Het geluksgetal van Auto Hoogenboom Nieuwe DUS?! komt eraan DKA-REDACTIE Milieucommissie verdiept zich in textiel Kindergemeenteraad leert over havens Kinderredactie aan het woord Lancering doeboek Scheepsbouw O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 oktober 2015 29 Onlangs bezocht de nieuwe milieucommissie het afval verwerkingsbedrijf Irado om daar meer kennis op te doen over allerlei aspecten van het scheiden van textiel. De milieucommissie bestaat uit 15 kinderen uit groep 6 van Het Startblok en is één van de adviescommissies die de Kindergemeenteraad ondersteunen. Tijdens de excursie nam de commissie een kijkje achter de scher men bij Irado en leerden de kinderen waarom het zo belangrijk is om textiel te scheiden. In groepjes gingen ze met een concrete vraag aan de slag die ze vervolgens aan de rest van de groep presenteerden. Zo kwamen ze er bijvoorbeeld achter dat wanneer textiel bij het rest afval terecht komt en wordt verbrand, er enorm veel C02 vrijkomt. Bovendien besparen we veel grondstof fen door textiel in te leveren. Ook oude of kapotte kleding kunnen namelijk een nieu we bestemming krijgen, er kunnen bijvoorbeeld poets doeken of dekbedden van gemaakt worden. De ko mende tijd gaat de commis sie plannen bedenken om ervoor gaan zorgen dat alle Schiedammers het belang van textiel scheiden inzien en massaal hun oude textiel apart inleveren. Na maanden van voorbe reiden, bijeenkomen met de DUS?! kinderredactie, in terviews afnemen, teksten schrijven, fotograferen en nog meer teksten schrijven is het moment bijna daar: de vierde editie van DUS?! Ik ben puber! Ook deze köer staat het blad vol artikelen, interviews met experts, han dige weetjes en opdrachten en worden verschillende on derwerpen behandeld waar 'jongeren in de puberteit mee te maken kunnen krijgen. De DUS?! kinderredactie heeft al een kritische blik op het blad geworpen, hem van be gin tot eind doorgelopen en hun ongezouten mening ge geven. Op dit moment wor den de puntjes op de i gezet. Het blad verschijnt begin november. De kinderredactie test de eerste versie van de nieuwe DUS?! SCHIEDAM - Het eerste blok van de Kindergemeenteraad heeft als thema havens. De eerste lessen en de excursie door het Schiedamse haven gebied zitten er al op! Twee leerlingen uit de Kinderge meenteraad vertellen over hun eerste ervaringen. Fenna: "Bart Heinz (proces manager havenontwikke lingen in Schiedam) heeft verteld over de havens in Schiedam en hij heeft ge vraagd hoe de havens leuker worden voor kinderen. Bij voorbeeld: een leuk speelge- bied maken voor kinderen of een rondleiding geven. Zo kunnen we er voor zor gen dat de havens leuker en mooier worden, want er zijn veel beroepen waar kinderen nog nooit van ge hoofd hebben. Bijvoorbeeld containerchauffeur: je ver voert dan containers, of heftruckchauffeur: je bent verantwoordelijk voor het besturen van een heftruck waarmee je Big Bags van wel 1000 kilo vervoert." Giovan ni: "Dit was een interessante les, we hebben veel over de havens en de bedrijven ge leerd. Bart Heinz heeft ook verteld dat de havens van Schiedam erg belangrijk zijn. Ik hoop te weten te ko men wat de bedrijven in de havens doen want nu ken ik ze alleen van naam." Wij zijn Rick en Gino en wij zitten op de St. Willibror- dusschool. Wij deden mee aan het SchavUIT-doeboek en vonden het geweldig om mee te doen. We hebben veel geleerd van kunst, scheeps bouw, Wilton Feijenoord, aquaverf en we zijn bij Hen- nie van Leeuwen en het Ste delijk Museum Schiedam geweest. Het boekje ziet er leuk uit. SCHIEDAM - Acht lessen en excursies lang heeft de Scha- vUTT kinderredactie van de St. Willibrordusschool (bestaande uit 8 kinderen uit de groepen 7 en 8) haar mening gegeven, puzzels en opdrachten bedacht en héél veel geleerd over scheeps bouw én kunst en cultuur in Schiedam (en daarbuiten). Djt allemaal om een super- tof doeboek te kunnen ma ken, die ook dit keer weer barstensvol interessante verhalen, wandelroutes, boeken- en filmtips en op drachten staat! En als je aan zo'n mooi doeboek hebt meegewerkt, en het ligt vers van de pers klaar om verspreid te wor den, dan moet dat uiteraard gevierd worden! Vrijdag 25 september was het zover: de officiële lance ring van het SchavUIT-doe boek! De kinderredactie overhan digde met trots (nadat zij als beroemdheden per schip op het terrein van Wartsila wa-' ren aangekomen), de aller eerste SchavUIT aan Henk de Jong: locatiedirecteur van Wartsila. En dat is niet zomaar iets, want Wartsila is dus een van die Schiedamse scheeps bouwbedrijven die tegen woordig over de hele wereld bekend is! Dit jaar bestaat Auto Hoogenboom B.V. 80 jaar. Wat in 1935 als groentezaak begon, is uitgegroeid tot een autobedrijf met 13 panden in de regio. Door Annemarie van der Ploeg REGIO - Bart Pellis, mar keting manager van Auto Hoogenboom, vertelt over de geschiedenis van het bedrijf. "In 1935 begon Piet Hoogenboom een groente zaak. Omdat hij hiermee niet veel verdiende, nam hij een bijbaan als chauffeur bij rijke havenbaronnen, die hem de bijnaam 'kleine Piet' gaven. Hij was dusdanig po pulair dat een van de rijke havenbaronnen hem finan cieel ondersteunde om zijn eerste auto, een Buick, aan te schaffen. Deze verhuurde hij voor 8 gulden per dag en dat liep goed. Er kwam al vrij snel een werkplaats bij en het bedrijf verhuisde naar een groter pand waar auto's verkocht konden wor den." Er ontstond een goed con tact met de firma Pon, im porteur van de Volkswagen groep. Tegenwoordig is Hoogenboom een 100% Pon bedrijf. "In 1947 kwam het Volkswagen dealer schap hieruit voort. In 1952 werd de 100.000e exportw'agen uit Duitsland aan Hoogen boom toegewezen. In die jaren ontstond er een enor me groei. In 1959 kwam de hoofdvestiging in_ de Van Deventerstraat. In die tijd werkten er 623 mensen; de hoogste top die Hoogen boom ooit qua grootte heeft bereikt. In de jaren 70 werd het dealer schap voor Audi AUTOBEDRIJF VIERT 80-JARIG JUBILEUM SAMEN MET DE KLANTEN toegevoegd en later ook Seat en Skoda." Als er vroeger over een Volkswagen werd gespro ken, bedoelde men de kever. In dezelfde tijd dat Hoog enboom zich ontwikkelde, gebeurde dat ook bij Pon. "Ben Pon ging bij Volkswa gen Duitsland op bezoek en tekende daar een busje, waarvan hij dacht dat dat wel goed zou verkopen. Het busje werd in productie ge nomen. Zowel het busje als de kever zijn iconen gewor den", vult Pellis aan. Er is een verandering in mo biliteit gekomen. Vroeger wilde men in een zo groot mogelijke auto rijden en nu is een kleine auto populair. Ze verkopen goed als twee de auto of als instapmodel voor starters. Ook privé lease is in opkomst. Aan de ene kant zorgt dit voor klan tenbinding en aan de andere kant voor flexibiliteit van de klant. Deze hoeft niet in één keer een auto te betalen. Hoogenboom viert het 80-ja- rig jubileum met de klanten. "We vieren dat met 80 acties in 80 dagen met prijzen die op 80 eindigen en 80 acces soires voor 80 Euro. 80 is ons geluksgetal en zo probe ren we ons te profileren." Pellis kent nog een anekdo te: "In een van onze werk plaatsen werkte Coenraad Meijer, wiens dochter aar dig kon zingen. Haar plaat jes werden voor het eerst afgespeeld op een draagbare pick-up en in het bedrijf ver kocht. Zo mochten we een kleine bijdrage leveren aan de carrière van Anita Me ijer." Groot Rotterdam Auto Hoogenboom B.V. heeft in het rayon Groot Rot terdam 13 panden. Vanuit daar wordt het gebied Rotterdam, Barendrecht, Spijkenisse, Vlaardingen en Goeree-Overflakkee verzorgd. Naast de merken zijn er twee schadebedrijven, een groot zakelijke afdeling en een lease afdeling. Het bedrijf heeft ongeveer 320 medewerkers. Meer informatie op www.autohoogenboom.nl Bart Pellis, marketing manager van Auto Hoogenboom. Wat in 1935 als groentezaak begon, uitgegroeid tot een autobedrijf met 13 panden in de regio.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 29