Verver daagt SchiedamStad voor rechter Stroom van wachten op de trein Heerlijk: afdeling Schiedam groeit als kool! 'Verver zet zelf soap voort' KORT NIEUWS Veilig op Weg op De Singel Onderzoek opvang vluchtelingen COLOFON Wilma Verver blijft de gemoederen bezig houden. Deze woensdag daagt zij het forum SchiedamStad voor de rechter, dat zij beschuldigt van smaad en laster. Forumlid en oud-journalist Fred van Overbeeke vindt echter dat er 'vrijheid van meningsuiting' bestaat en dat de oud burgemeester steeds zelf de publiciteit opzoekt. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Wilma Verver voelt zich belaagd door posts op SchiedamStad, dat haar 'lastig valt en haar naam in diskrediet brengt'. Zo be toogt de ex-burgemeester die voor het verschijnen van het, voor haar 'dodelijke', Bingrapport haar baan ver loor. In dit rapport uit 2011 werd zij schuldig bevonden aan machtsmisbruik, be langenverstrengeling en het creëren van een angstcul tuur op het Stadskantoor. Handschoen oppakken Na vele (verloren) rechts zaken over deze kwestie, neemt zij nu (weer) de Fred van Overbeeke, al 50 jaar journalist en lid van de vakbond voelt zich gesteund door eerdere rechtszaken over vrijheid van meningsuiting. handschoen op tegen Schie damStad, waarbij de pagi na's onder de titel 'Verver- Sap' meer dan 130.000 keer werden bezocht. De gratis site wordt in de lucht gehou den door Schiedammers die zonder reclame of sponso ring iedereen de kans ge ven een mening te spuien. Niet alleen over Verver, maar over allerlei zaken als bomenkap, gemeentelijke plannen of de politiek. "Zo lang er niet gedreigd wordt of met onwelvoeglijke taal wordt gesproken, wordt elke reactie of posting geplaatst zonder censuur", verklaart Fred van Overbeeke als be stuurslid van de stichting SchiedamStad. Wel zijn de reacties vaak anoniem en onder een nick name geplaatst. Van Over beeke zelf is een belangrijke poster onder de schuilnaam De Onderste Steen. ANBO-NIEUWS Ondanks alle negatieve berichten over de ANBO landelijk, groeit de afdeling Schiedam als kool. Wij hebben de afgelopen week wper een groot aantal nieuwe leden mogen begroe ten. Waarschijnlijk komt het ook csndat wij als afdeling zoveel activiteiten organise ren. Activiteiten die door een groot aantal vrijwilligers belangeloos worden gedaan. Zondag 18 oktober is er weer een thema zondag. Die dag gaat de zaal open om 11.00 uur ontvangst met koffie, tussen 12.00 en 13.00 uur en u kunt kiezen uit stampotten zuur kool, peeti en ui of boerenkool, natuurlijk met worst of iets anders. Rond 13.00 uur neemt tandprotheticus Rick Veringmeier ons mee naar de nieuw ste ontwikkelingen in de tandtechniek. Ik ben benieuwd wat voor nieuws er weer onder de zon is. Na een kleine pauze komt Han van der Horst. De laatste tijd is hij veel in het nieuws op de radio over zijn (en ook mijn) opvatting hoe Sinterklaas en Zwarte Piet moet worden gevierd. Ik heb mij voorgenomen om niet te reage ren op negatief nieuws over dit feest, maar geloof mij, mijn handen jeuken om niet te reageren, maar gelukkig denkt Han daar ook zo over en hij kan het beter verwoor den dan ik. Verheug mij nu al op deze dag. Voor slechts 10 euro kun je ook van de partij zijn. Geen geld voor weer een dag uit, geef je wel op voor vrijdag 14.00 uur bij Nel Lowes via nummer 426 28 08 en bij uitzondering mag u voor deze dag in de zaal contant betalen. Tot zondag bij de stamppotten of anders tot volgende week! Joke Ballijns Vervolg van boven Fred van Overbeeke heeft zich als oud-journalist vast gebeten in de zaak Verver en met speurwerk vele onthul lingen over haar bazige ge drag onthuld. Nu is hij dus aan de beurt voor de rechtbank. Maar ook de stichting SchiedamStad, het AD en andere Schie dammers die over haar pu bliceerden. 'Smaad en las ter' luidt de aanklacht van de advocaten van Verver. Al eerder liet het openbaar ministerie weten dat haar aangiften, een stapel van 30 cm dik, niets stafbaars laten zien. En dus volgde sepot. Nu wordt, als laatste instan tie, in de raadskamer van Den Haag, bekeken of die afwijzingen terecht zijn. Fred van Overbeeke (82) heeft vertrouwen dat deze zaak gewonnen gaat wor den. En dat hem en Schie damStad niet het zwijgen wordt opgelegd. Hij betoogt in zijn verweer dat het fo rum juist de uitingsvrijheid en de openbaarheid dient. "Het is juist Wilma Verver met veel op haar kerfstok, die zelf wanhopig de publi citeit opzoekt. En zo deze soap via een stoet van rechts zaken voortzet", zo betoogt hij. Verver eist dat de na men achter SchiedamStad en zo de IP-adressen open baar worden. Maar sites als SchiedamStad -maar ook als Geen Stijl of Joop!- zorgen juist voor openbaarheid en vrijheid van meninguiting, zo verdedigt de site zich. Over 4 tot 6 weken volgt de uitspraak van de raadska mer. SCHIEDAM - Blijf er ruim en rechts achter en houd minstens drie meter af stand! Dat zijn de twee vuistregels die de leerlin gen van basisschool De Singel donderdag 8 okto ber hebben geleerd. Met de Veilig op Wegles- sen leren leerlingen uit groep 7 en/of 8 hoe ze veilig moeten omgaan met grote voertuigen in het verkeer. Dat gebeurt niet alleen met een theorieles maar ook met een praktijk les rondom een speciale Veilig op Wegvrachtauto. De kinderen konden in de cabine van de vrachtauto plaatsnemen en zo zelf ervaren wat een chauf feur wel en niet ziet in het verkeer. Erik-Willem vaart weer SCHIEDAM - Zaterdagmid dag is door de overhandi ging van het stuurrad door burgemeester Lamers mo torsloep de Erik-Willem overgedragen aan de ex- plorersgroep. Bij de druk bezochte bijeenkomst op het ponton aan de Wilhel- minahaven prees de bur gervader de inzet van de vrijwilligers die veel vrije uren hebben gestoken aan het opknappen van de boot. Lamers stond ook stil bij de betekenis van scouting bij activiteiten in de stad en het mogelijk maken van veel activiteiten voor de jeugdleden. 'En dat alles wordt mogelijk gemaakt door de inzet van talloze vrijwilligers, waaron der ook de ouders van de scouts', aldus de enthousi aste burgemeester. Het opknappen van de boot is mede mogelijk gemaakt door het Fonds Schiedam-Vlaardingen en het De Groot Fonds, die door voorzitter Michel Tobé van BvH werden ge prezen voor hun inmid dels al jarenlange steun aan het werk van de scou- tingvereniging. Daarna maakte de Erik-Willem de eerste officiële vaart door de Wilhelminahaven. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 14 oktober 2015-3 SCHIEDAM - De gemeente onderzoekt momenteel of en zo ja welke- mogelijk heden Schiedam heeft om een substantieel aantal vluchtelingen op humane wijze en voor een langere periode opvang te bieden. De gemeente anticipeert daarmee op een mogelijk verzoek van het COA om een bijdrage te leveren aan de opvang van vluchtelin gen. Dat verzoek heeft het COA overigens nog niet gedaan. Het onderzoek loopt. Daarbij verkent de gemeente niet alleen locaties die mogelijk in aanmerking komen, maar kijkt ze ook naar de ge volgen van de komst van vluchtelingen voor onder andere onderwijs, werk, gezondheidszorg en vrij willigerswerk. SCHIEDAM - Leerlingen uit groep 6 van De Peperklip lieten op Schiedam Cen traal zien dat je met de ener- gyfloor zelf stroom kunt op wekken. Met tien minuten dansen wekten ze 102.733 Joule aan stroom op, genoeg voor het compleet opladen van zes smartphones. De tijdelijke energy floor is een initiatief van NS en RET. De vloer' laat reizigers zelf stroom opwekken. Bij voorbeeld om hun telefoon op te laden, geluids- en lichteffecten te creëren en de informatieschermen te laten werken. De energy floor ligt de ko mende twee weken op sta tion Schiedam Centrum en De vloer bestaat uit twee rijen tegels die stroom genereren als je eroverheen loopt, springt of danst. Foto: Bastiaon van Musscher verhuist daarna voor twee bijzondere vloer laten zien weken naar station Amster- hoe leuk het kan zijn om dam Sloterdijk. mee te bewegen naar een NS en RET willen met deze schonere wereld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3