Met recht betrokken KinderBrillenKanjer in Schiedam ■li ZORG WELZ 19,95 Middilbosch Vis eten tegen depressie Compensatieregeling pgb €5,00 EXTRA KORTING Mode Lingerie O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 oktober 2015 21 ADVERTORIAL Niet iedereen kan (meer) goed voor zichzelf opko men. Meestal wordt dit door familie gedaan. Soms is er echter nie mand. Daarom is in 2000 Mentorschap Rotterdam e.o. opgericht. Wie niemand in de eigen om geving heeft die mentor kan of wil zijn, mag een beroep doen op deze stichting. Die zorgt dan dat er een vrijwilliger wordt aangesteld als be langenbehartiger, een zogenoemde mentor. Het mentorschap is een wet telijk beschermingsmaatre gel die wordt opgelegd door de kantonrechter. De afge geven beschikking staat op naam van de stichting en de mentor wordt gemandateerd voor de uitvoering van het mentorschap. Juist omdat het zulk belang rijk en dankbaar werk is, moeten er voldoende vrijwil ligers zijn. Daarom is Mentorschap Rotterdam e.o. op zoek naar betrokken mensen die graag de belangen van anderen willen behartigen. Het gaat om mensen die lijden aan een vorm van dementie, of niet-aangeboren hersenlet sel. Ook voor mensen met een verstandelijke beperking en/of een psychiatrische aandoening kan een mentor aangevraagd worden. Mede door de maatschappe lijke veranderingen stijgt de vraag naar mentoren. Hun taak is onder andere het on derhouden van contacten met hulpverleners, profes sionals van zorgorganisaties en bewaking van de uitvoe ring van het zorgplan. Verder overlegt u met de financiële vertegenwoordiger (bewind voerder) over uitgaven die nodig zijn voor het welzijn van degene die u vertegen woordigt. Geen kleinigheid, maar u krijgt op uw beurt ondersteuning van de coör dinatoren van Mentorschap Rotterdam e.o. Voordat u aan de slag gaat, volgt u de basiscursus van 5 avonden, waarop de volgende onder werpen worden behandeld: Wet- en regelgeving, be windvoering, de doelgroe pen waar een mentor voor wordt aangevraagd, praktijk van de mentor, ouderenmis- handeling, communicatie en ethiek. Als u vrijwilliger bent bij Mentorschap Rotterdam e.o. worden er na dë basiscur sus regelmatig trainingen en nascholing aangeboden. Tijdens deze bijeenkomsten kimt u ervaringen uitwisse len met andere mentoren. Om mentor te worden, moet u met "recht betrokken" zijn bij het welzijn van mensen die niet mondig genoeg zijn om hun eigen belangen te behartigen. Het neemt ge middeld ongeveer 1,5 uur per week in beslag. Voor meer informatie verwij zen wij u naar onze website: www.mentorschap-rotter- dam.nl Of kunt u contact opnemen met een van de coördinato ren van de Stichting Men torschap Rotterdam. Ineke Sulkers (06-22961551) en Janneke Niemantsverdriet (06-22961471) Het eten van veel vis verlaagt waarschijnlijk de kans op een depressie. Dat blijkt uit een meta-analyse van studies naar de effecten van vis op de gezondheid. De Chinese Qingdao Universiteit analy seerde 26 onderzoeken met in totaal ruim 150.000 proef personen. Wie het meeste vis eet loopt 17 procent minder kans op een depressie. De onderzoekers kunnen een direct verband nog niet bewijzen. Een mogelijke verklaring wordt gezocht in de vetzuren in vis, die be langrijk zijn voor het brein. Waarom bij vrouwen het ef fect groter is weten de weten schappers nog niet. Voor mensen die de dupe zijn geworden van fouten rondom de veranderingen van het persoonsgebonden budget (pgb) komt een com pensatieregeling. Het geld - 15 tot 20 miljoen euro - is bedoeld voor pgb-houders en zorgverleners. Het uit gangspunt is dat de bud gethouder zo min mogelijk hoeft aan te leveren. Bij bud gethouders en zorgverleners waarvan het nadeel aantoon baar aanzienlijk hoger is dan de vastgestelde vergoedin gen, wordt gekeken naar de persoonlijke situatie. Toen de uitbetaling van het pgb in januari werd overgeno men door de Sociale Verze keringsbank leidde dit tot SCHIEDAM - De KinderBrillen Kanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Xebyian Scholl uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. Xebyian heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhoudster Yvette van der Hoek. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen, kunnen meedoen. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de glazen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder deskundig toezicht van de opticien. Wanneer je bril klaar is, krijg je een waar Bril-diploma. Met de nieuwe bril op je neuswordt er ook nog een mooie foto bij Miranda van Oorschot Fotografie van je gemaakt. Één maal per seizoen wordt er een nan: Zo leuk!" KinderBrillenKanjer gekozen die een mooie prijs in ontvangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www.brilmoderobboon.nl maandenlange problemen die nog steeds niet helemaal zijn opgelost. Behalve de oppositie hadden ook de Al gemene Rekenkamer en de Nationale ombudsman har de kritiek op de wijzigingen. Inmiddels wordt 95 procent van de declaraties binnen de afgesproken tien werkdagen uitbetaald. Bijna 91 pro cent van urgente betalingen wordt binnen drie dagen uit gekeerd. Over een regeling voor particuliere zorgverle ners die hun geld niet of te 'laat kregen is nog geen over eenstemming bereikt omdat deze regeling 'te mager, te bureaucratisch en een rook gordijn' zou zijn. Op alle 2 en 3 stuks verpakking dames en heren Ten Cate van 24,95 voor Geldig van woensdag 14 t/m zaterdag 17 oktober. HOF VAN SPALAND 70, SCHIEDAM. TELEFOON: 010-471 84 33 VRIJ PARKEREN; TRAMHALTE VOOR DE DEUR. www.middelboschmode.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 21