Een gezond cholesterolgehalte voor drie miljoen Nederlanders Dier van de Week: Harry Sse enklas It f311 mnnnn? ÊL Stamtafel en publiek De Prins uit Schiedam Boek van de Week: Het huis met de leeuwen (8) Thorbeckeschool Voor een gezond cholesterolgehalte! Win de cd-box 50 jaar Top 40 3- OF 4-DAAGS ARRANGEMENT Eifel in kerstsfeer v.a. 89 «füPili! "♦'TKJPI'i1 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 oktober 2015 27 SCHIEDAM - Na een succes volle start vindt zaterdag 17 oktober de tweede editie plaats van "Stamtafel en Publiek". De deelne mende raadsleden roepen Schiedammers op om aan te schuiven en hun vragen, opmerkingen, klachten of suggesties met hen te delen. Het doel van Stamtafel En Publiek is om de kloof tus sen inwoners en politiek te verkleinen door zo toegan kelijk mogelijk een drankje te kunnen drinken en vra gen, suggesties, ideeën en grieven met raadsleden te kunnen delen. De Stamtafel vindt plaats op 17 oktober van 15.00 tot 16.00 op de Hoogstraat 85. SCHIEDAM - Zondagmiddag 18 oktober om 15.30 uur wil historicus dr. Jan Willem Verkaik in Jeneverie 't Spul op de Hoogstraat 92 belang stellenden meenemen naar de 13e eeuw. Schiedams eerste heer, Flo- ris van Henegouwen, ver trok op kruisvaart, maar eindigde als prins in een (toen ook) bijna failliet Grie kenland. Wil je graag weten waar on der de Griekse zon sporen van zijn avontuurlijke leven zijn te bezoeken? Kom dan luisteren en kij ken naar de presentatie door deze kenner van de Middel eeuwen over Aleida's meest succesvolle zoon! Heimans heeft haar relaas goed gedocumenteerd en het boek leest prettig weg. Daarom een 8 van Ruud Aret. Foto: wm Harry is eigenlijk maar een watje, hij heeft flink wat TLC nodig. Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Harry mag dan een stoere naam hebben, ei genlijk is het maar een wat je. Deze zwartwitte kater is 9 jaar oud en niet zo dol op veranderingen. Hij kan dus ook nog niet echt wennen in het asiel. Harry zoekt een leuk baasje die hem rustig aan zijn nieuwe omgeving laat wennen. In de loop der tijd zal hij het dan wel waar deren als hij af en toe lekker naar buiten kan. Neem bij interesse of vragen contact op met dierenop vangcentrum de Hargahoe- ve: 088-3437112. SCHIEDAM - Binnenkort, over ongeveer 3 weken, vindt er een reünie plaats van de zesde klas van de Willem Gerelsschool uit Groenoord uit het jaar 1983/1984. Er worden nog een aantal oud klasgenootjes gezocht. Als je in deze klas hebt gezeten, neem dan contact op door een mailtje te sturen naar: reunie6eklas@outlook.com Ook de zesde klas van jaar gang 1968/1969 van de Thorbeckeschool houdt een reünie op zaterdag 31 oktober vanaf 14.30 uur in Schiedam. De helft van de leerlingen is nu gelokaliseerd en be naderd. Graag willen ze nog met de anderen in contact komen: Erik, Millie, Gerrie en Meindert, Ed, Marcel, Lia en nog vele anderen! Neem voor deze school con tact op met Caroline van Oudheusden: pcschouten® hotmail.com of nummer 06- 57772501. SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn of Ruud Aret van Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stads blad. Deze week is dat 'Het huis met de leeuwen' van Tania Heimans, dat door Ruud met een 8 wordt be loond. Met het huis met de leeuwen verwijst de titel van dit boek van Heimans naar het di recteurshuis dat ooit stond in de Diergaarde. Kort voor het bombardement op Rot terdam vond men deze die rentuin op de plaats waar nu het Groothandelsgebouw staat en de Weena loopt. Er was al besloten dat de tuin zou verhuizen naar de pol der Blijdorp, maar de sloop die de Duitsers inzetten was onwelkom. Tientallen die ren overleefden de bommen niet. Met deze gebeurtenis eindigt deze geschiedschrij ving van Heimans die haar verhaal vertelt door de ogen van Corry, de vrouw van directeur Koen Kuiper. Al op jonge leeftijd maakte zij kennis met het dierenpark dat rond de eeuwwisseling (1900) alleen voor leden van goede komaf te bezoeken was. Haar vader, een rech- ter, nam haar vaak mee. Dat zij later het monumentale huis zou gaan bewonen was toeval. Wat het boek extra interessant maakt is de rol van de vrouw in die tijd die beschreven wordt. Corry is een dame die vrijheid zoekt. Een vlucht uit de sleur. Het bracht haar in contact met bekende schrijvers en zelf schreef zij columns voor on der andere De Groene Am sterdammer. En was zij de minnares van kunstenaar Bonebakker die zij regel matig bezocht? Tussen de regels door kun je dat uit de tekst wel opmaken. Cholesterol zit in veel dierlijke en plantaardige producten die we eten, maar het overgrote deel maakt het lichaam zelf: slechts 3% van het totale cholesterolgehalte komt via de voeding. Toch hebben maar liefst driemiljoen Nederlanders last van een verhoogd cholesterolgehalte. De hoeveelheid cholesterol in het bloed wisselt. Wan neer het cholesterolgehalte te hoog is, geeft dit meer risico op het krijgen van hart- en vaatziekten, zoals een hart infarct of een beroerte. Wat is cholesterol? Cholesterol is een vetachtige stof die van nature in het li chaam voorkomt. Daarnaast wordt cholesterol door het li chaam opgenomen uit voed sel. Cholesterol speelt een be langrijke rol in het dagelijks functioneren van je lichaam. Het is nodig voor de opbouw van lichaamscellen, de pro ductie van hormonen en het speelt een belangrijke rol in de spijsvertering. HDL (High Density Lipoprotein) wordt gezien als het 'goede' cho lesterol, LDL (Low Density Lipoprotein) als het 'slechte' cholesterol. Monacolin K Rode gist rijst wordt al sinds 800 na Christus in de Chi nese geneeskunde gebruikt. Rode gist rijst ontstaat door fermentatie van rijst door het gist Monascus purpureus waardoor de rijst een donker rode kleur krijgt en er ken merkende stoffen ontstaan. Eén van de actieve bestand delen is Monacolin K. Italiaans onderzoek Rode gist rijst verlaagt de LDL-cholesterol met 22%, dat bevestigt Italiaans on derzoek, gedaan op gezonde personen met verhoogd cho lesterolgehalte. Daarnaast za gen onderzoekers ook een da ling van ontstekingen en een daling van 'herstelwerken' aan de bloedvatwanden. Er waren aan deze vier weken durende behandeling geen bijwerkingen gebonden. Het onderzoek maakte gebruik van een rode gist rijst extract met 10 mg monacoline. Rode gist rijst doet meer Rode gist rijst is een door Europa goedgekeurde cho- c-r» m M? Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie lesterolverlager. Maar rode gist rijst doet duidelijk meer: door ontstekingen te verla gen, pak je de belangrijkste oorzaak van aderverkalking aan. Dat er minder herstel- werken aan de bloedvatwan den zijn, duidt erop dat ze effectief in een betere staat zijn. Wanneer herstel con tinu belemmerd wordt (o.a. door ontstekingen), zullen de bloedvatwanden verharden en vernauwen. Krachtige capsules met 10 mg Monacolin K Lucovitaal Rode Gist Rijst is een natuurlijke formule met het actieve Monacolin K uit Monascus purpureus. Het verband tussen het gebruik van 10 mg Monacolin K per dag en het behouden van een normale cholesterolspiegel is volgens de Europese Autori teit voor voedselveiligheid (EFSA) wetenschappelijk be wezen. Lucovitaal Rode Gist Rijst is een one a day formule, het bevat 10 mg Monacolin K per capsule. 1 capsule per dag is dus voldoende voor het juiste cholesterolgehalte. Lucovitaal Rode Gist Rijst is een natuurlijke, veilige for mule met wetenschappelijk bewezen werkzaamheid zon der bijwerkingen. Lucovitaal Rode Gist Rijst is verkrijgbaar bij alle drogis terijen zoals Kruidvat, Etos, DA, DIO, De Tüinen, gezond heidswinkels en op www. lucovitaaI.nl. In november en december is de Eifel op z'n gezelligst. Kom genieten van de fonke lende lichtjes, de geur van glühwein en de sfeervolle muziek op de kerstmarkten. Waar koop jij de origineel ste kerstcadeautjes? Met dit arrangement zit je dicht bij de prachtige middeleeuwse kerstmarkt van Siegburg en de beroemde kerstmarkten van Keulen, Koblenz en Co- chem. Of kies je voor de ge zellige kleinere kerstmark- tjes? Vanuit je hotel maak je ook prachtige wandelingen. Je verblijf 4* Landhaus Sonnenhof in Adenau aan de Nürburgring is een ideale plek om op krachten te komen. Na een dag wandelen kun je heerlijk bijkomen in de sauna. Je logeert in een gezellige, stijlvol ingerichte kamer met tv. Er is gratis wifi in het hele hotel. Inbegrepen 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijt welkomstdrankje dagelijks een Eifelbrot- plateau met glaasje Hefe- weinbrand; verschillende worst/ham/kaas speciali teiten met 3 soorten brood gebruik wellness Prijzen 3-d 4-d 18/10-25/3 89 129 Prijs in p.p. Niet inbe grepen: reserveringskosten 20,-) en bijdrage Calami teitenfonds 2,50). Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/ gelezen-in/weekkrant of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 11699. Met dit arrangement ben je altijd in de buurt van kleinere en grote kerstmarkten, zoals deze in Keulen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 27