogpad op het Land van Belofte. Deze kun je sturen naar: regenbooggemeente@schiedam.nl. Foto: Rob Kamminga De meeste Schiedammers zijn nu wel een beetje klaar met de Proveniersbrug die al weken afgesloten is. Nog zeker tot en met 16 ok tober blijft hij dicht voor ge motoriseerd verkeer in ver band met werkzaamheden. Sommigen blijven positief, zoals Theo van Giezen die deze mooie foto maakte. "De noodbrug naast de in reparatie zijnde Proveniers- brug, is niet alleen een soort trefpunt, maar biedt ook een andere kijk op molen De Kameel", schrijft hij aan de redactie. Beleggingspand financieren? Een prachtig plaatje van de Proveniersbrug van de hand van Theo van Giezen. SCHIEDAM - De archieven van Schiedam en Delft gaan door samenwerking elkaar versterken. Daartoe teken den burgemeester Lamers en wethouder Ferrie Foster namens Delft donderdag in het oude Stadhuis van Schiedam een intentieover eenkomst. 'De gemeente Schiedam houdt geen rekening met haar bewoners'. Dat was afgelopen maandag de teneur tijdens de bijeenkomst over het te bouwen Sportpark A4. Door Najat Chaatouf SCHIEDAM - Dan Timmers, die we eerder met buurman Ruud Vuijk in deze krant hebben geïnterviewd over de overlast tegenover zijn huis, gaf tijdens de bijeen komst een presentatie over een alternatief plan. Samen met andere bewoners heeft Timmers een alterna tief plan opgesteld, omdat ze onder meer geluidsover last, beperking van de par keergelegenheid en gevaar lijke situaties voorzien, als de plannen voor ontsluiting doorgaan. Cocky Duym woont zelf op het Leerlooier- pad en heeft demonstratief een bord met een boodschap op haar kleding gespeld met de woorden: 'Geen brom mers, fietsen en scooters op Leerlooierpad'. Fietspad Het fietspad komt straks langs de voorkant van haar huis én langs de slaapka mers. "Kun je je voorstel len hoeveel bezoekers dat zijn wanneer er op alle drie voetbalvelden wordt gevoet bald? De elftallen zelf, de tegenpartijen en de bezoe kers? Wij zijn hier vanavond om te laten zien dat het ook anders kan." Binnenkort komt Annemarie Nix (pro jectleider A4) met enkele verkeersdeskundigen bij Cocky thuis praten. "Ik hoop dat het nut heeft wat we hier doen en dat er niet, zoals de vorige keer bij de plannen met Harga, gedaan wordt alsof we inspraak hebben", aldus Cocky. Floor Meeuwsen woont aan de Koperslagerhof en is ver baasd dat er vanavond in eens bekend wordt gemaakt dat er een zestig meter lange loopbaan komt, met onder dezelfde luifel ook ruimte voor cricket en honkbal. Lees verder op pagina 15 Jazeker. De Hypotheker. Ede Telefooriweg 120 T (0318)651 042 F (0318} 650 656 Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Acti<> (s geldig van 12 okt. Vm 17 okt. 2015 gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1